Dobry plan to podstawa – kulisy opracowywania strategii marketingowej

0
Dobry plan to podstawa - kulisy opracowywania strategii marketingowej

Prowadzenie firmy bez posiadania jasno sprecyzowanego celu nie ma większego sensu. Zawsze powinniśmy wiedzieć dokąd zmierzamy i co chcemy osiągnąć, ma to szczególne znaczenie w biznesie. Dlatego też niezwykle istotne jest stworzenie strategii marketingowej.

Przeprowadzka do Anglii – o co zadbać?

0
Przeprowadzka do Anglii - o co zadbać?

Anglia jest w dalszym ciągu popularnym kierunkiem emigracji wśród Polaków, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę ze wszystkich kroków, jakie należy podjąć przed wybraniem się do obcego kraju. Niezależnie od tego, czy powodem wyjazdu jest potrzeba poprawy sytuacji materialnej, czy chęć poznania innej kultury, pewne przygotowania są niezbędne w celu uniknięcia problemów po przybyciu na miejsce. Jeśli język angielski nie jest nasza mocną stroną, warto zadbać o podniesienie poziomu swoich umiejętność lub przynajmniej o znajomość podstawowych zwrotów.

Ostatnie przygotowania przed wyjazdem

Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić jeszcze przed wyjazdem, jest upewnienie się, że nie mamy już żadnych zobowiązań, np. spraw urzędowych, które mogłyby nas zmusić do nagłego powrotu. Należy też zadbać o zakończenie wszelkich umów i abonamentów na usługi, z których korzystać już nie będziemy, a które mogą narazić nas na niepotrzebne koszty.

Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i bliskich

Jeśli przed wyjazdem opłacaliśmy składki, możemy zadbać o wydanie nam Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Karta ta gwarantuje nam dostęp do bezpłatnej opieki medycznej za granicą, choć jej dokładny zakres może różnić się od tego znanego nam w kraju. Nie będzie również obejmować leczenia planowanego. Jeśli jednak w chwili wyjazdu nie mamy pewności, jak szybko uda nam się znaleźć pracę, warto zainwestować w odpowiednią polisę. Jako że niespodziewana choroba może nam się przydarzyć w każdej chwili, zaopatrzenie się w odpowiednie ubezpieczenie zdrowotne w UK może nam zaoszczędzić wielu problemów.

Mieszkanie

Po przyjeździe do Anglii ważne jest znalezienie mieszkania. Jest to istotne nie tylko z oczywistych względów posiadania dachu nad głową, ale również po to by uzyskać potwierdzenie adresu zamieszkania. Takie potwierdzenie nie ma z góry ustalonej formy, może to być rachunek na nasze nazwisko, pismo urzędowe skierowane na nasz adres, a w niektórych wypadkach wystarczy sama umowa najmu. Jest ono jednak niezbędne i będzie od nas wymagane przy załatwianiu praktycznie każdej sprawy w jakimkolwiek urzędzie, ale też u lekarza czy przy podejmowaniu pracy.

Numer ubezpieczenia

Podjęcie pracy jest niemożliwe bez National Insurance Number (NiN) dlatego zdobycie go jest podstawą niezbędną do rozpoczęcia życia w UK. W celu uzyskania numeru należy umówić się na spotkanie w odpowiednim Jobcentre, czyli lokalnym oddziale urzędu pracy. Po złożeniu wniosku, otrzymamy potwierdzenie o rozpoczęciu procesu nadawania NiN, który jest podstawą pozwalającą pracodawcy na podpisanie z nami umowy.

Konto w banku

Posiadanie konta w banku jest w Anglii niezbędne, jako że wypłacanie wynagrodzeń w gotówce raczej nie jest praktykowane. Jeśli chodzi o zakładanie konta, sytuacja wygląda zdecydowanie inaczej niż w Polsce. W pierwszej kolejności konieczne jest ustalenie daty spotkania, zazwyczaj na wyznaczony termin trzeba będzie poczekać kilka dni. Następnie, już w czasie wizyty w placówce, zostaniemy poproszeni przez pracownika banku o przedstawienie dokumentów niezbędnych do podpisania umowy. Z reguły jest to dowód tożsamości (najlepiej paszport) oraz dokument potwierdzający adres zamieszkania. W zależności od banku proces zakładania konta może się różnić, dlatego warto zapytać o tę kwestię w trakcie umawiania spotkania.

Prawo jazdy

Jeśli posiadamy polskie prawo jazdy, dobrym pomysłem może być jego wymiana na angielski odpowiednik, ponieważ w UK prawem jazdy można legitymować się na przykład w bankach czy w urzędach. W celu wymiany należy udać się do placówki pocztowej z naszym obecnym prawem jazdy oraz innym dokumentem pozwalającym na potwierdzenie tożsamości. Tam wypełniamy odpowiedni formularz, do którego dołączamy aktualną fotografię we właściwym rozmiarze. Koszt całego procesu powinien wynieść ok. £50.

Poznaj okolicę

Przeprowadzka w nowe miejsce zawsze wiąże się ze stresem, dlatego istotne jest, by jak najszybciej zapoznać się ze swoją nową okolicą. Warto też zasięgnąć informacji o tym, jak działa lokalna komunikacja miejska. Uczucie zagubienia będzie stopniowo znikać, gdy będziemy już wiedzieć jak dotrzeć do urzędu, lekarza czy na policję. Żadna ilość przygotowań nie zagwarantuje, że nic nas nie zaskoczy, ale pozytywne nastawienie i dobre rozeznanie w niezbędnych kwestiach będą nieocenione w rozpoczynaniu życia w nowym miejscu.

Jak zarabiać na kryptowalutach?

0
Jak zarabiać na kryptowalutach?

W sieci istnieje mnóstwo blogów mówiących, jak wzbogacić się online. Istnieje wiele sposobów zarabiania Bitcoinów, ale nic nie przychodzi za darmo. Jakikolwiek sposób zarabiania kryptowalut będzie wymagał od Ciebie czegoś w zamian. Czy będzie to Twój czas, twoja wiedza, czy moc obliczeniowa komputera? Niektóre z przedstawionych poniżej metod będą wymagały minimalnego wysiłku, ale zwrot będzie mały. Inne sposoby zarabiania Bitcoinów online mogą być bardziej opłacalne, jednak będą wymagały wiedzy i zorientowania w różnych aspektach związanych z branżą i specyficznym rynkiem. Chociaż może się wydawać, że kryptowaluty to łatwy sposób na zarobienie dużej ilości pieniędzy, wcale tak nie jest.

Kup i czekaj na odpowiedni kurs

Ta prosta metoda nie wymaga od Ciebie kopania kryptowalut. Po prostu kupujesz wybraną kryptowalutę i czekasz, aż jej koszt wzrośnie do interesującej wielkości. Stosunkowo mówiąc, jest to „najbezpieczniejszy sposób” na zdobycie kryptowaluty. Jeśli moneta jest jedną z bardziej obiecujących kryptowalut, najprawdopodobniej zwiększy swoją wartość w stosunku do ceny, którą zainwestowałeś.

Podejdź do całości odpowiedzialna, a nie kup pierwszą lepszą poleconą sztukę. Spójrz na informacje, takie jak oficjalny dokument monety, mapa drogowa, śledź je w mediach społecznościowych, sprawdź obiegową podaż, limit rynku i dzienny wolumen na popularnych giełdach. Dowiedz się więcej o zarabianiu na kryptowalutach na https://www.zarobkowyninja.pl/.

Kopanie samodzielne i łączenie sił

Popularnym sposobem zarabiania w Internecie jest kopanie kryptowalut w domu za pomocą komputera. W tym celu powstały nawet nawet platformy wydobywcze. Cały proces stał się konkurencyjną dziedziną, a standardowy komputer stacjonarny lub laptop nie daje sobie rady. Czasami dochody z wydobycia mogą być bardzo powolne, dlatego coraz więcej zainteresowanych łączy siły własnych komputerów z innymi osobami, a później dzielą się zyskiem. Twoją podstawową inwestycją będzie zakupienie odpowiednio wydajnego sprzętu z szybkim i niezawodnym procesorem.

Kontrakty Futures

To jedna z alternatyw pozwalająca na zyskowny handel kryptowalutami. Jeśli chcesz zarobić, ale boisz się zmienności opłacalności handlu, warto zainteresować się kontraktom futures. Jest to standardowa umowa kupna lub sprzedaży oznaczonych aktywów w określonym terminie i cenie w przyszłości. Po zawarciu kontraktu futures obie strony muszą kupować i sprzedawać od siebie po uzgodnionej cenie, bez względu na rzeczywistą wartość rynkową. Celem jest zabezpieczenie i zmniejszenie ryzyka, a także  maksymalizacja zysku w obawie przed dużą i niekorzystną zmianą cen aktywów.

Jednodniowa sesja

Rano kupujesz za małe pieniądze, wieczorem sprzedajesz za duże. W nocy wartość spada, ale w południe odbija się od dna. To nie tylko piękna teoria, a rzeczywistość. Cena kryptowalut waha się nie tylko na przestrzeni tygodni czy miesięcy, ale też minut i godzin! Jest to najbardziej popularny sposób zarabiania w kryptowalutach i może być bardzo opłacalny, jednak nieumiejętne decyzje mogą doprowadzić do szybkiej utraty pieniędzy. W tym przypadku musisz znać się na ryzyku, potrafić obliczyć swoje szanse, a także inwestować bez odwoływania się do emocji.

Obowiązek raportowania schematów podatkowych

0
Obowiązek raportowania schematów podatkowych

Z 1 stycznia br., w ramach nowelizacji Ordynacji podatkowej, do naszego systemu podatkowego weszło nowe narzędzie mające na celu jego dalsze „uszczelnienie”. Obowiązek raportowania schematów podatkowych, bo o nim mowa, ma być orężem w walce z podmiotami stosującymi rozwiązania, które mogą wpłynąć na obowiązek podatkowy – zmniejszyć go lub uniknąć opodatkowania. Z drugiej strony, przedsiębiorcom działającym zgodnie z literą prawa, regulacja ta ma zminimalizować ryzyko kontroli  skarbowych, zwykle problematycznych i mocno angażujących. Obowiązek raportowania schematów podatkowych to temat, który szerokim echem rozbrzmiewa wciąż w środowisku prawno-podatkowym. Dlatego też dziś odpowiadamy na kilka częstych pytań, które dla wielu podatników wciąż są niejasne. Czym jest schemat podatkowy? Kto i kiedy ma obowiązek jego raportowania?

Kiedy mamy do czynienia ze schematem?

Ordynacja podatkowa definiuje schemat podatkowy jako czynność lub kilka czynności, których celem jest powstanie korzystnego lub wręcz niepowstanie obowiązku podatkowego. Definicję tę można znaleźć w art. 86a § 1 pkt 10 Ordynacji podatkowej. Niemniej, wraz z nowelizacją do polskiego prawa podatkowego wprowadzono dodatkowe kryteria, pomagające ocenić, czy w danej sytuacji mamy do czynienia ze schematem podatkowym, czy też nie. Kryteria te stanowią katalog tzw. cech rozpoznawalnych. I tu zaczynają się tzw. schody. Tylko 11 cech rozpoznawalnych zakłada iż rozwiązanie, które określić mamy mianem schematu podatkowego ma nieść ze sobą korzyść „materialną”. Zatem, schemat podatkowy jest dużo szerszym pojęciem, którego efektem mogą być różnego rodzaju korzyści. Problem polega jednak na tym, że korzyści te określone są tak szeroko, iż podatnik odnieść może wrażenie, że każda koncepcja biznesowa powstała na gruncie dowolnego podatku, nawet jeśli będzie to tylko jej element, będzie schematem podatkowym. Co zatem powinniśmy raportować?

Raportowaniu podlegają koncepcje biznesowe – krajowe i trans graniczne – które spełniają wskazane w Ordynacji podatkowej lub unijnej dyrektywie MDR (Mandatory Disclosure Rules) przesłanki schematu podatkowego, mogące mieć wpływ na obowiązek podatkowy.

Mianem krajowego schematu podatkowego określać będziemy zatem te rozwiązania,

  • które planują wdrożyć podatnicy o przychodach, kosztach lub aktywach przekraczających 10 milionów euro
  • lub gdy przedmiotem schematu jest rzecz o wartości rynkowej przekraczającej 2,5 mln euro.

Dodatkowo:

  • korzyść podatkowa (obniżenie lub opóźnienie powstania obowiązku podatkowego) jest jedną z głównych korzyści jakie osiągnąć ma podatnik w efekcie realizacji danego zamierzenia biznesowego,
  • bez względu na główną korzyść, schemat spełnia przynajmniej jedną z cech m.in.: ma wpływ na część odroczoną podatku dochodowego lub aktywa, albo rezerwy z tytułu podatku odroczonego, a wpływ ten przekracza 5 mln zł rocznie;
  • schemat dotyczy niepobrania podatku u źródła w kwocie powyżej 5 mln zł rocznie.

W przypadku transgranicznych schematów podatkowych podlegających raportowaniu nie ma już znaczenia wielkość podatnika. Zasadniczo raportować musimy rozwiązania:

  • których jedną z głównych korzyści jest korzyść podatkowa, a dodatkowo spełniony jest przynajmniej jeden inny warunek z tzw. ogólnej cechy rozpoznawczej
  • bez względu na główną korzyść, schemat spełnia przynajmniej jedną z cech m.in.: występują zaliczane do KUP płatności transgraniczne na rzecz podmiotów powiązanych położonych w rajach podatkowych; ten sam dochód lub majątek korzysta z metod mających na celu unikanie podwójnego opodatkowania w więcej niż jednym państwie; występuje nieprzejrzysta struktura własności prawnej lub trudny do ustalenia jest beneficjent rzeczywisty; dochodzi do przeniesienia praw w trudnych do wyceny wartości niematerialnych.

Kto powinien raportować?

Obowiązek raportowania schematu podatkowego nałożony został na trzy grupy podmiotów, które określone zostały w ustawie jako – promotorzy, wspomagający i korzystający. Jak nietrudno się domyśleć promotorem będzie osoba tworząca schemat podatkowy, autor koncepcji biznesowej, jak i osoba, która je udostępniają odbiorcom na rynku. W praktyce będzie to więc głównie doradca podatkowy, radca prawny, adwokat, prawnik, doradca biznesowy czy finansowy. Drugą grupą osób zobowiązanych do współpracy z Urzędem Skarbowym są tzw. wspomagający. Są to osoby, które w ramach prowadzonej przez siebie działalności mają styczność ze schematem podatkowym, uczestniczą w procesie jego wdrażania, udostępniają go. Wspomagającym może być np. notariusz, księgowy, a także bank. Na końcu sznurka, zobligowanym do zgłoszenia schematu jest także korzystający, a więc podmioty, które wdrażają lub planują wdrożyć schemat podatkowy.

Ile mamy czasu na złożenie raportu?

Termin na złożenie raportu rozpoczyna bieg wraz pierwsza publikacją danego schematu i trwa do 30 dni. Podmiot, który wdraża koncepcję biznesową, która może być uznana za schemat podatkowy, już na etapie jej planowania powinien zatem poinformować o niej właściwy organ. Obowiązek raportowania dotyczy także już przeprowadzonych schematów podatkowych, których wdrażanie rozpoczęło się po 1 listopada 2018 (dla schematów krajowych) i 25 czerwca 2018 (dla schematów trans granicznych). Dla schematów obowiązek, których wdrażanie już się rozpoczęło, obowiązek raportowania upływa 30 czerwca 2019 roku. Za brak zgłoszenia schematu podatkowego przewidziane są wysokie kary pieniężne, sięgające do 10 mln złotych.

Autor: snkancelaria.pl

Etui na Samsung Galaxy a50

0
Etui na Samsung Galaxy a50

Wiele osób jest bardzo przywiązanych do swoich smartfonów. Wszyscy chcemy, aby były one zadbane i aby długo spełniały swoją rolę. Niektórzy ludzie są w stanie wiele zapłacić za dobrego smartfona, a inni nie wydają na to zbyt wiele pieniędzy. Kiedy jednak coś się z nim stanie, ulegnie awarii albo stłucze się wyświetlacz czujemy się rozczarowani. Warto jest zastanowić się co wtedy zrobić w takiej sytuacji.

Wiele osób zastanawia się jaka ochronę dla Samsung Galaxy a50 wybrać. Z pewnością dużą popularnością cieszą się szkła hartowane i case’y, które możemy kupić w wielu sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Warto jest poszukać ofert korzystnych cenowo, jednak należy pamiętać o tym, że cena nie powinna być jedynym czynnikiem determinującym zakup. Szkiełko hartowane, które jest podejrzenie tanie, może być kiepskiej jakości i nie spełniać dobrze swojej roli, dlatego warto wybierać produkty, które pochodzą ze sprawdzonego źródła. Niektórzy bardzo dbają o swoje telefony, dzięki czemu służą nim przez wiele lat, inni z kolei nie przywiązują wagi do tego, żeby kupić jakąś ochronę do telefonu, więc podczas upadku jest duże ryzyko, że zostanie on uszkodzony. Obecnie produkowane telefony nie są zbyt trwałe, są wypustem zgodnym z trendami mody, jednak dość szybko wypierane są przez nowsze modele.

Niektóre osoby chcą mieć wszystko co najnowsze, ponieważ bardzo ich to dowartościowuje, a inni nie przywiązują do tego wagi. Wiele zależy od tego jakie ktoś ma wartości, co jest dla niego najważniejsze. Dla wielu osób telefon jest wyznacznikiem statusu materialnego, dlatego chcą sobie kupić model, który będzie w pełni odpowiadał im ich oczekiwaniom i wymaganiom. To zupełnie naturalne, jednak warto się zastanowić, czy nie byłoby lepiej kupić sprawdzony model, ale używany. To dobra propozycja i wiele osób chwali sobie to rozwiązanie, są dużo tańsze, a dalej zachowują swoje dobre parametry techniczne. Oczywiście jest pewne ryzyko, że będzie coś z nim nie tak, jednak nawet telefony używane są na gwarancji. Nigdy nie mamy pewności, że z telefonem będzie wszystko w porządku, nawet jeżeli będzie on nowy.

Jeśli chcemy wybrać case na Samsung Galaxy a50, możemy zastanowić się jakiego ma być koloru. Niektórzy stawiają na białe, inni wolą czarne lub kolorowe. Wiele osób wybiera rozwiązania ponadczasowe i klasyczne, ponieważ nigdy one nie wychodzą z mody, a niektórzy lubią się wyróżniać i wybierają ochronę na telefon, które są kolorowe i przyciągają wzrok. Wiele zależy od upodobań i osobistych preferencji. Etui do Samsung Galaxy a50 nie powinno być bardzo drogie. Warto wcześniej zapoznać się z ofertą wielu sklepów, aby móc wybrać to, które najbardziej nam się podoba i jest w korzystnej cenie. Warto zwracać uwagę na to, aby było ono wykonane z trwałych materiałów dobrej jakości, ponieważ będzie stanowiło bezpośrednią ochronę przed upadkami. Dzięki dobremu etui naszemu telefonowi nic się nie stanie i nawet jeśli upadnie na płytki lub na jakąś twardą powierzchnią to będzie bezpieczny.

Podstawy prowadzenia organizacji, na które nie wpadłeś

0
Podstawy prowadzenia organizacji, na które nie wpadłeś

Doświadczony przedsiębiorca nie potrzebuje lekcji z podstaw prowadzenia firmy, jednak osoby ambitne marzące o własnej działalności gospodarczej mogą sporo się dowiedzieć. Jeżeli nie miałeś wcześniej podstaw z zarządzania firmą, nie wiesz, czego możesz się spodziewać na rynku, a także zastanawiasz się, jaką strategię działania wybrać, to jesteś we właściwym miejscu. Jeśli chcesz rozwinąć skrzydła swojej organizacji, doprowadzić do jej prawdziwego rozkwitu, a także nie stracić na tym cennego czasu, czytaj dalej!

Nie ma czasu na bałagan

To podstawowa zasada funkcjonowania organizacji. Im dłużej będziesz działać na rynku, tym trudniej będzie Ci odnaleźć właściwe faktury do opłacenia, zaległą korespondencję czy dokumentację dotyczącą klientów w stercie leżących dokumentów. Nieporządek nie tylko wpłynie na Twój poziom stresu, ale znacznie opóźni działania firmy. Co, jeśli dokument, którego pilnie potrzebujesz, zagubi się pomiędzy setką podobnych? Jak zachować porządek w napływających CV, nie zgubić się w gąszczu rachunków oraz mieć wszystko pod kontrolą? Oto kilka kluczowych działań, które zaoszczędzą Ci stresu oraz niezadowolenia z Twojej pracy:

  • Teczki i segregatory na każdą okazję — Od Ciebie zależy czy będziesz trzymać dokumenty w kolejności alfabetycznej klientów, czasu ich napływu czy przyjmiesz jeszcze inny system. Ważne jednak, aby wszystkie dokumenty były księgowane w ten sam sposób, który będzie też zrozumiały dla Twoich pracowników.
  • Segregacja to podstawa — Nie tylko dokumenty wymagają nienagannego porządku. Jeżeli kontaktujesz się z klientem czy współpracownikiem drogą mailową, warto stworzyć w skrzynce specjalne foldery, gdzie będą wpływać odpowiednie wiadomości. To świetny sposób na oszczędzenie czasu, ponieważ stosując odpowiednie reguły, unikniesz ciągłego odfiltrowywania niepotrzebnych wiadomości. Łatwiej też odróżnić materiał spamowy od nowych klientów, których jeszcze nie udało Ci się zapamiętać z imienia.
  • Pomoc zawsze pod telefonem — Mając swoją firmę, możesz korzystać z zewnętrznych usług, które mogą skutecznie wesprzeć jej działania. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest wybór dobrego biura rachunkowego, które wspomoże Cię w sprawach finansowych, rachunkowych oraz pomoże przy obsłudze kadr i płac.

Rozmawiaj, aby zaoszczędzić czas

Jeżeli uważasz, że powyższy podtytuł nie ma sensu, zastanów się nad nim głębiej. Ile razy zdarzyło Ci się, że zadania zostały rozdzielone, każdy wiedział, co ma zrobić, jednak ostateczny wynik był niespójny i nie miał sensu? Często, gdy rozmawiamy z drugim człowiekiem, każdy z nas wyobraża sobie coś innego, mimo że de facto myśli o tym samym. Wynika to z różnych doświadczeń, dojrzałości umysłowej oraz skojarzeń, jakie dane słowa budzą. Te niuanse mogą wywoływać rozbieżności, które ostatecznie doprowadzą do poważnych konfliktów.

Kolejną przyczyną ich powstania mogą być niepełne informacje. Dając copywriterowi niepełne informacje, nie można dziwić się, że nie uwzględnił w treści tekstu informacji o certyfikatach, o których nie wiedział, że istnieją; zamawiając stronę internetową, nie wystarczy powiedzieć, że ma być „ładna i kolorowa”. Aby produkt finalny był zadowalający, należy przekazać jak najwięcej szczegółów, a także wizję oraz cel, jaki ma spełniać. Dlatego tak niezbędna jest komunikacja, której brak prowadzi do chaosu twórczego, frustracji, ciągłych poprawek, a także konfliktów.

Sukienki na studniówkę – Trendy na 2019

0
Sukienki na studniówkę - Trendy na 2019

Każda maturzystka na studniówce chce wyglądać zjawiskowo. Bal maturalny to wyjątkowa impreza dla wszystkich uczniów. Które sukienki są modne na studniówkę w 2019 roku?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że studniówka to jedno z wyjątkowych wydarzeń w życiu każdej nastolatki. Ta specjalna okazja wymaga od nas doskonałego stroju. Sukienki na studniówkę z pewnością są mniej formalne w porównaniu do innych wieczorowych okazji. Niemniej jednak sklepy np. takie jak JJ’s House wychodzą naprzeciw naszym oczekiwaniom i prezentują bogatą ofertę. Oryginalne fasony, niestandardowe wykończenia oraz niebanalne wzory kuszą i niejednokrotnie trafiają doskonale w nasze gusta.
Jak dobrać sukienkę na studniówkę?

Przed podjęciem ostatecznej decyzji musimy pamiętać o kilku kwestiach. Studniówka to szkolna impreza, gdzie obecni będą wszyscy nauczyciele. Dlatego należy zrezygnować z seksownych i obcisłych modeli. Wygląd, który zaprezentujesz powinien być z klasą, zjawiskowy i szykowny. To nie miejsce na wyzywające kreacje. Pamiętaj, że sukienka powinna być dopasowana do Twojej sylwetki i stylu jaki prezentujesz. Należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy stawiamy na minimalizm? Czy może chcemy stworzyć niebanalną, nowoczesną stylizację, która z pewnością wyróżni Cię z tłumu? Ostatnim elementem naszej układanki jest długość Twojej sukienki: krótka, do kolan, a może do samej podłogi?
Długa sukienka na studniówkę?

Sukienki długie (maxi) to jeden z gorących trendów tego sezonu. Coraz częściej przyszłe maturzystki rezygnują z krótkich sukienek na rzecz dłuższych modeli. Dobór odpowiedniego fasonu powoduje dopasowanie długości dla każdej sylwetki. Wybierając długie sukienki na studniówkę należy zwracać szczególną uwagę na swój wzrost. Jeżeli jesteś niska powinnaś postawić na proste fasony i jednolity kolor. Dzięki temu zdecydowanie wydłużysz optycznie swoją sylwetkę. Pamiętaj o założeniu wysokich obcasów. Jeżeli jesteś wysoka, to możesz sobie pozwolić na więcej finezji wybierając asymetryczne sukienki, zdobione cekinami czy falbankami. W kwestii kolorów stale dominują czerwone, czarne, pastelowe a także granatowe i szare.
Ponadczasowa mała czarna

W 2019 roku stawiamy głównie na klasykę. Ponadczasowa mała czarna to doskonały wybór nie tylko dla zwolenników minimalizmu. Czarny kolor nadal pozostaje uniwersalny i nadaje się na każdą okazję. Pasuje z wieloma kolorami, dając możliwość ogromnego wyboru. Kreacja w prostym fasonie idealnie wygląda w połączeniu z przeróżnymi dodatkami. Wybierając stonowany strój nie możesz zapomnieć o dodatkach. Wyszukana kopertówka lub cekiny, wszystko po to, aby zapobiec monotonii. Kolor butów również niech będzie w żywym kolorze np. złotym lub srebrnym. Jeżeli posiadasz szczupłe ramiona śmiało postaw na czarną sukienkę z cienkimi ramiączkami, lub nawet z dekoltem na plecach. Jeżeli masz pełne biodra postaw na model w kształcie litery A. Wybierz kreację z delikatnym dekoltem jeżeli masz pełny biust.


Koronkowa sukienka na studniówkę

Jednym z kolejnych trendów, których nie może zabraknąć to koronki. To obowiązkowa pozycja na wiele uroczystości. Podziwiamy je dlatego, że są niebywale kobiece i subtelne. Znajdziemy je w różnych fasonach oraz praktycznie w każdym kolorze. Na balu maturalnym doskonale sprawdzi się kolor czerwony, czy czarny. Wybierając sukienkę koronkową pamiętaj, aby nie prześwitywała – nie będzie to wyglądać zbyt estetycznie.


Nie zapominajmy o sukienkach z falbanką

Falbanki podbiły niejednokrotnie serca miłośników mody, czy projektantów na całym świecie już kilka sezonów temu. Nadal są modne! Falbanki  można zaliczyć do jednych z wiodących trendów sezonu! Może pojawić się zarówno w minimalistycznej i subtelnej formie, jak również w przeskalowanej. Znajdziemy ją m.in. przy dekolcie i rękawach. Znakomicie ozdobi dół kreacji.

Okna PCV do Twojego domu – wybierz rozsądnie

0
Okna PCV do Twojego domu - wybierz rozsądnie

Najczęściej wykorzystywanymi w nowoczesnym budownictwie są okna PCV. To nie tylko najtańsze, ale i jedno z najbardziej trwałych rozwiązań dostępnych na rynku, więc warto je rozważyć przy budowie domu. A gdy już zdecydujesz się na okna PCV – jakie kroki podjąć, by dokonać ich najlepszego do swojego domu wyboru?

Poradnik o oknach PCV

Choć okna mogą nie być Twoją mocną stroną ani tak zwanym „konikiem”, zanim wybierzesz się do sklepu z asortymentem tego typu, koniecznie przejrzyj dostępne poradniki czy artykuły w Internecie dostępne na ten temat. Nawet jeśli to kompletnie nie Twoja bajka, rozeznaj się w rodzajach tworzyw, z jakich wykonywane są okna, ich cechach szczególnych, wadach i zaletach. Poświęć na to pół godziny, a zebrane w ten sposób informacje przełożą się na zakup okien, które posłużą Ci przez kilkadziesiąt lat!

Kształt i rozmiary okna

Z reguły projekt architektoniczny domu zawiera konkretne wytyczne dotyczące owych parametrów. Jednak jeśli planujesz przeróbki w swoim mieszkaniu lub po prostu wymieniasz okna na szczelniejsze w bloku, wówczas trzeba będzie zdjąć miarę i zakupić okna tej wielkości. Muszą one być dokładnie wpasowane, więc albo zakupisz okna w standardowych rozmiarach, albo możesz wykonać je na zamówienie – wtedy ich cena będzie naturalnie wyższa. Kształt okna i jego rozmiary powinny być też dostosowane do warunków zabudowy. W miejscach, które są silnie narażone na działanie warunków atmosferycznych, głównie wiatru, lepiej nie stosować okien z dużą taflą szkła bez żadnych wzmocnień.

Wartość współczynnika U

Jednym z najważniejszych kryteriów, jakie trzeba brać pod uwagę przy wymianie okien, jest współczynnik U, czyli przenikanie ciepła przez okna. Oczywistym jest, że okna są jednym z miejsc w domu, przez które ciepło zgromadzone wewnątrz będzie najsilniej przenikało. Ten współczynnik stosuje się do każdej przegrody, nawet do ścian. Jest to ilość ciepła przenikająca przez 1 mkw płaskiej przegrody w ciągu 1 godziny. Mniejsze U oznacza większą izolację termiczną. Normy polskie wyznaczają wartość minimalną U dla dobrej izolacji termicznej na poziomie 1,6, ale dostępne obecnie rozwiązania okienne dają dużo lepszą izolację. Warto wybierać okna PCV o niskim współczynniku – uczynią one dom szczelniejszym i bardziej energooszczędnym. Jednocześnie trzeba dbać o właściwe rozszczelnienie okien i sprawność mechanizmu, który o tym decyduje.

Jak wybrać okna PCV?

Ważnym kryterium przy wyborze okien jest też liczba komór. Okna jednokomorowe to te z dwiema taflami szkła, pomiędzy które wpuszczony został gaz szlachetny, najczęściej argon lub ksenon. Przy oknach plastikowych standardem są obecnie okna dwukomorowe – z trzema taflami szkła. Najlepszą izolację cieplną dają okna trójkomorowe, te są jednak najdroższe. W przypadku okien plastikowych izolacja cieplna jest najlepsza, ponieważ projektując te okna można dowolnie ustawiać izolacyjność profili izolacyjnych. Tej możliwości nie ma w przypadku okien drewnianych.

Myśl długoterminowo

Dla inwestora najważniejszymi kryteriami przy wyborze okien będzie przenikanie przez nie ciepła, powierzchnia oraz solidność wykonania. Tymi kryteriami warto się kierować, wybierając najlepszych producentów okien PCV. Nie warto inwestować w tanie okna z myślą o oszczędzaniu na budowie. W przyszłości ta oszczędność „wyjdzie w praniu”, najczęściej w postaci wyższych rachunków za ogrzewanie. Stawiając na okna plastikowe inwestor zapewnia sobie najwyższą szczelność pomieszczeń, i tym samym jego dom staje się energooszczędny – nie wymaga dużego, kosztownego ogrzewania zimą. Po kilku latach okna PCV nie są tak wyeksploatowane przez częste otwieranie i warunki atmosferyczne, jak okna drewniane, co stanowi ich niewątpliwą zaletę. Warto jednak zauważyć, że bardzo szczelne okna plus wysoka wilgotność budynku, plus dodatkowo preferowanie silnego ogrzewania i wysokich temperatur w domu, może generować problemy w postaci grzybów i pleśni na ścianach. Aby się ich wystrzegać, inwestor musi zadbać o odpowiedni montaż przez fachowców, a także o pozostawienie odpowiedniego rozszczelnienia umożliwiającego właściwą cyrkulację powietrza.

Więcej o oknach PCV przeczytasz na http://oknotest.pl/poradnik-okienny

Jak finansować firmę?

0
Jak finansować firmę?

Prowadzenie własnego biznesu jest sporym wyzwaniem. Osoba myśląca o otworzeniu swojej działalności gospodarczej musi zadbać o wiele ważnych kwestii.

Przede wszystkim istotny będzie plan działania, który zawierał będzie ciekawy pomysł, mogący przyciągnąć zainteresowanie klientów. W takim planie trzeba przewidzieć przede wszystkim sposoby finansowania otwieranego biznesu. Finansowanie firmy jest kwestią bardzo istotną. Bez pieniędzy na początku, ciężko będzie zbudować jakikolwiek sukces.

Skąd wziąć pieniądze na firmę?

Jest kilka sposobów, dzięki którym osoba planująca otwarcie firmy, może ją sfinansować. Poniżej przedstawiono najpopularniejsze metody na finansowanie swojej działalności. Od własnych środków i pieniądze z dotacji, po pozyskiwanie dodatkowych środków z pomocą banków. Jeśli dopiero rozpoczynasz prowadzenie działalności, możesz sprawdzić polecane kredyty dla nowych firm w Banki24.

Własne środki finansowe

Posiadanie własnych oszczędności to najlepsza opcja dla przyszłego przedsiębiorcy. Finansowanie firmy ze swojej kieszeni posiada mnóstwo plusów. Przede wszystkim nie zaciągamy żadnego zobowiązania w żadnej instytucji. Nawet jeżeli pomysł na biznes nie wypali, to stracimy swoje pieniądze, a nie pożyczone. Początek prowadzenia firmy nigdy nie jest łatwy, stąd też własne oszczędności to idealny pomysł na pokrycie początkowych kosztów i na rozkręcenie interesu.

Kredyt bankowy

W dzisiejszych czasach banki dość chętnie udzielają różnego rodzaju kredytów. Instytucje te kierują również swoje oferty do przyszłych przedsiębiorców. Ciekawą opcją może okazać się kredyt inwestycyjny, który może zostać przeznaczony na pewne inwestycje, konieczne dla firmy. Bardzo często wykorzystywanym produktem finansowym przez osoby prowadzące działalność gospodarczą są limity odnawialne lub karty kredytowe dla firm. W przypadku tych ostatnich istnieje możliwość wykorzystania okresu bez odsetkowego na karcie kredytowej. Dzięki temu nie musimy ponosić żadnych dodatkowych kosztów, jeśli zmieścimy się terminowo ze spłatą zobowiązania.

Pieniądze z dotacji

W tej kategorii wyróżnić możemy pieniądze, które pozyskać można z Unii Europejskiej, jak też pieniądze, oferowane przez Urząd Pracy. Dotacje w ostatnich latach stały się dość popularną metodą na finansowanie startu firmy. Unia Europejska przeznacza dość spore fundusze na wsparcie przedsiębiorców, zwłaszcza lokalnych, działających na mniejszą skalę. Dotacja z urzędu pracy jest natomiast opcją skierowaną do tych osób, które przynajmniej przez trzy miesiące były na bezrobociu i zdecydowały się wystartować z własnym biznesem.

Wsparcie rodziny i przyjaciół

Pomoc od najbliższych osób może być bardzo dobrym pomysłem dla osoby, która rozpoczyna przygodę z biznesem. Tego rodzaju pożyczki zazwyczaj będą bardziej opłacalne niż te w banku, czy firmach pożyczkowych.

Crowdfunding

W dzisiejszych czasach jest wiele możliwości na pozyskanie dobrowolnych datków od ludzi. W internecie działa wiele serwisów, umożliwiających przedstawienie swojego pomysłu, który mogą wspierać różni ludzie. Jeżeli ktoś ma naprawdę ciekawy pomysł, który spodoba się społeczeństwu, ma szansę na uzyskanie wielu darowizn. Jest to ciekawy sposób na pozyskanie środków na własny biznes.

Co na prezent?

0
Co na prezent?

Ludzie zawsze mówią, że kupowanie prezentów nie jest ich najmocniejszą stroną. Znamy człowieka, wiemy co on lubi, ale ile też można kupować mu jedną bombonierkę, spodnie, skarpetki, czy też perfum? W końcu tyle mamy tych świąt w danym roku, że od tych samych prezentów to szafa na pewno będzie pusta. Więc właściwie co można kupić na prezent? To wszystko zależy oczywiście od okazji. Co kupić na prezent na rocznicę ślubu dla Rodziców? To wszystko zależne oczywiście od tego co oni lubią i kto jest osobą dającą taki prezent. Jeżeli to dzieci dają taki prezent, to trzeba przyznać, że mają oni ogromne pole do opisu w tej kwestii. Pierwszym takim prezentem mogą być chociażby ręczniki z jakimś ładnym grawerunkiem na pudełku, czy też haftem wykonanym na samych ręcznikach. Z wykonaniem takiej rzeczy nie będziecie mieli większego problemu tym bardziej, że zamówienie na taką rzecz możecie złożyć nawet w sieci. Bardzo wiele firm wykonuje takie ręczniki i nie tylko. Dobrym pomysłem na prezent jest również jakaś zastawa stołowa lub komplet jakichś naczyń AGD. Trzeba przyznać, że są to bardzo praktyczne rzeczy i każdy na pewno z nich skorzysta. Chyba, że….Wasi Rodzice już mają takie rzeczy i kolejnej zastawy w swojej kolekcji nie potrzebują. kolejnym takim prezentem dla Waszych Rodziców na ślub może być chociażby wyjście dla nich na miasto. Możecie w tym momencie wykupić dla nich jakichś fajny stolik w małej i uroczej knajpce, gdzie ze spokojem będą mogli porozmawiać, nacieszyć się swoim towarzystwem i oczywiście zasmakować najróżniejszych przysmaków. Do tego możecie przed kolacją dorzucić im wyjście do kina, czy też do opery/teatru.Skoro dobrze znacie swoich Rodziców, to na pewno będziecie dobrze wiedzieli, co im się najbardziej spodoba. Kolejnym fajnym pomysłem może być chociażby wspólne wyjście dla nich do SPA. Nie musicie ich wysyłać tam na długi czas, ale masaż, czy też maseczki lub wizyta w saunie na pewno im się spodobają. W szczególności, jeżeli Wasi Rodzice mają już swoje lata i większą część życia przepracowali. W wielu miastach istnieją takie ośrodki SPA, gdzie można przyjść ze spokojem na kilka godzin i bardzo przyjemnie się zrelaksować. Chociaż jeżeli macie taką możliwość zawsze możecie swoim Rodzicom zafundować wyjazd do SPA na długi czas.Nie musi to być od razu miesiąc, ale dla przykładu na weekend, czy też chociażby na tydzień. Taki wyjazd na pewno spotka się z uznaniem ze strony Waszych Rodziców. Nie musicie też Rodziców wysyłać do SPA, ale zawsze możecie pomyśleć o jakiejś wycieczce w Polsce lub też za granicą. Teraz oferty podróży są tak wspaniałe, że bez problemu znajdziecie takie miejsce, gdzie Wasi Rodzice jeszcze nie byli. Czy to będzie Bałtyk, polskie Tatry lub też Włochy, Francja, Hiszpania, Grecja lub jakikolwiek inny, piękny kraj, gdzie zawsze będą mieli zagwarantowaną pogodę. Prezenty naprawdę na taką okazję są najróżnorodniejsze. Jeżeli sami nie wiecie co sprawi Waszym Rodzicom radość, to po prostu zapytajcie a oni Wam na pewno podpowiedzą.

zespolnapiecia.pl

ZOBACZ TEŻ

Starsze pokolenie, a rozrywka XXI wieku.

Wbrew pozorom starsi ludzie idą z duchem czasu nawet bardziej aktywnie, niż młodzież. Co prawda nie lubują się w...