Twój e-PIT, jak nie popełnić błędów

0
Twój e-PIT, jak nie popełnić błędów

Twój e-PIT ma być nowoczesnym rozwiązaniem dla podatników, które ułatwi pracę. Za pomocą dwóch kliknięć, podatnicy będą mogli spełnić swoje zobowiązania rocznego zeznania podatkowego. Część osób w ogóle będzie mogła zapomnieć, o konieczności wypełniania i składania PIT. Jakie nowości przewiduje więc Twój e-PIT? Jakie są najważniejsze kryteria zakwalifikowania się do programu? I co najważniejsze – jak nie popełnić błędów w nowych usługach?

Twój e-PIT warunki i kwalifikacje

Po pierwsze warto zaznaczyć, że od 2019 roku rusza nowa usługa Twój e-PIT, a jej wprowadzenie zostało podzielone na pewne etapy. Ze względów technicznych, Krajowa Administracja Podatkowa udostępnia możliwość takiego rozliczenia dla konkretnych grup podatników. Najpierw z nowości będą mogli skorzystać podatnicy, rozliczający się w ramach dwóch formularzy podatkowych PIT-37 i PIT-38. Kolejne grupy, takie jak np. osoby prowadzące działalność gospodarczą, najprawdopodobniej również będą mogły skorzystać z opcji Twój e-PIT, ale dopiero w 2020 roku. Pierwszym kryterium kwalifikującym jest więc określenie, czy dany podatnik może rozliczać się na PIT-37 i PIT-38.

Najważniejsze druki – PIT-37 i PIT-38

W tym miejscu dla przypomnienia warto zaznaczyć, jakie grupy podmiotów będą mogły skorzystać z Twój e-PIT:

  • PIT-37 – służy przede wszystkim podmiotom, które rozliczają się za pośrednictwem płatników (oni deklarują odpowiednio wynagrodzenia i zarobki tych osób). Będą to przede wszystkim osoby zatrudnione w ramach umów o pracę (pracownicy), oraz zleceniobiorcy (umowy zlecenie). Jeżeli z tytułu jakiś umów podatnik musi rozliczać się samodzielnie, najprawdopodobniej nie będzie mógł skorzystać z PIT-37;
  • PIT-38 – jest drukiem z założenia wykorzystywanym do deklarowania opłatnego zbycia papierów wartościowych lub udziałów.

Rozliczenia wspólnie z małżonkiem i przez programy

Twój e-PIT nie wyłącza możliwości rozliczenia wspólnie z małżonkiem. Oznacza to w skrócie, że pary mogą rozliczać się nadal wspólnie, tym razem korzystając z nowej usługi Twój e-PIT. Należy jednak pamiętać, aby obie osoby podlegały kryteriom kwalifikującym do możliwości skorzystania z usługi. Oznacza to, np. że obie muszą rozliczać się na PIT-37 lub PIT-38. W przypadku, jeżeli np. jeden z małżonków musi rozliczyć się na PIT-36 – będzie to niemożliwe.

Warto również rozwiać wątpliwości dotyczące możliwości korzystania z specjalnych programów do rozliczania PIT. Większość rekomendowanych usługodawców już zapewnia, że jeżeli usługa Twój e-PIT ruszy w 2019 roku, będą oni udostępniać możliwość skorzystania z niej w swoich programach. Jeżeli więc podatnik jest przyzwyczajony do rozliczania PIT za pomocą swojego programu księgowego, warto sprawdzić czy będzie on udostępniał możliwość skorzystania z Twój e-PIT.

Podsumowanie i rekomendacje

Twój e-PIT może być kolejną pozytywną rewolucją w rozwoju elektronicznych deklaracji podatkowych. Podobnie jak wcześniej wstępnie wypełniona deklaracja (Wstępnie Wypełnione Zeznanie Podatkowe – PFR), ma eliminować błędy popełniane przy przepisywaniu danych z dokumentów źródłowych. Nowa usługa zyskała już zainteresowanie wielu podatników, zatem  warto sumiennie zapoznać się z jej zasadami i warunkami korzystania. Należy bowiem pamiętać, że Twój e-PIT to ułatwienie, aczkolwiek nadal sprawa dotyczy obowiązków określonych prawnie, toteż nie należy podchodzić do nich zbyt lekko.

Dlaczego warto wybrać telewizję i internet w pakiecie?

0
Dlaczego warto wybrać telewizję i internet w pakiecie?

Decydując się na podłączenie w domu multimediów w postaci internetu i telewizji, warto rozpatrzyć kilka ofert operatorów. Wśród nich szczególną uwagę należy zwrócić na paczki usług. Telewizja i internet w pakiecie to często, pod różnymi względami, bardzo korzystne rozwiązanie.

Wysyłaj spersonalizowane wiadomości!

0
Wysyłaj spersonalizowane wiadomości!

Email marketing jest doskonałym narzędziem w rękach zdolnego marketera przede wszystkim dlatego, że daje możliwość dotarcia do konkretnej osoby. Osobisty przekaz to pierwszy krok do nawiązania prawdziwej relacji!

Statyw do kamery – w czym pomaga?

0
Statyw do kamery - w czym pomaga?

Statyw do kamery okazuje się bardzo pomocny dla wielu fotografów oraz filmowców, którzy chcą jeszcze lepiej wykonywać swoją pracę. Jak wiadomo takie statywy można wykorzystywać na różnoraki sposób, można umieszczać na nich także aparaty, które mają funkcję kamerowania. Profesjonalne statywy są bardzo stabilne, można ustawiać je na dowolnych podłożach i pozwalają na filmowanie obrazu w wysokiej rozdzielczości, obraz nie jest wtedy rozmyty, ponieważ kamera nie jest trzymana w ręce i nikt nią nie trzęsie. Statywy posiadać mogą różnorodną wysokość, dlatego trzeba ją dopasować do posiadanego modelu kamery. Dla mało zorientowanych osób wcale nie musi to być łatwe, jednak jeśli ktoś ma na ten temat szerokie pojęcie będzie potrafił to zrobić. Warto do sklepu fotograficznego zabrać ze sobą kamerę, a sprzedawca będzie w stanie poradzić każdej osobie, jaki statyw do kamery wybrać, aby filmowanie odbywało się bez zarzutów.

Sprzęt na długie lata

Decydując się na takie właśnie inwestycje ma się pewność tego, że jest to sprzęt, z którego można korzystać przez długie lata. Profesjonalne statywy nie uszkodzą się po kilku dniach, jeśli oczywiście właściciel będzie się nimi odpowiednio posługiwał. Trzeba mieć na uwadze to, że dzięki takim statywom uda się zainteresowanym nagrywać zdecydowanie lepsze filmy i ujęcia praktycznie z każdej pozycji. Czasami sam nagrywający chce zostać nagrany, jednak trzymając kamerę w ręku jest to bardzo trudne do zrealizowania, tak aby wyglądało to naturalnie, wtedy przyda się dobry i stabilny statyw do kamery. Taki sprzęt kosztuje jednak kilkaset, a nawet kilka tysięcy złotych. Jeśli ktoś będzie chciał go kupić musi przygotować się na to, że będzie musiał przeznaczyć na niego około 500-600 złotych, są to statywy ze średniej półki. Zamawiać można je przez Internet, jednak zakupów lepiej jest dokonywać osobiście, aby mieć pewność tego, że będą one trafione.

Szybkie ustawianie kadru

Atutem statywów do kamer jest na pewno to, że można z ich pomocą bardzo szybko i skutecznie ustawiać taki kadr, na jakim zależy w danej chwili nagrywającemu. Bardzo istotne jest to, że statyw do kamery można przemieszczać z miejsca na miejsce, co prawda trochę on waży, jednak nie jest to taki ciężar, z którym nagrywający nie mógłby sobie poradzić. Można zabierać go ze sobą w dalekie podróże, jeśli chce się nagrywać piękne ujęcia z innych krajów i pochwalić się nimi przed znajomymi. Jest to całkowicie zależne od kamerzysty, do czego będzie używał statywu, można go używać do nagrywania uroczystości rodzinnych.

Dlaczego warto zainwestować w lodówkę wysokiej jakości?

0
Dlaczego warto zainwestować w lodówkę wysokiej jakości

Lodówka to jedno z urządzeń AGD, które ma za zadanie służyć nam przez lata, dlatego decydując się na jej zakup, warto dobrze przemyśleć wybór, by znaleźć taką, która spełni nasze potrzeby. Nie musimy rezygnować z funkcjonalności na rzecz wyglądu lub odwrotnie. Nowoczesne lodówki łączą w sobie designerski styl i są jednocześnie naładowane użytecznymi technologiami.

Jeszcze dwadzieścia lat temu chłodziarka była po prostu urządzeniem do przechowywania żywności i modele różnych firm nieznacznie się od siebie różniły. Zupełnie inaczej jest jednak dzisiaj, kiedy producenci prześcigają się we wdrażaniu przeróżnych rozwiązań usprawniających zarówno przechowywanie żywności, jak i codzienne życie, np. dzięki technologii NoFrost, czy IceMaker. Dowiedz się więcej na http://www.liebherr.aged.com.pl/liebherr/lodowki/.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie lodówki?

Funkcjonalność to podstawa dzisiejszych lodówek. Jeśli lubisz nowinki technologiczne, nowoczesne chłodziarki na pewno cię zainteresują. Jeśli jesteś osobą towarzyską, która często organizuje imprezy, na pewno polubisz funkcję IceCenter, która zapewni ci stały dostęp do kruszonego lodu, kostek lodu, a także chłodnej wody. Pozwoli ci to bez problemu przygotować zimne napoje dla siebie i gości.

Natomiast ci, którzy w lodówkach najbardziej nie lubią odszraniania, na pewno zachwycą się technologią NoFrost, która ochroni zamrażarkę przed tworzeniem się lodu, a przy okazji zapewni długotrwałą świeżość produktów i zapobiegnie przenikaniu zapachów. Pomogą w tym również specjalne szuflady BioFresh. Dzięki nim przechowasz żywność w lodówce o wiele dłużej. Możesz tam umieścić zarówno warzywa i owoce, jak również mięso i ryby, a także produkty mleczne.

Lodówka może się podobać

Bezpowrotnie minęły czasy białych lodówek, które w miarę upływu czasu żółkną i zaczynają wyglądać bardzo niechlujnie. Dzisiejsze chłodziarki mają również za zadanie cieszyć oko. Są sercem każdej kuchni, dlatego powinny grać pierwsze skrzypce w aranżacji wnętrz. Nowoczesne lodówki są niezwykle minimalistyczne, najczęściej w odcieniu inox, czyli jasnej stali. To kolor neutralny, który pasuje do niemal każdej kuchni oraz innych urządzeń AGD.

Oprócz tego lodówki są dziś wykonywane z naprawdę trwałych, wysokogatunkowych materiałów. Zwykle do ich produkcji używa się stali nierdzewnej lub chromu. Dodatkowo technologia SmartSteel zwiększa odporność na zadrapania, ułatwia czyszczenie i minimalizuje odciski palców. Odchodzi się również od zaokrąglonych boków na rzecz prostych, minimalistycznych brył, które świetnie współgrają z nowoczesnymi kuchniami.

Lodówki nowej generacji

Zakup lodówki wysokiej jakości to inwestycja na lata. Nie bój się wydać pieniędzy na ciekawe rozwiązania technologiczne, ponieważ są one niezwykle użyteczne i na pewno będą przydatne w codziennym życiu. Dodatkowo wybierając chłodziarkę zwróć uwagę na jej klasę energetyczną – im wyższa, tym większa oszczędność prądu, co przekłada się na dużą oszczędność finansową. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zajrzyj na http://www.liebherr.aged.com.pl/.

Czego szukać do kuchni

0

Kuchnia jest dla nas najlepszym pomysłem na to, aby móc nauczyć się gotować. Jedzenie jest dla nas najlepszego typu dodatkiem, spełniających nasze oczekiwania, jak i pozwalającym nam na faktyczne przekształcenia w swoim ogólnym żywieniu. Wszyscy muszą się na miarę możliwości starać, aby zdobywać dla siebie kuchenne przepisy, dania są czasami niesłychanie smaczne, jak i spełniają nasze elementy żywieniowe. Wszyscy muszą się postarać, aby we w miarę szybkim tempie, pozyskać doświadczenia, wpływające na prowadzenie i szukanie w kuchni najbardziej ciekawych dań. Jedzenie, może sprawić nam wiele przyjemności, jak i pozwolić nam na to, by w kuchni było wiele doświadczeń. Gotowanie jest niesłychanie pomocną dziedziną, bez niego wiele osób, nie jest w stanie się nawet przez chwilę obejść. Są liczni kucharze, posiadający pasję w gotowaniu, szukający w nim ciekawych smaków, jak i dodatków. Dania, które starają się jeść, są dla nich niesłychanie ciekawe, a co najważniejsze, mogą poprzez nie, czuć się nader wszystko swobodnie. Im smaczniejsze danie, tym oczywiście lepiej. Dopasowanie kuchni, do swoich nawyków żywieniowych, jest oczywistą koniecznością, byśmy mieli szansę na działanie wedle własnych potrzeb.

lifebox.pl

Napiwki dla kelnerów

0

Mówiąc o sektorze ho-re-ca, można wymienić bardzo wiele aspektów związanych z pracą w tej branży. Pamiętać przy tej okazji trzeba, że na branżę horeca składają się zarówno usługi hotelarskie, jak i gastronomiczne. W tym drugim przypadku bardzo często pojawia się kwestia związana z napiwkami dla kelnerów. To kwestia dość delikatna i z całą pewnością rozpatrywać ją należy na kilku płaszczyznach. Nie mniej jednak faktem jest, że w skali światowej zawód kelnera można uznać za jeden z tych, które są premiowane w zdecydowanie najlepszy sposób. Niejednokrotnie bowiem łączna wysokość napiwków jest zdecydowanie większa aniżeli kwota, która kelner miesięcznie zarabia. Pamiętać też trzeba o tym, że wbrew pozorom to wcale nie jest taka łatwa praca. Trzeba się naprawdę sporo nabiegać i nieraz użerać z nieprzyjemnymi klientami. Przy tym wszystkim nie można w żadnym wypadku dać się ponieść emocjom. Bez względu na nastrój, zmęczenie i tym podobne uśmiech na twarzy jest obowiązkowy. Rzecz jasna nie wszyscy kelnerzy są tacy sami. Nie brakuje wśród nich osób, które do swoich obowiązków podchodzą w bardzo nonszalancki sposób i aż w oczy się rzuca, że specjalni im nie zależy. Inni natomiast przejawiają wyraźne zainteresowanie klientami – pytają czy są zadowoleni z zamówienia, proponują różne dania i tak dalej. Mówiąc bardzo potocznymi słowy, jak dobrze zatańczą, to i na bonusy mogą liczyć. Wykorzystywać w tej pracy można różne atuty, na przykład atrakcyjny wygląd, co czynią zwłaszcza kobiety pracujące jako kelnerki. Bardzo dobrą okazją do zdobycia wysokich napiwków są wszelakiego rodzaju imprezy firmowe. Zresztą, takich przykładów podać można zdecydowanie więcej. W naszym kraju tradycja dawania napiwków nie jest jeszcze tak rozpowszechniona jak w krajach zachodnich chociażby. Nie mniej jednak także i u nas klient zadowolony z obsługi na pewno wrzuci cos kelnerowi do kieszeni. Ponadto konsumenci często także wysokość napiwku obliczają na podstawie kwoty widniejącej na rachunku – im wyższy rachunek, tym większy bonus.

elegans.pl

Zioła w kuchni

0

Aby dobrze gotować, trzeba przede wszystkim nie obawiać się ziół i przypraw. Wielu z nas w swoich działaniach kulinarnych ogranicza się li tylko do przyprawiania swoich potraw za pomocą soli, małej ilości pieprzu i ewentualnie wykorzystuje sztuczne mieszanki przypraw, wzbogacone glutaminianem sodu. Zamiast jednak prowadzenia takich właśnie działań, z całą pewnością warto postawić na wykorzystanie w kuchni naturalnych ziół, które bez problemu wzbogacą smak każdej potrawy i sprawią, że poczujemy naturalne składniki naszego dania. Jak jednak z ziół korzystać, by osiągnąć w tym zakresie najlepszy możliwy efekt? Przede wszystkim, pamiętać warto o tym, że zioła są dostępne w dwóch postaciach – najczęściej korzystamy z tych suszonych i przygotowanych już do doprawiania. Ale warto także sprawić sobie zioła świeże, ponieważ one zawsze będą smakowały lepiej. Aby jednak z nich wydobyć pełnię smaku, należy je dodać do potrawy tuż przed końcem jej gotowania. Wtedy bowiem, aromat będzie najpełniejszy, a nasze oczekiwania, spełnione.

modny-styl.pl

Dobry szef kuchni

0

Dobry szef kuchni w takim przypadku to na pewno znane i często wykorzystywane pokreślenie. Zostać szefem kuchni oraz posiadać tego rodzaju tytuł to już wielka sprawa. Jednak być dobrym szefem kuchni to już szczyt marzeń wielu osób, które profesjonalnie zajmują się w tym wypadku wszelkimi rodzajami związanym iż gotowanie. Nikogo w taki wypadku nie powinien dziwić fakt, ż prestiżowe restauracje składają się jedynie z dobrych pracowników. w takim przypadku również szef kuchni musi znać się na tym, co robi. Mowa w tym przypadku bezpośrednio o wszelkiego rodzaju aspektach oraz wszelkiego rodzaju czynnikach i terminologia związanych z prowadzeniem, zarządzaniem i innymi tego rodzaju czynnikami. Oczywiście szef kuchni zajmuje się również przy okazji przygotowywaniem potraw. Jednak w takim wypadku ma on na głowie o wiele więcej spraw. Poprawne działanie i sprawne funkcjonowanie całego zespołu w kuchni jest w tym przypadku uwarunkowane przez dobrą pracę szefów kuchni. To oni przydzielają i nadzorują pracę pracowników.

convict.pl

Szampan

0

Szampan to obecnie jeden z najpopularniejszych napojów alkoholowych na świecie. Nikt bowiem nie wyobraża sobie chociażby Nowego Roku bez dużej ilości bąbelków. Szampan pochodzi oczywiście z Francji, z regionu Szampania, gdzie jest produkowany do dziś dnia. Jest to specyficzny rodzaj wina musującego, który nie jest sztucznie nasycany dwutlenkiem węgla. Gaz ten tworzy się między innymi w wyniku naturalnego dojrzewania wina zamkniętego w butelkach. Do butelek nalewa się młode, niesfermentowane do końca wino. Następnie butelki przechowuje się na specjalnych stelażach pochylone w stronę korka w temperaturze od 3 do 5 stopni Celsjusza. Nazwa szampan została zastrzeżona wyłącznie dla tego gatunku wina w roku 1911. Szampany produkuje się głównie ze szczepów winorośli należących do rodziny pinot. Są to chardonnay, pinot noir oraz pinot meunier. Pierwszy szczep daje świeże i delikatne wino. Drugi natomiast charakteryzuje się wyrazistym smakiem i wyszukanym bukietem. Ostatni szczep daje rezultat podobny do pinot noir, jednak ma bardziej owocowy smak.

cooltural.pl

ZOBACZ TEŻ

Twój e-PIT, jak nie popełnić błędów

Twój e-PIT, jak nie popełnić błędów

Twój e-PIT ma być nowoczesnym rozwiązaniem dla podatników, które ułatwi pracę. Za pomocą dwóch kliknięć, podatnicy będą mogli spełnić swoje zobowiązania rocznego zeznania podatkowego....
Dlaczego warto wybrać telewizję i internet w pakiecie?

Dlaczego warto wybrać telewizję i internet w pakiecie?

Decydując się na podłączenie w domu multimediów w postaci internetu i telewizji, warto rozpatrzyć kilka ofert operatorów. Wśród nich szczególną uwagę należy zwrócić na...
Wysyłaj spersonalizowane wiadomości!

Wysyłaj spersonalizowane wiadomości!

Email marketing jest doskonałym narzędziem w rękach zdolnego marketera przede wszystkim dlatego, że daje możliwość dotarcia do konkretnej osoby. Osobisty przekaz to pierwszy krok...
Statyw do kamery - w czym pomaga?

Statyw do kamery – w czym pomaga?

Statyw do kamery okazuje się bardzo pomocny dla wielu fotografów oraz filmowców, którzy chcą jeszcze lepiej wykonywać swoją pracę. Jak wiadomo takie statywy można...
Dlaczego warto zainwestować w lodówkę wysokiej jakości

Dlaczego warto zainwestować w lodówkę wysokiej jakości?

Lodówka to jedno z urządzeń AGD, które ma za zadanie służyć nam przez lata, dlatego decydując się na jej zakup, warto dobrze przemyśleć wybór,...