Modne rośliny doniczkowe – wielki powrót paproci!

0
Modne rośliny doniczkowe

Paprocie niegdyś były nieodłącznym elementem dekoracyjnym w niemal każdym polskim mieszkaniu. Z czasem ich popularność nieco straciła na sile za sprawą innych, niezwykle atrakcyjnych roślin doniczkowych, wśród których nie można nie wyróżnić takich gatunków jak monstera dziurawa czy dracena wonna. Paprotki powracają jednak do łask i doskonale odnajdują się w nowoczesnych wnętrzach.

Paprotka we wnętrzach – uniwersalna ozdoba dla każdego

Coraz większa popularność paproci we wnętrzach nie bierze się znikąd. W dużej mierze jest to zasługa ich efektownych liści, które dzięki swojej karbowanej strukturze są w stanie ożywić w zasadzie każdą aranżację, czy to nowoczesną, loftową czy rustykalną, i nadać jej przytulnego charakteru. Spośród wszystkich roślin doniczkowych dostępnych na rynku ogrodniczym to właśnie paproć wyrasta na jednego z głównych faworytów miłośników klasycznych rozwiązań dekoracyjnych i to nie tylko ze względu na swoje walory estetyczne.

Paprotki w mieszkaniach jako naturalny filtr powietrza

Wielkie zainteresowanie paprociami ma swoje źródło nie tylko w ich ciekawym wyglądzie, ale też w prozdrowotnych właściwościach. Paprotki wykazują się bowiem zdolnością do wychwytywania groźnych dla naszego zdrowia zanieczyszczeń z powietrza, dzięki czemu komfort naszego życia staje się nieporównywalnie większy. Można więc śmiało powiedzieć, że rośliny z gatunku paproci pełnią funkcje naturalnych oczyszczaczy powietrza, które w dodatku upiększają nasze wnętrza.

Nefrolepis wyniosły – dlaczego warto go mieć w mieszkaniu?

Nefrolepis wyniosły to roślina, którą bardzo dobrze znamy. Pojawiała się w polskich mieszkaniach jeszcze w ubiegłym wieku i teraz ponownie wkracza na salony. Jej naturalny obszar występowania to Ameryka Południowa i Północna, a także Karaiby, stąd też dość egzotyczny wygląd. Duże walory estetyczne nefrolepisów wyniosłych nie podlegają żadnych wątpliwości, zwłaszcza przy obecności pokaźnych liści, które osiągają nawet do 80 cm długości. Podobnie jak reszta roślin z rodziny paoproci, nefrolepis pomaga utrzymywać wysoką jakość powietrza w pomieszczeniach, co może być szczególnie ważne dla alergików.

Nefrolepis wyniosły – jak pielęgnować?

Jak dbać o paprotkę, aby jak najdłużej stanowiła niepowtarzalną ozdobę naszego mieszkania? Wbrew pozorom nie jest to zbyt trudne zadanie, jednak warto pamiętać o kilku żelaznych zasadach. Należy przede wszystkim pilnować odpowiedniego poziomu wilgotności ziemi w doniczce z nefrolepisem – nie może być wysuszona, ale nie może być też mokra. W pierwszym przypadku roślina uschnie, a w drugim zgnije. Częstotliwość podlewania paprotki wygląda następująco – 2-3 razy w tygodniu latem, raz w tygodniu zimą. Dobrze jej zrobi także spryskiwanie liście wodą destylowaną. Jeśli chodzi o stanowisko najbardziej optymalne dla wymagań nefrolepisu, który znajdziemy w ofercie sklepu Plants & Pots – jasne miejsca jak najbardziej, jednak trzeba ją chronić przed bezpośrednim nasłonecznieniem.

Profesjonalne sprężyny gazowe Stabilus

0
Stabilus

Sprężyny gazowe to niezwykle często wykorzystywane w przemyśle urządzenia. Stabilus to przedsiębiorstwo, które produkuje siłowniki najwyższej jakości. Swoje zastosowanie znajdują w takich gałęziach przemysłu jak na przykład budownictwo, meblarstwo, transport oraz produkcja maszyn. Sprężyny gazowe wyróżniają się precyzyjnie określonymi wymiarami, swobodą obsługi oraz, co najważniejsze, pełnym bezpieczeństwem użytkowania. Czynniki te sprawiają, że sprężyny gazowe firmy Stabilus cieszą się tak dużą popularnością, a liczba funkcji, jakie spełniają, cały czas wzrasta.

Wysokiej klasy sprężyny gazowe Stabilus

Przedsiębiorstwo produkcyjne Stabilus było pierwszą firmą, która rozpoczęła seryjną produkcję sprężyn gazowych. Już od kilkudziesięciu lat buduje swoją silną pozycję na rynku, dzięki czemu dysponuje dzisiaj ofertą kilkunastu tysięcy różnego rodzaju siłowników, a ich roczna produkcja to ponad 100 milionów poszczególnych części. Stabilus jest światowym liderem w produkowaniu gazowych sprężyny, warto więc wybierać produkty tak uznanej firmy. Sprężyny gazowe Stabilus wykorzystywane są do wykonywania czynności, takich jak unoszenie, przytrzymywanie, opuszczanie oraz odpowiednie pozycjonowanie elementów danej konstrukcji. Jednym z najbardziej popularnych przykładów wykorzystania sprężyn gazowych przedsiębiorstwa Stabilus jest zamontowanie ich w pokrywie bagażnika oraz masce silnika w samochodach. Przemysł samochodowy to jednak tylko jedno z miejsc, gdzie swoje funkcje spełniają gazowe sprężyny Stabilus. Wykorzystywane są bowiem wszędzie tam, gdzie występuje zapotrzebowanie bezpiecznego i efektywnego podnoszenia oraz zamykania pokryw, włazów, okien oraz drzwi. Kolejnym niezwykle popularnym wykorzystaniem sprężyn gazowych Stabilus jest umieszczenie ich w drzwiczkach szafek, dzięki czemu użytkownik może swobodnie wyjmować i wkładać do niej przedmioty bez konieczności angażowania rąk.

Uniwersalność sprężyn gazowych Stabilus

Sprężyny gazowe Stabilus są niezwykle uniwersalne i wykorzystywane do budowy wielu urządzeń. Sprężyny gazowe wykonywane są jako zamknięte zbiorniki wypełnione gazem, z których wysuwa się element zwany nurkiem. Ten prosty schemat jest nieustannie unowocześniany oraz opierany na wykorzystywaniu najnowocześniejszych oraz wytrzymałych materiałów. Przedsiębiorstwo produkcyjne Stabilus, czerpiąc ze swojego doświadczenia, oferuje najwyższej jakości sprężyny gazowe, które znajdują swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Korzystanie z usług firmy daje gwarancję satysfakcji i pewność, że zastosowane siłowniki będą w pełni spełniać swoje zadanie.

Kurtka na zimę – czym kierować się przy jej wyborze?

0
Kurtka na zimę

Zima to okres, który kojarzy się z chłodem i niskimi temperaturami. Oznacza to, że wybór odzieży na tę porę roku jest niezwykle ważny. Nikt w końcu nie chce zmarznąć. Jednym z kluczowych elementów garderoby na zimę jest ciepła kurtka. Na rynku wybór kurtek zimowych jest bardzo szeroki. Wybór nie jest zatem wcale taki łatwy. Warto zatem wiedzieć, czym kierować się przy wyborze kurtki na zimę, aby z zakupu być zadowolonym.

Skuteczna ochrona przed chłodem

Kurtka zimowa powinna być wygodna i chronić jej posiadacza przed niskimi temperaturami. Dlatego wybierając kurtkę na zimę przede wszystkim uwagę zwrócić należy na jej właściwości izolacyjne. Ta uwarunkowana jest materiałem, z którego kurtka została uszyta oraz jej wypełnieniem. Dobrym rozwiązaniem może być tu wybór kurtki, której materiał wierzchni stanowi nylon, a wewnętrzny poliester. Przykładem może być kurtka zimowa Columbia Pike Lake.

Elementy dodatkowe

Dobra kurtka zimowa wyposażona powinna być również w odpowiednie dodatki. Z pewnością kurtka na zimę posiadać powinna kaptur, który skutecznie chronić będzie głowę przed zimnem. Dobrze również, jeśli kaptur będzie regulowany. Pozwoli to na jego właściwe dopasowanie do głowy. To z kolei z pewnością zwiększy komfort jego noszenia. Kurtka na zimę posiadać powinna także odpowiednie kieszenie. Powinny być odpowiednio duże, aby można było wygodnie trzymać w nich ręce. Warto wybrać model kurtki zimowej z kieszeniami zapinanymi na zamek. Dzięki temu zawsze można schować coś w kurtce, np. telefon, który dzięki zapięciom będzie dobrze chroniony przed deszczem czy śniegiem. I tu znów uwagę zwrócić można na kurtkę zimową Columbia Pike Lake.

Nowoczesne rozwiązania

Dziś kurtki zimowe to już nie tylko ciepły materiał. To także nowoczesne rozwiązania, które zapewniają jeszcze większy komfort i ochronę przed chłodem. Przykładem może być technologia Omni-Heat. Jest to rozwiązanie zastosowanie w kurtkach Columbia Pike Lake. Dzięki tej technologii możliwe jest regulowanie temperatury poprzez odbijanie i zatrzymywanie ciepła wytwarzanego przez organizm. Dodatkowo rozwiązanie to pozwala na jednoczesne odprowadzanie wilgoci.

Kurtka na zimę a moda

Kurtka na zimę powinna chronić przed niskimi temperaturami i opadami. Ale oprócz tego powinna także dobrze wyglądać, a osoba ją nosząca dobrze się prezentować. Na szczęście dziś kurtki zimowe dostępne są w wielu fasonach, wzorach i kolorach. Dlatego każdy z pewnością znajdzie taką kurtkę, która idealnie wpisywać będzie się w indywidualne gusta.

Podatek CIT – ile wynosi i kto musi go płacić?

0
podatek cit
Fot. Pexels.com

W Polsce mamy kilka rodzajów podatków. CIT, PIT i VAT to najbardziej znane rodzaje opłat na rzecz państwa. Podatek CIT płacony jest przez przedsiębiorstwa. Składa się on z kilku progów podatkowych. Zakładasz firmę i chcesz wiedzieć więcej o CIT? Poniżej znajdziesz podstawowe informacje o tym podatku.

Przeczytaj też: http://www.synat.pl/ile-wynosi-i-kto-placi-podatek-cit/

Ile wynosi podatek CIT?

Obecnie możemy znaleźć się w jednym z dwóch progów podatkowych. Pierwszy z nich wynosi 9%. Korzystają z niego przedsiębiorcy, którzy mają przychód poniżej 2 mln euro. Firmy, które przekraczają ten przychód znajdują się w drugim progu i ich składka wynosi 19%.

Podmiotami, które muszą płacić CIT są osoby prawne, spółki kapitałowe, spółki komandytowo-akcyjne, fundacje i stowarzyszenia. Wszelkie szczegóły dotyczące tego kto podlega opodatkowaniu można znaleźć w ustawie o CIT.

Co można odliczyć od podatku CIT?

Informacje na ten temat również regulowane są poprzez ustawę o CIT. Pierwszym elementem jaki możemy odpisać od CIT są darowizny. Przekazane na rzecz organizacji pożytku publicznego, kultu religijnego lub na cele kształcenia zawodowego publicznym szkołom, prowadzącym kształcenie zawodowe.

Kolejnym ciekawym elementem są wydatki na nowe technologie. Oznacza to, że przy zakupie nowych sprzętów, które ułatwią funkcjonowanie firmy bądź ją unowocześnią możemy odpisać te koszty od podatku. I jest to, aż 50% kwoty wydanej.

Inne rzeczy jakie można odpisać od podatku CIT to podatek odprowadzony od dywidendy, a także umorzone kredyty w ramach restrukturyzacji. Pomimo tego, że w ciągu ostatnich lat ilość możliwych odliczeń zmalała warto być z tymi informacjami na bieżąco. Może to pozwolić zaoszczędzić sporą gotówkę.

Od czego płacony jest podatek CIT?

Podatek płaci się od sumy dochodów. Wliczane są w zarówno zyski z prowadzenia działalności jak i inne źródła przychodu np. dywidenty czy odsetki od depozytów. Szczegółowe informacji na ten temat zawarte są w artykule 7 ustawy o CIT. Warto skonsultować się z biurem księgowym przed rozpoczęciem działalności gospodarczej, a także w każdym kolejnym roku kalendarzowym. Dzięki temu uzyskasz informacji o wszelkich najważniejszych elementach związanych z podatkiem CIT.

Zobacz też: http://www.haveasign.pl/pozycjonowanie-stron-internetowych-narzedzia/

Dlaczego warto skorzystać z treningu EMS?

0
Trening EMS

Ćwiczenia na siłowni są dla Ciebie zbyt wymagające? Boisz się ryzyka kontuzji, która mogłaby przerwać aktywność fizyczną na wiele tygodni? Doskonałą alternatywą może być bezpieczna, lecz niezwykle skuteczna metoda treningu, czyli EMS. W niniejszym poradniku poznasz wszystkie niezbędne szczegóły, aby móc cieszyć się ćwiczeniami w doskonałych warunkach. Przekonaj się, dlaczego warto skorzystać z tej rewolucyjnej możliwości. 

Czym jest trening EMS?

Trening EMS to nowatorski sposób ćwiczeń, który spotkał się z zainteresowaniem wśród miłośników zdrowego stylu życia. Skrót EMS pochodzi od elektrostymulacji mięśni. Osoby ćwiczące mogą liczyć na redukcję tkanki tłuszczowej, a także pozbycie się cellulitu. W dodatku regularny trening pozwoli zachować zdrowy wygląd skóry na lata.l Nic więc dziwnego, że zalety EMS dostrzega coraz więcej osób, którzy śmiało korzystają z tej metody. Sprawdź, jak wiele korzyści możesz osiągnąć.

Na czym polegają ćwiczenia?

Trening polega na elektrostymulacji całego ciała. Impulsy o określonej częstotliwości powodują intensywną pracę mięśni, którą śmiało można porównać do treningu z obciążeniami na siłowni. Minimalne ryzyko kontuzji, obniżenie napięcia mięśniowego oraz ogólne wzmocnienie ciała to atuty, dla których warto spróbować. Trening EMS doceniają wszystkie osoby, które stawiają na nowoczesne rozwiązania oraz komfort ćwiczeń. 

Jak wygląda trening?

Trening EMS trwa 20 minut i poprzedzony jest 10-minutową rozgrzewką, która zapewni Ci wygodę ruchów bez bólu. Bardzo ważnym aspektem jest wsparcie profesjonalnego trenera EMS, który udziela wielu praktycznych porad, czuwając nad prawidłowym przebiegiem ćwiczeń. Dzięki temu treningi prowadzone są w bezpiecznych warunkach. Nie musisz więc martwić się o ryzyko urazów. Wystarczy zastosować się do wskazówek, a na efekty nie będziesz długo czekać. 

Jaką ofertę wybrać?

Doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich miłośników ćwiczeń będzie oferta firmy MEON EMS. To miejsce stworzone przez prawdziwych profesjonalistów, którzy do perfekcji opanowali zagadnienia związane z budowaniem formy i aktywnością fizyczną. Potwierdzają to uczestnicy treningów, którzy odmienili swoją sylwetkę i z uśmiechem na twarzy spoglądają w lustro. Zdecydowanie warto postawić na wsparcie fachowców, aby móc cieszyć się z udanych ćwiczeń oraz najlepszych efektów.

Gdzie można wziąć udział w ćwiczeniach?

Firma MEON EMS stale się rozwija i proponuje treningi w wielu polskich miastach. Ćwiczyć można w Poznaniu, Katowicach, Szamotułach, Opolu, Wrocławiu i Gdańsku. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób regularnie korzysta z treningów. Dołącz do nich i postaw na sprawdzone rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność w całym kraju.

Czy skórzane etui chroni również przed konsekwencjami upadków?

0
skórzane etui

Największym ryzykiem dla naszpikowanego elektroniką telefonu jest jego przypadkowe zalanie wodą oraz wszelkiego rodzaju upadki nawet z niewielkich wysokości. Silne wstrząsy są zabójcze nie tylko dla dotykowych wyświetlaczy, ale także dla umieszczonych w obudowie telefonu podzespołów elektronicznych. Dlatego kupując nowe etui na telefon, większość z nas szuka modelu, który przynajmniej częściowo chroni przed konsekwencjami upadków. Jak skórzane pokrowce sprawdzają się w tej roli?

Stylowy wygląd to nie wszystko

Głównymi argumentami przy wyborze eleganckich pokrowców wykonanych z wysokogatunkowych skór naturalnych są zwykle względy estetyczne. Takie akcesoria są w opinii wielu osób znacznie ładniejsze od dużo tańszych pokrowców wykonanych z tworzyw sztucznych. Warto przy tym pamiętać, że skórzana obudowa to nie tylko sposób na zmianę wyglądu telefonu i nadanie mu bardziej luksusowego charakteru, ale także dobra okazja, by zwiększyć jego bezpieczeństwo. Każda dodatkowa obudowa zapewnia pewien poziom ochrony. Przede wszystkim jest to jednak ochrona przed drobnymi rysami i zabrudzeniami, a nie przed uszkodzeniami od uderzeń i wstrząsów. Czy w takim razie pokrowce skórzane mają w ogóle zdolność do amortyzowania przynajmniej części siły uderzeń o twarde powierzchnie?

Ochrona przed upadkami

Amortyzującymi właściwościami charakteryzują się przede wszystkim materiały elastyczne, w tym wykorzystywane do produkcji popularnych nakładek tworzywa sztuczne typu TPU. Tradycyjne etui skórzane pozbawione dodatkowej warstwy amortyzującej wstrząsy jest zatem niemal zupełnie bezbronne w przypadku uderzenia o twardą powierzchnię. W takich serwisach jak https://luxcase.pl/ znaleźć można jednak dość specyficzne modele pokrowców skórzanych typu nakładka. To eleganckie etui o budowie warstwowej. Stelażem dla skórzanych, efektownie prezentujących się plecków, jest w tym przypadku elastyczne tworzywo sztuczne o dobrych właściwościach amortyzacyjnych. Dzięki temu taki luksusowy pokrowiec nie tylko pozwala podkreślić wyrafinowany charakter telefonu, ale także, przynajmniej w pewnym stopniu, chroni go przed uszkodzeniami od upadków z wysokości.

Wykonane z dobrej jakości skóry naturalnej, eleganckie etui na telefon chroni przed wieloma rodzajami zagrożeń, w pewnym stopniu również przed konsekwencjami uderzeń i silnych wstrząsów. Jeśli szukasz jego wersji, która oferuje nieco wyższy poziom ochrony, dobrym pomysłem może być zakup luksusowej nakładki ze skórzanymi pleckami opierającymi się na elastycznym stelażu, który wykonano z materiału o właściwościach amortyzujących.

Jakie są niezbędne akcesoria dla rodziców?

0
rodzina

Wraz z narodzinami małego dziecka wiele rzeczy ulega zmianie. Dodatkowo rodzice pragną, aby dziecko miało zapewniony komfort i wysoką jakość produktów już od chwili narodzin. Marką, która wspiera nowoczesnych rodziców jest Maxi Cosi. Producent dba o to, aby rodzice mogli w jego asortymencie znaleźć wszystko, co niezbędne dla zapewnienia dziecku wygody.

Produkty marki Maxi Cosi-co wśród nich znajdziemy?

Markę Maxi Cosi prowadzą rodzice, którzy tworzą produkty skierowane dla rodziców. Wiedzą oni najlepiej, jakie akcesoria sprawdzają się dla małych dzieci. Przede wszystkim marka nastawiona jest na produkowanie wysokiej jakości fotelików samochodowych i nosidełek, ale to nie wszystko. Produkty Maxi Cosi wspierają rodziców w codziennych trudnościach, takich jak daleki podróże i związana z nimi pielęgnacja malucha. W ich asortymencie można znaleźć wysokiej jakości śpiwory, torby pielęgnacyjne, bazy do fotelików samochodowych, czy parasolki do wózków. Wszystkie produkty są ze sobą kompatybilne, więc bez problemu można je łączyć. Stanowią świetną podstawę wyprawki dla niemowlaka.

Podróż z dzieckiem-co jest potrzebne?

Produkty marki Maxi Cosi (https://babyhit.pl/firm-pol-1308137322-Maxi-Cosi.html) skierowane są dla rodziców, którzy dużo podróżują, choć nie tylko. Częste wyjazdy do lekarza lub odwiedziny najbliższych krewnych mogą przysporzyć problemów. Maxi Cosi za pomocą swych produktów stara się wyeliminować te trudności do minimum. Co jest niezbędne podczas podróży z dzieckiem? Przede wszystkim fotelik samochodowy. Należy ustawić go tyłem do kierunku jazdy. Nie wolno go montować w miejscu, gdzie znajdują się przednie poduszki powietrzne.

Badania wykazały, że fotelik powinien znajdować się pośrodku tylnego siedzenia. Ważne jest, aby dziecku podczas podróży było komfortowo. Marka Maxi Cosi przywiązuje dużą uwagę do ergonomii akcesoriów, a gdy niemowlę jest bardzo malutkie, oferuje wkładki do fotelika, które zapewniają mu wygodę. Kolejnym niezwykle ważnym akcesorium jest podręczna torba. Kiedy podróżujemy z małym dzieckiem, cały czas musi się znajdować nieopodal nas. Nie zaleca się wszystkiego schować do bagażnika, ponieważ po drodze wiele rzeczy może się nam przydać. W bagażu podręcznym powinny znaleźć się chusteczki nawilżane, woreczki plastikowe na odpady, pieluchy tetrowe, podkłady do przewijania, ręczniki papierowe, ubranka dla malucha, kocyk, smoczki, mleko w plastikowej butelce, ciepła woda w termosie oraz niegazowana woda mineralna. Taka torba powinna być pojemna oraz dobrze zorganizowana. Rodzic nie ma czasu szukać wszystkiego w jednym miejscu, a więc przegródki i dodatkowe kieszenie są niezbędne. Maxi Cosi tutaj również przychodzi z pomocą. Oferuje torby pielęgnacyjne, które cechują się nie tylko dużą pojemnością, ale i elegancką stylistyką.

Spodnie myśliwskie – najważniejsze porady przed zakupem

0
Spodnie myśliwskie

Spodnie to ważny element w garderobie każdego myśliwego. Spodnie ubierane na czas polowania powinny nie tylko zabezpieczać nasz organizm przed utratą ciepła i obrażeniami, ale również pomagać w organizacji i przechowywaniu zabieranego z sobą sprzętu. Dlatego do zakupu spodni warto się przygotować, by mieć pewność, że będzie to inwestycja na lata. Poniżej podpowiadamy na jakie parametry dostępnych ubrań zwrócić uwagę oraz czym powinny odznaczać się solidne spodnie myśliwskie.

Spodnie myśliwskie – jak kupować by nie żałować?

Spodnie myśliwskie powinny być przede wszystkim dostosowane do rodzaju uprawianego przez nas myślistwa oraz pory roku, w której wybieramy się w teren. Odmienne spodnie ubierzemy na letnie popołudnie na ambonie, odmienne na zimową przechadzkę w lesie. Spodnie często kupowane są w całym komplecie myśliwskim, wraz z kurtką, a niekiedy też butami i innymi elementami garderoby.

Najważniejszą sprawą jest oczywiście zastosowany w nich materiał. W czasie polowania odzież wystawiona jest na różnego typu szkodliwe oddziaływania – uderzenia, rozciąganie, obtarcia, a także wilgoć i zabrudzenia. Dlatego warto wybierać odzież dostosowaną do warunków, których się spodziewamy.

Częstym wyborem jest bawełna – jest to materiał bardzo przewiewny, wytrzymały i łatwy w czyszczeniu. Jego minusem jest duża chłonność wilgoci. Poliester to materiał wykorzystywany ze względu na jego wodoodporność oraz lekkość. Spodnie poliestrowe są ponadto ciche – nie szeleszczą w czasie chodzenia.

Szczególnie warto polecić dwie tkaniny syntetyczne: codura – wykonana z wytrzymałych włókien nylonowych, odporna na uszkodzenia mechaniczne, a także gore-tex, czyli materiał z warstwą oddychającej, wodoodpornej membrany. Spodnie z materiału gore-tex to wybór osób wybierających się w teren na dłuższy okres.

Skóra to materiał wciąż popularny i niezwykle wytrzymały – skóra jest wodoodporna, a ponadto dobrze radzi sobie w wysokich temperaturach.

Sprawdzone spodnie myśliwskie na lato i na zimę

W okresie letnim lepiej wybierać spodnie wykonane z przewiewnych i lekkich materiałów. Istotne jest sprawne odprowadzanie wilgoci oraz cyrkulacja powietrza, która pozwoli zapobiec przegrzaniu organizmu. Spodnie na lato powinny być zielone, brązowe lub w odcieniach khaki, co zapewni nam maksymalny kamuflaż.

Wybierając spodnie na zimę, warto zwrócić uwagę na takie parametry jak wodoszczelność oraz poziom przepuszczalności pary. Nowoczesne, sprawdzone spodnie myśliwskie powinny zapewniać nam maksymalny komfort chodzenia, utrzymując skórę ciepłą, suchą i przewiewną. Warto zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanych materiałów w warstwie ocieplającej. Ponadto, doradzamy wybierać materiały nie szeleszczące, co pozwoli nam zabezpieczyć się przed omyłkowym spłoszeniem zwierzyny.

Dodatkowe elementy w spodniach myśliwskich

Spodnie myśliwskie powinny być wygodne w czasie użytkowania – warto zwrócić uwagę na ilość kieszeni. Powinny być przynajmniej 4: 2 z przodu oraz 2 po bokach, a ponadto posiadać dodatkowe obszycia.

W wielu modelach znajdziemy większą ilość kieszeni lub schowki o bardziej skomplikowanej konstrukcji – na przykład na nóż lub scyzoryk.

Na wysokości pasa powinna znajdować się taśma antypoślizgowa. Będzie skutecznie unieruchamiać bluzkę wsadzoną za pas. Pomocne są szelki z regulacją, pozwalające na dopasowanie spodni do wysokości osoby noszącej.

Trening EMS – nowoczesna technologia dla pięknego i zdrowego ciała

0
ems

Wiele osób pragnących pozbyć się niepotrzebnych kilogramów poszukuje sprawdzonych form treningu, które pozwolą szybko osiągnąć pożądane rezultaty. Najczęściej, decydujemy się wówczas na rozpoczęcie treningu na siłowni, gdzie będziemy wyciskać sztangi i hantle. Trening taki ma swoje plusy i minusy – do tych ostatnich należy konieczność zainwestowania dużej ilości czasu oraz niemały wysiłek. Na szczęście – istnieją alternatywy względem tradycyjnych form treningu, po które może sięgnąć każdy z nas. Do nich należy między innymi trening EMS.

Trening EMS – skuteczna metoda treningowa

Trening EMS uważany jest za jedną z najskuteczniejszych metod treningu w ogóle. W czym tkwi jego wyjątkowość? Przede wszystkim należy wskazać na zastosowanie specjalnej technologii w czasie wykonywania poszczególnych ćwiczeń. Składają się na nią specjalna kamizelka, pas oraz obręcze, do których podpięta jest duża ilość niewielkich elektrod. Są one połączone ze specjalną konsolą sterującą, profesjonalnego urządzenia monitorującego przebieg treningu.

W czasie wykonywania ćwiczeń, elektrody emitują minimalne impulsy elektryczne, które trafią do określonych części mózgu. Następnie, mózg aktywuje określone mięśnie i wszystkie składające się na nie włókna. Dotyczy to zarówno włókien ulokowanych w głębi organizmu, które w czasie zwykłego treningu na siłowni pozostają nienaruszone.

Trening EMS – jak się przygotować?

Do treningu EMS należy się oczywiście odpowiednio przygotować. Przed rozpoczęciem wykonywania ćwiczeń, należy przeprowadzić określone badania, które pomogą naszemu fizjoterapeucie dobrać idealny plan treningowy. Najważniejszym badaniem jest analiza składu ciała. W jego rezultacie dowiadujemy się, jaki dokładnie procent naszej masy stanowi tkanka tłuszczowa, mięśniowa i pozostałe.

Z treningu EMS mogą korzystać niemal wszyscy. Wyjątek stanowią osoby z chorobami serca lub układu krążenia. O ich występowaniu należy powiadomić fizjoterapeutę jeszcze przed rozpoczęciem treningu.

Zadaniem naszego trenera będzie również opracowanie dokładnego planu treningowego. Warto przy tym podkreślić, że sesja ćwiczeniowa z wykorzystaniem technologii EMS trwa stosunkowo krótko – często zaledwie 20-30 minut. Mimo to, w jej trakcie mięśnie pracują zdecydowanie bardziej efektywnie niż podczas zwykłego treningu.

Gdzie szukać profesjonalistów od treningu EMS?

Trening EMS można rozpocząć w wielu polskich miastach. Szczególną popularnością cieszą się treningi oferowane przez MEON EMS, który tworzą profesjonalni fizjoterapeuci, trenerzy i inni specjaliści. Zaletą treningów oferowanych w MEON jest zastosowanie specjalnej aparatury bezprzewodowej, co czyni trening niezwykle komfortowym.

Przed rozpoczęciem treningu, wszyscy klienci przechodzą przez szereg badań mających na celu pomóc w dobraniu idealnego planu treningowego. Na jego przebiegam, a także nad wykonywaniem konkretnych ćwiczeń, czuwa wykwalifikowana kadra pracowników. Z pomocy MEON korzystają zarówno osoby pragnące poprawić swój wygląd – wyszczuplić sylwetkę i spalić niepotrzebne kilogramy – jak i osoby cierpiące na różnego typu dolegliwości. Do tej ostatniej grupy zaliczyć można osoby z różnymi problemami chorobowymi w obrębie stawów i mięśni szkieletowych.

Kredyt konsolidacyjny – kiedy opłaca się go wziąć i kto powinien to zrobić?

0
Kredyt konsolidacyjny

W ostatnim czasie kredyt konsolidacyjny zyskał bardzo dużą popularność wśród kredytobiorców. Tego typu produkt finansowy można dostrzec w ofercie coraz większej ilości banków i jest on łatwiej dostępny niż jeszcze kilka lat temu. W związku z tym na jego zaciągnięcie decyduje się coraz więcej osób, jednak czy jest to dobre rozwiązanie? Czy kredyt konsolidacyjny jest opłacalny? Kto powinien zwrócić uwagę na tego typu ofertę? Razem z doradcami Habza Finanse odpowiemy na te pytania w poniższym artykule.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Najprościej mówiąc, kredyt konsolidacyjny to zobowiązanie bankowe, które pozwala na połączenie kilku różnych kredytów w jedno, nowe zobowiązanie. Zwykle, po konsolidacji kredytobiorca musi spłacać niższą ratę niż do tej pory, co jest znaczącym odciążeniem dla domowego budżetu. Banki przekonują nas o tym, że nowe zobowiązanie zostanie jak najlepiej dopasowane do naszych obecnych możliwości finansowej, a dzięki konsolidacji wyjdziemy na prostą.

Kredyt konsolidacyjny https://habza.com.pl/kredyt-konsolidacyjny/ jest zobowiązaniem celowym. Oznacza to, że środki pozyskane w taki sposób możemy wydać tylko w sposób, który został opisany w umowie kredytu. W tym przypadkiem celem jest spłata kilku różnych kredytów i pożyczek, którą najczęściej zajmuje się bank. W przypadku, gdy w ramach konsolidacji wnioskujesz też o dodatkową gotówkę, to możesz otrzymać ją na konto i wydać w dowolny sposób.

Konsolidacji można poddać kredyty gotówkowe, samochodowe, ratalne, a nawet pożyczki. Zamiast tak jak do tej pory spłacać kilka rat w różnych terminach będziesz musiał pamiętać tylko o jednej. Brzmi to bardzo korzystnie jednak czy dzięki kredytowi konsolidacyjnemu rzeczywiście można oszczędzić?

Czy kredyt konsolidacyjny opłaca się pod względem finansowym?

Mimo tego, że kredyt konsolidacyjny oferuje jedną, niższą ratę, to nie oznacza to, że jest tańszym rozwiązaniem niż spłata dotychczasowych kredytów na obecnych zasadach. Wręcz przeciwnie, konsolidacja jest droższa niż suma wszystkich Twoich kredytów, które chcesz połączyć. Niższa rata jest efektem maksymalnego wydłużenia okresu spłaty. Jak wiadomo, im dłuższy jest okres spłaty, tym więcej pieniędzy musimy oddać bankowi w ramach zaciągniętego zobowiązania. Kredyt konsolidacyjny nie jest więc do końca korzystny pod względem finansowym, ale ma wiele plusów, o których warto wspomnieć.

Po pierwsze pozwala na odetchnięcie od comiesięcznych, wysokich rat kilku zobowiązań. Dzięki temu unikasz stresu i nie musisz się martwić tym, że nie starczy Ci pieniędzy na pokrycie rat oraz „na życie”. Co więcej, dzięki kredytowi konsolidacyjnemu uwalniasz się od kilku różnych wierzycieli i zyskujesz jednego. Kontakt w takiej sytuacji jest o wiele łatwiejszy i nie musisz się też martwić o windykację. Rata nowego kredytu jest dopasowana do Twoich możliwości finansowych dlatego, nie powinieneś mieć problemów z terminową spłatą.

Kto powinien zdecydować się na kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny będzie opłacalny dla osób, które mają zdolność kredytową i chcą odzyskać panowanie nad swoimi zobowiązaniami. Takie zobowiązanie często jest jedynym ratunkiem dla osób, które są o krok od wpadnięcia w pętle długów i chcą tego uniknąć za wszelką cenę. Jeśli chcesz odzyskać kontrolę nad domowym budżetem i znaleźć w nim miejsce na oszczędzanie i przyjemności, to niższa rata uzyskana dzięki konsolidacji powinna Cię zadowolić. Pamiętaj jednak o tym, że nowy kredyt powinien być jak najlepiej dopasowany do Twoich możliwości finansowych.

ZOBACZ TEŻ

Emocje towarzyszące remontowi

Zawsze jest tak, że kiedy już go rozpoczynamy chcemy żeby jak najszybciej się skończył.. Remonty zawsze są męczące nie tylko osób je przeprowadzających ale...