Pięć wskazówek dotyczących tego, jaki zawód da Ci satysfakcję

0
praca

Każdy z nas wkraczający w dorosłe życie zastanawia się jaki zawód będzie dla nas najlepszy. Rozwijając określenie „najlepszy”, chodzi tutaj o pieniądze, ale również satysfakcję płynącą z jego wykonywania. Oto 5 cennych wskazówek, które pomogą nam w wyborze naszego zawodu przyszłości. Często jednak grzecznie w tym, co robisz, tylko jak to robisz. Zamiast zastanawiać się jaka praca będzie dla nas najlepsza, powinniśmy sprawdzić co zrobić aby być najlepszym, w tym co będziemy robić. Zatem jaki zawód da ci satysfakcję? Oto pięć wskazówek.

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/jaki-zawod/

1. Określ na jakim rynku działasz

Profesor Cal Newport zauważył Przyznaj że większość zawodów mieści się w ramach dwóch rynków pracy. Jeden nazwany jest „aukcyjnym”, a drugi „zwycięzca bierze wszystko”. Rynek „aukcji” wymaga od nas posiadania różnych umiejętności, a także doświadczeń. Gromadzimy je, a następnie wykorzystujemy w swojej pracy. Niewątpliwie przydadzą się w tym studia kierunkowe, doświadczenie z poprzedniej pracy oraz znajomość zasad. Tymczasem na rynku „zwycięzca bierze wszystko”, ważne jest to, aby posiadać tylko jedno umiejętność. Newport poddaję przykład człowieka, który pisze scenariusze do seriali. U takiego człowieka na pierwszym miejscu jest jakość przygotowania scenariusza.

2. Jaki jest typ twojego kapitału zakładowego

Na rynku „zwycięzca bierze wszystko”, skupiamy się jedynie na jednej umiejętności, która da nam przewagę nad konkurentami. W ten sposób działa zasada Pareto, potocznie zwana 80/20. Według niej większość efektów bierze się z mniejszego nakładu działań.

Czy zatem potrzebujemy wielu umiejętności w przypadku rynku „aukcji”?

Cal Newport radzi, aby odszukać otwartych drzwi. Co to okazję do zbierania kapitału zawodowego. Dla przykładu jeżeli zaczynamy staż w agencji interaktywnej, potem pracujemy w biurze promocji w urzędzie, następnie robimy studia podyplomowe, znajdujemy ogłoszenie o pracę w cieszącej się dobrą renomą agencji reklamowej i tak dalej. Następny krok jest to możliwość, dzięki poprzedniemu. W ten sposób idziemy do tak zwanych drzwi. Nasz portfel wraz z kapitałem staje się coraz grubszy. 

3. „Być dobrym” – co to znaczy? 

Musisz posiadać wyznaczony cel. W każdym zawodzie będzie wyglądało to inaczej. Bycie dobrym może oznaczać przede wszystkim zarabia mniej więcej pieniędzy, w pracy lepszej lub bardziej prestiżowej działalności lub też przygotowanie produkty z materiału na najwyższym poziomie.

4. Wychodź ze strefy komfortu

Robienie czegoś, w czym jesteśmy dobrzy sprawia nam przyjemność. Jednak w ten sposób nie zdobywamy nowej wiedzy oraz umiejętności. Drogą do sukcesu jest wyjście poza strefę naszego komfortu. Jeżeli robisz coś to starasz się zdobyć informację zwrotną, najlepiej negatywną, ponieważ wtedy zawsze masz szansę na poprawienie lub ulepszenie czegoś.

5. Bądź cierpliwy

Cierpliwość popłaca. Nie można żądać od siebie sukcesów z dnia na dzień. W życiu trzeba się uzbroić w cierpliwość. Zbierając doświadczenie i umiejętności, trwa to trochę czasu. Można sobie wyobrazić budowanie swojej kariery jako budowanie domu cegła po cegle.

Zobacz też: http://www.euroavista.pl/zaswiadczenie-krajowego-rejestru-karnego/

Co warto wiedzieć o spinningu morskim?

0
Co warto wiedzieć o spinningu morskim

Jeżeli do tej pory łowiłeś jedynie na jeziorach i rzekach, ale znudziło ci się wędkowanie śródlądowe, powinieneś spróbować swoich sił nad morzem. Jednakże, zanim to zrobisz, musisz wiedzieć, w jakich miejscach i jakie okazy wolno łowić w danym okresie, tak, aby nie naruszać prawa.

Wstęp prawny

Zaczynając przygodę ze spinningiem morskim, warto zapoznać się z przepisami, które dotyczą połowu ryb. Zgodnie z ustawą z 2016 roku wprowadzono zakaz spinningowania z portu w okresie od 15 września do 28 lutego lub  – w roku przestępnym – do 29 lutego. Pamiętaj, że w tym czasie nie wolno w ogóle wędkować w godzinach 17:00 – 7:00.

Dlatego, jeżeli chcesz łowić legalnie, lepiej zaplanuj swój wyjazd na okres od 1 marca do 14 września. Pamiętaj również o tym, że powinieneś wnieść opłaty za możliwość łowienia w morzu.

Równie istotne jest, abyś zwracał uwagę na wymiary ochronne ryb i nie łowił takich, które tej ochronie podlegają, na przykład ze względu na nieodpowiednią wielkość. W celu określenia wymiaru ryby powinieneś zaopatrzyć się w miarkę. Pozwoli ci to uniknąć nieprzyjemności, związanych z kontrolą portową, mandatu, jak również niezadowolonych spojrzeń innych wędkarzy, którzy łowią zgodnie z przepisami. Miej na uwadze, że przy łowieniu wędzisko należy uzbroić w dozwoloną ilość haczyków, jeżeli więc kupiłeś zestaw z ich nadmiarem, powinieneś niektóre usunąć.

Plaża i połów

Jeżeli natomiast wolisz spinning z plaży, niż łowienie w porcie, istnieją dwie metody, które mogą cię zainteresować. Pierwszą z nich jest łowienie z brzegu, które będzie wymagało od ciebie bardzo dobrej jakości wędki spinningowej, pozwalającej na miotanie przynętami ważącymi około 30 g na duże odległości. Dzięki temu będziesz miał większe szanse na trafienie w okolice, gdzie znajduje się więcej interesujących cię okazów.

Natomiast jeżeli chciałbyś wejść głębiej do wody, powinieneś nie tylko wyposażyć się w odpowiednie wędzisko, ale również spodniobuty, które zapewnią ci komfort i sprawią, że pozostaniesz suchy. Łowienie z wody daje większe szanse na bardziej obfity połów i to jest jego główna zaleta.

Pamiętaj jednak, że łowienie w ten sposób nad morzem bywa ryzykowne ze względu na wiele czynników, takich jak nierówne albo kamieniste dno, a przede wszystkim fale, które będą się o ciebie rozbijały. Bardzo łatwo jest wówczas stracić równowagę i przewrócić się, a wstanie wraz ze sprzętem i w ciężkim ubraniu może okazać się niezwykle trudne. Dlatego, planując taką metodę połowu, lepiej zabierz ze sobą znajomych, którzy w razie wypadku będą mogli interweniować.

Podsumowując, jeżeli masz chęć na spróbowanie czegoś nowego i na morski połów, zacznij od dobrych przygotowań. Po zapoznaniu się z przepisami i ustaleniu, z kim jedziesz, powinieneś jeszcze zaopatrzyć się w najwyższej jakości wędki spinningowe. Zapewnią ci nie tylko komfort podczas połowu, ale również będą służyły przez wiele lat, bez konieczności wymiany.

Keyboardy dla dzieci i dorosłych

0
Keyboardy

Muzyka to wspaniała pasja, która pozwala każdemu z nas rozwijać się każdego dnia. Oferuje ona wiele wyjątkowych chwil, możliwości, a nawet znajomości, które mogą mieć ogromny wpływ na całe nasze życie, a nawet na sytuację finansową. Jak zatem zacząć grać na instrumentach i zdobywać zupełnie nowe umiejętności? Sprawdź i przekonaj się, że to wcale nie musi być tak trudne, jak pozornie może się wydawać.

Jedną z najczęściej wybieranych propozycji, są niezawodne keyboardy. Dlaczego? Ponieważ nauka gry na nich jest stosunkowo prosta. Za sprawą inteligentnych systemów i innowacyjnych modułów otrzymujesz wiele funkcji wspierających realizację założeń, co nie tylko przyspieszy znacząco proces edukacji, ale również sprawi, że frajda z samej gry będzie o wiele większa. Warto jednak zastanowić się nad tym, jakie keyboardy sprawdzą się w przypadku dzieci, natomiast które konstrukcje są lepszą inwestycją dla dorosłych.

Asortyment przystosowany do potrzeb maluchów

Dzieci w wielu przypadkach nie potrzebują skomplikowanych urządzeń. Ogromną radość daje im sama gra na podstawowych urządzeniach. Warto zatem zastanowić się nad tym, czy aby na pewno musimy sięgać po najbardziej rozbudowane konstrukcje, bez pewności, że gra na nich nie zaspokoi potrzeb artystycznych szkrabów. Na sam początek zainwestuj w podstawowy model, by z czasem dopiero przejść do lepszego. Keyboardy oferują masę możliwości, dlatego takie rozwiązanie jest najsensowniejsze z wszystkich dostępnych.

Czy dorośli mają większe wymagania?

Teoretycznie tak, lecz za sprawą wyuczonej gadżetomanii. Osoby początkujące nie potrzebują zaawansowanych funkcji, które oferują im keyboardy, lecz często wydaje im się, że tak jest, ze względu na wsparcie w edukacji, np. przy pomocy nowych rytmów i aranżacji, które zostały wgrane w moduł. Czy warto zatem dopłacać? Jeśli jesteś osobą pewną swojego zakupu, bez wątpienia tak. Jeżeli jednak dopiero zaczynasz przygodę z grą, zapewniamy, że podstawowy model wystarczy na wiele miesięcy nauki.

Gdzie szukać odpowiedniego modelu?

Keyboardy niestety potrafią mieć stosunkowo wysokie ceny, w przypadku najnowszych serii. Nic zatem dziwnego, że wielu potencjalnych klientów wybiera produkty używane, dzięki którym są w stanie zaoszczędzić na swoich wyborach. Czy warto działać w ten sposób? Szczerze mówiąc, odradzamy tego typu wyposażenie, ze względu na wysokie ryzyko inwestycji w model uszkodzony. Lepiej kupić nowy, lecz mniej rozbudowany sprzęt, za niższą cenę. Pamiętaj, by zawsze wybierać sprawdzonych i renomowanych dystrybutorów.

Na co zwrócić uwagę kupując etui do Huawei P20 Lite?

0
Na co zwrócić uwagę kupując etui do Huawei P20 Lite

Huawei P20 Lite jest bardzo popularnym smartfonem, który zaskarbił sobie sympatię polskich użytkowników bardzo atrakcyjnym wyglądem, świetnymi parametrami technicznymi oraz bogatą funkcjonalnością. Podobnie jednak jak wszystkie inne telefony, Huawei również potrzebuje dodatkowej ochrony w postaci etui. Bez względu na to, jak bardzo dbamy o swój smartfon, jedno złe uchwycenie urządzenia, wyślizgnięcie się z dłoni lub po prostu trzymanie go w torbie lub kieszeni z innymi przedmiotami może doprowadzić do zniszczenia naszego smartfona.

Bezpieczeństwo użytkowania telefonu w etui

Podstawowym celem wyposażenia swojego smartfona w etui jest zapewnienie mu bezpieczeństwa przed mechanicznymi uszkodzeniami, takimi jak wgniecenie, zbicie szkła z tyłu bądź wyświetlacza. Wybierając odpowiednie etui, warto zwrócić uwagę na to, przed jakimi uszkodzeniami może ono chronić nasze urządzenie. Wiele tańszych modeli etui Huawei P20 Lite nie gwarantuje pełnego bezpieczeństwa naszego smartfona. W takiej sytuacji warto dopłacić trochę więcej i kupić etui znanej i sprawdzonej firmy, które zapewni nam ochronę urządzenia nawet w przypadku uderzenia o twardą powierzchnię z dużej wysokości.

Wygoda i dostępność wszystkich funkcji telefonu

Drugą ważną cechą, jaką powinno charakteryzować się dobre etui, jest wygoda użytkowania. W tej kwestii warto zwrócić uwagę na etui z klapką wyposażoną w magnetyczne zapięcie. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które sprawi, że podczas trzymania smartfona w torebce klapka samoczynnie się nie otworzy, a wyświetlacz nie będzie narażony na zarysowania. Warto również zwrócić uwagę na takie etui Huawei P20 Lite, które pozwoli na łatwy dostęp do wszystkich przycisków znajdujących się z boku modelu. Przycisk odblokowania smartfona oraz regulacji głośności powinien być łatwo dostępny, nawet ubierając nasz telefon w twarde etui. Ze względu na specyficzne ustawienie aparatu w modelu zadbajmy o to, by etui było dedykowane temu właśnie urządzeniu. Wybór złego etui do Huawei P20 Lite może spowodować zakrycie obiektywu aparatu, co znacznie zmniejszy wygodę użytkowania telefonu.

Dobry design ma znaczenie

Ostatnim, lecz równie ważnym aspektem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, jest design naszego pokrowca. Etui stanowi wizytówkę naszego telefonu, dlatego zadbajmy o to, by zarówno kolorystyka jak i kształt był estetyczny i zadbany. Obecnie na rynku możemy znaleźć piękne etui Huawei P20 Lite, które jednocześnie nadadzą naszemu urządzeniu oryginalnego wyglądu, oraz ze względu nas swój ergonomiczny kształt, pozwolą na wygodne oglądanie ulubionych filmów oraz seriali.

Pamiętajmy, że etui nie jest dużym wydatkiem, a dzięki niemu minimalizujemy ryzyko bardzo drogich napraw, które mogą być niezbędny w wyniku upadku naszego smartfona.

Czym są tonery? Jak właściwie działają drukarki laserowe?

0
tonery

Stosujesz zamiennie określenie tusz i toner? Robisz duży błąd! Są to zupełnie różne substancje barwiące, które są inaczej nanoszone na papier. Tusz jest wykorzystywany jedynie przez drukarki atramentowe. Czy wiesz, jak działają tonery? Wyjaśniamy jak dokładnie wygląda druk laserowy!

Pierwsze drukarki powstawały już w latach 50. XX w. W Polsce takie urządzenie można było kupić raczej u schyłku lat 80. Popularniejsze były modele atramentowe, ale wbrew pozorom zostały wynalezione niemalże w tym samym czasie, co laserowe. Modele wykorzystujące tusz nadal są częściej sprzedawane, ponieważ taki sprzęt jest z reguły tańszy. Z tego względu wiele osób potocznie mówi o „tuszach” do drukarek laserowych. Tymczasem wkłady te to w rzeczywistości tonery. Dowiedz się, jak działają!

Czym są tonery?

W ogólnym rozumieniu, tonery to wkłady do drukarek laserowych. W praktyce nazwa ta odnosi się nie do całego pojemnika, ale jego zawartości. Toner to specjalny barwny proszek, składający się z dwóch frakcji: większych kulek szklanych i bardzo drobnych, odpowiednio zabarwionych kulek żywicy termoplastycznej. Jest stosowany w drukarkach laserowych, ale też kserokopiarkach.

Jak wygląda proces drukowania przy użyciu tonerów? W urządzeniu znajduje się wałek selenowy, który na początek jest elektryzowany, po czym naświetlany laserem. Miejsca poddane jego działaniu tracą swój ładunek elektryczny, więc nie przyciągają cząsteczek tonera. Wałek przenosi proszek na papier, który zostaje utrwalony poprzez termiczne wprasowanie. Proces ten jest o wiele szybszy niż nakładanie atramentu, a nadruki są bardziej odporne, np. na kontakt z wodą. Z tego względu drukarki laserowe są powszechne w biurach, urzędach oraz innych miejscach, w których drukuje się sporo ważnych dokumentów.

Rodzaje tonerów

Tonery są dostępne w standardowych odcieniach drukarskiej palety CMYK, która pozwala uzyskać szeroki zakres barw. Są to:

 • Cyjan (błękitno-turkusowy odcień niebieskiego),
 • Magenta (intensywny róż, powstały w wyniku zmieszania czerwieni oraz niebieskiego w odpowiednich proporcjach),
 • Yellow (ang. żółty; intensywny, słoneczny odcień),
 • Key Colour (ang. kolor kluczowy/główny; głęboka czerń).

Urządzenia laserowe mogą być kolorowe lub monochromatyczne. Każdy model jest kompatybilny z określonymi rodzajami tonerów. Poszczególne typy są często sprzedawane w różnych wariantach objętościowych. Przelicza się ją na wydajność, określaną za pomocą ilości stron, które da się zadrukować przy wykorzystaniu danego wkładu. Co ciekawe, wkłady te istnieją nie tylko w formie proszku, ale też płynu. Są jednak zdecydowanie rzadziej spotykane.

Intrygującą odmianą są tzw. tonery zamienne. Są to wkłady idealnie dostosowane do określonych modeli drukarek. Gwarantują dobrą jakość wydruku i są absolutnie kompatybilne z urządzeniem. Przy tym są nawet kilkukrotnie tańsze niż produkty oferowane przez znanych producentów drukarek. Wiele osób decyduje się na zakup takich wkładów, ponieważ w praktyce niczym nie różnią się od rekomendowanych tonerów, które są bardzo drogie. Komplet wszystkich kolorów może kosztować nawet 1000 zł!

Gdzie można kupić tonery?

W Internecie można znaleźć kilka sprawdzonych sklepów z asortymentem poligraficznym, jak np. serwis www.tonerpartner.pl. Oferta obejmuje nie tylko tonery w hurtowych cenach, ale też świetnej jakości zamienniki. Ogromny wybór produktów wszystkich znanych marek i wygodna wyszukiwarka pozwalają odnaleźć odpowiednie wkłady do posiadanej drukarki. Zamawiając je przez Internet można sporo zaoszczędzić. Ceny tonerów mogą poważnie obciążyć domowy czy firmowy budżet, dlatego warto kupować je za mniej!

Tonery umożliwiają szybkie tworzenie trwałych wydruków, dlatego drukarki laserowe mają spore grono zwolenników. Ich wysoka cena nie powinna zniechęcać do zakupu takiego urządzenia, ponieważ są bardziej wydajne, no i da się je kupić taniej. Przekonaj się, ile możesz zaoszczędzić na tonerach, zamawiając je przez Internet!

Kubizm – czym się charakteryzuje ten kierunek malarski?

0
kubizm - z jakich faz się składał?

Kubizm to jeden z kierunków sztuki, który powstał we Francji na początku lat XX. Jego przedstawicielami byli Pablo Ruiz Picasso oraz Georg Braque. Stanowił podstawę dla współczesnego malarstwa, ale nie tylko, dla rzeźby również. Odbiegał dość znacznie od klasyki, dzięki czemu został uznany za najważniejszą rewolucję jaka mogła się wydarzyć w całej historii malarstwa. Co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/na-czym-polega-kubizm/

Kim był ojciec kubizmu?

W przypadku kubizmu ojców było dwóch, pierwszy z nich to George Braque, a drugi to Pablo Picasso. Ciekawostką jest to, że ich drogi się przecięły w pewnym okresie ich twórczości, wtedy postanowili połączyć swoje siły. Jednak przed tym doszło do pewnego wydarzenia. Podczas wystawy artystycznej ‚Salon jesienny’ organizatorzy nie chcieli zaakceptował prac Braque’a. Został on skrytykowany, zostało mu nawet zarzucone, że jest bezczelny w tym, co robi. To co najbardziej ciążyło krytykom to to, że jego inspiracją były obrazy Dereina i Picassa. A w tamtym okresie, byli oni nielubiani.

Na obrazach Braque’a widniały geometryczne figury, co krytycy uznali za zdeformowanie postaci ludzkich. Mimo to, mieli oni nadzieję, że jego styl się z czasem zmieni, pokładali w nim ogromne nadzieje. Jednak on rozpoczął współpracę z Pablem Picasso. Dzięki połączeniu możliwości obu malarzy, kubizm rozwinął się tak szybko.

Fazy kubizmu

Co prawda kubizm nie był zbyt długim okresem, jednak był to bardzo intensywny czas. Z czasem dochodziło w nim do zmian, dzięki wspólnej pracy artyści odkryli nowe rzeczy i techniki malarskie. Wyróżnia się 3 kluczowe fazy kubizmu:

 • faza prekubistyczna (1907-1910) – w trakcie jej trwania artyści przedstawiali świat za pomocą figur geometrycznych;
 • faza analityczna (1910-1912) – charakteryzowała się tym, że malowane przedmioty były rozbijane na geometryczne, niewielkie kształty;
 • faza syntetyczna – w jej trakcie formy geometryczne były odtwarzane za pomocą gazet, farby, która była połączona z piaskiem lub kawałów materiałów.

Zobacz też: https://www.technologie.info.pl/aplikacje-do-obrobki-zdjec-czym-sie-od-siebie-roznia/

Fakty na temat fotowoltaiki które musisz znać

0
Fakty na temat fotowoltaiki które musisz znać

Instalacje fotowoltaiczne są coraz częściej widywane w naszym kraju. Decydują się na nie, nie tylko osoby prywatne, ale także rolnicy i właściciele firm. Wiele osób nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, jakie korzyści może przynieść im fotowoltaika i jak pozytywnie wpływa ona na wiele aspektów. Zobacz fakty o instalacjach PV, które warto znać i przekonaj się, że fotowoltaika Toruń, to coś, w co warto zainwestować.

W Polsce jest wystarczająco dużo słońca na panele fotowoltaiczne

Niektórzy obawiają się, że w naszym kraju jest zbyt mało słońca na instalacje PV. Nie jest to prawda, mimo że rzeczywiście zimą i jesienią dni stają się krótsze i bardziej pochmurne. Na szczęście nawet w takich warunkach instalacja fotowoltaiczna jest w stanie pracować i produkować energię elektryczną dla domu. Co ciekawe wysokie temperatury i upały wcale nie służą wydajności modułów. O wiele lepiej pracują one, gdy jest chłodno, ponieważ drgania w sieci krystalicznej ogniw fotowoltaicznych się zmniejszają. Dzięki temu ruch elektronów jest bardziej uporządkowany, a panele wydajniejsze. Instalacje fotowoltaiczne montowane są nawet na północy globu w państwach skandynawskich i tam również są w stanie spełniać swoje zadanie. Moduły fotowoltaiczne pochłaniają rozproszone światło słoneczne i są sobie w stanie poradzić nawet zimą.

Montaż fotowoltaiki nie wymaga pozwoleń na budowę oraz wypełniania wielu formalności

Mikroelektrownie o mocy do 50 kW mogą być montowane bez pozwolenia na budowę i żadnych zgłoszeń. Jedyną rzeczą, o której należy pamiętać, jest wysłanie pisma do dostawcy energii, który wymieni liczniki. Osoby prywatne, które chcą zasilać swój dom zieloną energią, nie muszą więc martwić się o formalności, a wszystkie dokumenty może załatwić firma zajmująca się montażem instalacji na dachu budynku https://suncrew.pl/dla-domu/.

Instalacja PV jest bezobsługowa

Aby panele fotowoltaiczne działały wydajnie, nie trzeba w żaden sposób ich obsługiwać. Wystarczy, że będziesz co jakiś czas monitorować stan modułów fotowoltaicznych oraz okablowania. Jeśli chcesz mieć pewność, że z Twoją instalacją wszystko jest dobrze, możesz raz na jakiś czas zainwestować w jej przegląd. Czasem jest to też niezbędne do tego, aby zachować gwarancję na jej działanie. Generalnie fotowoltaika nie wymaga od jej właściciela wiele uwagi, a tym bardziej obsługi skomplikowanych maszyn. Wystarczy, że będziesz korzystać z energii elektrycznej, którą wyprodukowały dla Ciebie panele słoneczne i ewentualnie raz w roku wyczyścisz moduły z zabrudzeń. Fotowoltaika Toruń jest bezpieczna oraz bezobsługowa.

Catering dietetyczny – RANKING

0
Catering dietetyczny - RANKING

Dieta pudełkowa jest coraz częściej wybieranym sposobem na zdrowe odżywianie. Szczególnie w dużych miastach wyraźnie zaznacza się wzrost zainteresowania cateringiem dietetycznym. Odpowiednio dobrana i zbilansowana dieta to oszczędność czasu na zakupach i przygotowaniu posiłków. Jednak wybierając odpowiedniego dostawce jedzenia pod drzwi naszego domu, należy wnikliwie prześledzić i przeanalizować jakość posiłku. Aby wprowadzić zdrowe odżywianie na co dzień, produkty muszą być najwyższej jakości.

Na co zwrócić uwagę?

Podjęcie decyzji o przejściu na dietę pudełkową powinna być poprzedzona przeanalizowaniem dostępnych na rynku ofert. Jest ich całe mnóstwo, jednak po wnikliwej analizie wyraźnie na prowadzenie wysuwają się: dieta pudełkowa Body Chief, Maczfit, Lightbox i Fit Catering. Jakie kryteria porównać, by dokonać odpowiedniego wyboru?

Jakość jedzenia

Produkty wykorzystywane powinny być najwyższej jakości. Najlepiej jeśli warzywa będą BIO, a mięso tylko ze sprawdzonego źródła. Zdowa żywność to zdrowa dieta.

Dieta a wskazania zdrowotne

Dobry dostawca ma w swojej ofercie diety dostosowane dla bardziej wymagających. Dieta pudełkowa to nie tylko chęć utraty zbędnych kilogramów. Osoby zmagające się z alergiami, z nietolerancją glutenu czy laktozy, weganie, wegetarianie, kobiety w ciąży, sportowcy…Dla każdego powinna być dostępna spersonalizowana opcja menu.

Dietetyk

Catering dietetyczny to ścisłe reguły żywieniowe. Dlatego tak ważna jest fachowa wiedza i pomoc doświadczonego dietetyka. Szanująca się firma cateringowa umożliwia kontakt z własnym dietetykiem, w celu uzgodnienia szczegółów menu.

Informacje na opakowaniu

Wbrew pozorom to bardzo ważny aspekt. Data do spożycia, pochodzenie produktów, sposób przechowywania. Tego typu informacje dają gwarancję jakości przygotowanych posiłków.

Ranking dostawców na przykładzie Poznania

Duże miasto to duża konkurencja, a duża konkurencja to lepsza jakość. Tak jest i w tym przypadku. Duże miasta, gdzie nasycenie rynku jest spore, wybór firm cateringowych nie powinien sprawić problemu. Analizując dostępne oferty można wskazać wyraźnie dostawców najchętniej wybieranych przez mieszkańców:

 • Body Chief – zapewnia kompleksowe rozwiązania i możliwość wprowadzania zmian w codziennym menu. Szeroki wybór diet, składniki najwyższej jakości sprowadzane od lokalnych dostawców to tylko nieliczne zalety.
 • Maczfit – jak zapewnia firma, jedzenie i przygotowanie posiłków jest dla nich swoistą misją .Dostawcy proponują szeroką gamę diet do wyboru proponując przy tym dostępność na czacie przez siedem dni w tygodniu.
 • Ligtbox – to oferta często wybierana przez sportowców. Skrupulatnie uwzględniają kaloryczność i produkty dostępne na rynku lokalnym. Firma gwarantuje zrzucenie wagi bez uczucia głodu.
 • Fit Catering – to firma, która wprowadziła eko dostawy. We Wrocławiu proponują dowozy posiłków rowerem.

Opinie klientów wskazują na najwyższą jakość i smak potraw przygotowanych przez Body Chief. Ponadto dostawca dba również o planetę. Uczestniczy w programach ograniczających marnowanie żywności oraz korzysta z biodegradowalnych opakowań. To niewątpliwa zaleta i korzyści dla nas wszystkich.

Strony internetowe – dlaczego warto je aktualizować?

0
Strony internetowe - dlaczego warto je aktualizować

Firmowa witryna to dzisiaj główne źródło informacji o Tobie i twojej działalności a także podstawowe narzędzie sprzedaży. Internet znosi wszelkiego rodzaju bariery – osoba zainteresowana może znaleźć to czego szuka na wielu stronach, o dowolnej porze i bez względu na fizyczną lokalizację. Strona www znacząco wpływa na to jak postrzegają Cię Twoi potencjalni klienci czy partnerzy biznesowi. Takie uwarunkowania powodują, że masz nieograniczone możliwości dotarcia do odbiorcy, musisz jednak odpowiednio przygotować stronę, aby została ona łatwo odnaleziona i była atrakcyjna dla wybranej grupy docelowej. Aktualizacja stron to jeden z podstawowych elementów, który pozwoli Ci osiągnąć założone cele biznesowe – niezależnie od tego czy prowadzisz firmę usługową, sklep internetowy, fundację czy jesteś blogerem lub hobbystą.

Jakie rodzaje odświeżaczy do auta są najpopularniejsze?

0
Jakie rodzaje odświeżaczy do auta są najpopularniejsze

Kilkanaście lat temu najczęściej wybieranym modelem samochodowego odświeżacza była tzw. choinka, czyli nasączony aromatem, odpowiednio wyprofilowany kawałek kartonika (pierwotnie miał właśnie formę choinki) z zawieszką na lusterko lub kratkę wentylacyjną auta. Współcześnie oferowane odświeżacze samochodowe mają coraz częściej atrakcyjniejszą formę. Są trwalsze, a niekiedy oferują również możliwość samodzielnego dozowania intensywności zapachu.

Odświeżacze żelowe

To jedna z najpopularniejszych kategorii odświeżaczy samochodowych, ceniona przede wszystkim ze względu na korzystny stosunek ceny do trwałości i umiarkowanej intensywności oferowanych zapachów. Produkty tego typu przybierają najczęściej formę wyciętej w fantazyjny kształt żelowej figurki, którą przy pomocy specjalnej przyssawki mocuje się do powierzchni szyby lub deski rozdzielczej auta, ewentualnie formę woreczka z żelowymi kuleczkami, który podobnie jak zapachową choinkę można zawiesić na lusterku wstecznym lub kratce wentylacyjnej. Odświeżacze samochodowe w formie żelowych kulek powoli uwalniaj zamknięty w nich zapach, dzięki czemu aromaty nie są przesadnie intensywne, a jedynie w delikatny sposób modyfikują zapach powietrza we wnętrzu auta.

Zapachy w płynie i elektryczne odświeżacze do gniazda zapalniczki

Prócz wspomnianych na wstępie dość tanich choinek zapachowych i odświeżaczy samochodowych w formie żelowych nakładek czy woreczków z żelowymi kulkami, w sprzedaży znajdziemy również zapachy w płynie. Najczęściej mają one formę niewielkiej buteleczki z drewnianym korkiem, ewentualnie innym rodzajem dozownika, który stopniowo nasącza się zapachowym płynem i uwalnia jego aromat we wnętrzu auta. Takie odświeżacze samochodowe są bardzo ekonomiczne, a uwalniany przez nie zapach nie jest przesadnie intensywny, dzięki czemu nie powinien drażnić kierowcy czy jego pasażerów. Ciekawym, ale nieco droższym rozwiązaniem są elektryczne dozowniki zapachów, które instaluje się w gnieździe zapalniczki samochodowej. Największą ich zaletą jest możliwość regulacji intensywności emitowanych aromatów. Pewną wadą, konieczność podłączenia do źródła zasilania.

Dostępne w sprzedaży odświeżacze samochodowe pomogą nadać wnętrzu auta przyjemny, preferowany przez kierowcę zapach. Ich duża różnorodność zapewnia możliwość wyboru takiego aromatu, który w możliwie największym stopniu będzie dopasowany do indywidualnych upodobań każdego użytkownika auta. Jeśli zależy nam na szybkim odświeżeniu powietrza, na przykład po praniu tapicerki, zawsze można sięgnąć również po klasyczny odświeżacz w sprayu.

ZOBACZ TEŻ

Kapitalizm i socjalizm

W krajach, które miały nieszczęście testowania na własnym organizmie systemu komunistycznego, a więc również w Polsce przez pięćdziesiąt lat, pewne ogólnie znane pojęcia...