Nie musisz sam borykać się ze spłatą długów. Zobacz, kto może Ci pomóc

0

Długi obciążają nie tylko Twój portfel, ale są też przyczyną stresu i złego samopoczucia. Jak poradzić sobie z tym problemem, gdy Twoja sytuacja finansowa nie pozwala na spłatę zobowiązań od ręki? Wbrew pozorom, nie jesteś zdany tylko na siebie. Możesz skorzystać z oferty firmy pomagającej wyjść z długów. I wcale nie chodzi o pożyczkodawców.

Najlepsze podkładki pod mysz

0

Chociaż najczęściej mysz komputerowa zazwyczaj działa na blacie biurka, to jednak znacznym ułatwieniem będzie zainwestowanie w podkładkę pod myszkę. Gadżet ten nie tylko poprawia się działanie myszy komputerowej, ale również pozwala w pełni wykorzystać możliwości urządzenia. Do pracy biurowej czy też dla graczy wręcz wskazany jest zakup podkładki pod mysz. Pojawia się tylko pytanie, na jaką podkładkę się zdecydować, gdyż wybór jest spory.

Jaka podkładka pod mysz do domu i do biura?

Oferta podkładek pod mysz komputerową jest bogata i różnorodna, dzięki czemu każdy użytkownik znajdzie coś dla siebie. Oprócz designu bardzo ważną kwestią jest to, kto będzie użytkował podkładkę. Inne potrzeby i wymagania ma osoba pracująca w biurze, gracz, grafik czy też osoba korzystająca z komputera sporadycznie w domowych warunkach. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób używa się myszy komputerowej. W przypadku przeglądania e-maili i surfowania po Internecie powinna wystarczyć zwykła i najtańsza podkładka. Do biura polecane są zaś podkładki żelowe, najlepiej z poduszką pod nadgarstek. Dzięki temu praca przez dłuższy czas przy komputerze nie odbije się niekorzystnie na stawach.

Podkładki pod mysz dla graczy

Wybierając podkładkę pod mysz dla gracza, ważną kwestią będzie zwrócenie uwagi na ślizg i kontrolę, co wpływa bezpośrednio na precyzję i szybkość wykonywanych ruchów. Istotna jest również grubość podkładki. Zasada jest taka, że im jest cieńsza tym wygodniejsza. W przypadku wykonywania mocniejszych i gwałtowniejszych ruchów podkładka nie może się przemieszczać, dlatego też warto wybrać model pokryty przyczepnym materiałem czy też wyposażony w specjalne stópki od spodu.

A co dla grafików i projektantów?

W przypadku grafików i projektantów niezwykle istotna jest przyczepność podkładki i zapewnienie wysokiej kontroli nad myszą komputerową. Należy także zwrócić uwagę na wielkość podkładki. Aby możliwe było płynne rysowanie linii i przeciąganie różnych elementów w tworzonym projekcie, warto wyposażyć się w podkładkę o stosunkowo dużej powierzchni. Świetnym rozwiązaniem może okazać się również podkładka pod mysz i klawiaturę, co pozwoli zyskać jeszcze większą powierzchnię do manewrowania myszą.

Świetny prezent na każdą okazję – Mate 10 lite

0

Szukasz nowoczesnego i praktycznego podarku dla bliskiej osoby? Nie wiesz, co wybrać, a czasu na podjęcie decyzji coraz mniej? Weź pod uwagę komórkę – to przecież przyda się każdemu!

Czym są fundusze sekurytyzacyjne?

0

Czy wiesz, że sekurytyzacja to jedna z najprężniej rozwijających się gałęzi rynku finansowego na całym świecie? Okazuje się, że inwestowanie w wierzytelności może być całkiem dochodowym biznesem. Korzystają na tym procesie również wierzyciele, którzy nie radzą sobie z samodzielnym odzyskiwaniem należności. Pozbycie się wierzytelności pozwala im nierzadko zachować płynność finansową.

Jak dobrać właściwe opakowania magazynowe? Skuteczne porady dla prowadzących własny biznes

0

Od lat rośnie liczba podmiotów gospodarczych o charakterze logistycznym. Wszystko to za sprawą niesamowicie silnie rozwijającej się dziedziny jaką jest spedycja. Zwiększające się zaś systematycznie zapotrzebowanie na tego typu usługi jest z kolei równoznaczne z koniecznością unowocześniania zapleczy technicznych, które stanowią jeden z kluczowych elementów sprawnego transportowania i przechowywania towarów. W niniejszym artykule o charakterze poradnikowym możecie Państwo przeczytać kilka ciekawych wskazówek dotyczących optymalnego doboru najlepszej jakości pojemników magazynowych. Za pośrednictwem tekstu przygotowanego przez naszych doświadczonych ekspertów, dowiecie się, w jaki sposób realne jest prowadzenie przestrzeni magazynowej na najwyższym poziomie, często bez konieczności inwestowania w kosztowne programy do magazynów.

Zarabianie w internecie – Pomysły na biznes

0

Brak szefa, samodzielne ustalanie godzin pracy i możliwość zarabiania z każdego możliwego miejsca na świecie – to tylko niektóre zalety zarabiania w internecie. Coraz więcej osób interesuje się taką formą pracy – nic w tym dziwnego, jest ona niezwykle atrakcyjna. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, praca w internecie jak najbardziej może stanowić jedyne źródło utrzymania i przynosić wysokie dochody.

Prawidłowy merchandising – jak wykorzystać potencjał witryny sklepowej i skutecznie wpłynąć na klienta?

0

Ponad 60% zakupowych decyzji podejmowanych jest przez klientów w punkcie sprzedażowym. Niejako wymusza to na menadżerach i właścicielach sklepów realizowanie skutecznej strategii sprzedażowej, której kluczowy czynnik stanowią materiały wspierające sprzedaż – POSy.

Nowe smartfony na początku 2018 roku – TOP 3 gorących premier

0

Pod koniec lutego odbyły się ważne targi MWC 2018 w Barcelonie. Tam właśnie swoją premierę miał nowy Samsung Galaxy S9 i S9+, a smartfon Sony Xperia L2 został zaprezentowany w styczniu tego roku. Na kolejne nowe smartfony od pozostałych producentów będziemy musieli jeszcze chwilę poczekać, tymczasem zachęcamy do lektury. Oto nasze subiektywne zestawienie najciekawszych premier początku tego roku.

PIT-11 jako podstawa rozliczenia PIT-37

0

Informacja podatkowa PIT-11 wypełniana jest przez płatników podatku dochodowego od osób fizycznych i wysyłana po jednym egzemplarzu do urzędu skarbowego i podatnika. Jak przenieść dane z informacji PIT-11 do rozliczenia podatkowego na druku PIT-37?

Czym właściwie jest druk PIT-11?

Dla płatników podatku PIT, czyli między innymi pracodawców, obowiązkowe jest sporządzanie dla podatników, za których opłacane były w ciągu roku podatkowego zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych, informacji podatkowych. Jedną z nich jest informacja PIT-11. Jak rozliczyć PIT-11? Tego musi się dowiedzieć z początkiem roku podatkowego każdy pracodawca.

PIT-11 jest informacją podatkową, a właściwie podstawową informacją o przychodach, dochodach, kosztach oraz o pobranych zaliczkach na podatek dochodowy od osób fizycznych. Nie można mylić druku PIT-11 z formularzami podatkowymi, na których wypełnia się roczną deklarację podatkową z podatku dochodowego. PIT-11 to tylko podstawa do dalszego rozliczenia.

Pracodawca, jako płatnik podatku PIT zobowiązany jest wobec pracowników etatowych i zatrudnionych na podstawie umów cywilnoprawnych, do sporządzenia informacji PIT-11. W informacji tej muszą znaleźć się przychody pochodzące z takich źródeł jak:

  • stosunek pracy lub stosunek służbowy,
  • praca nakładcza,
  • spółdzielczy stosunek pracy,
  • zasiłki pieniężne z ubezpieczenia społecznego wypłacane przez zakłady pracy,
  • wypłaty w spółdzielniach pracy,
  • przychody z tytułu wykonywania usług na podstawie umów cywilnoprawnych,
  • przychody z praw autorskich i praw pokrewnych,
  • przychody z osobiście wykonywanej działalności artystycznej itp.

Rozliczenie PIT-11 musi także obejmować informację o wysokości opłaconych w ciągu roku zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych za pracownika.

Rozliczenie roczne na podstawie PIT-11

Dla etatowca czy wykonawcy umowy zlecenie i o dzieło, PIT-11 jest cenną informacją do właściwego rozliczenia podatkowego, dokonywanego na ogół na druku PIT-37. Deklaracja pit 37 jest właściwa dla podatników, którzy w poprzednim roku podatkowym, wyłącznie za pośrednictwem płatnika, pozyskiwali dochody opodatkowane skalą podatkową.

Informacje z PIT-11 należy przenieść w odpowiednie pola formularza PIT-37, celem rozliczenia z fiskusem i wykazania wszystkich swoich dochodów lub przychodów podlegających opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Jak dokonać takiego rozliczenia? Najłatwiej z wykorzystaniem druku elektronicznego e-deklaracji podatkowej PIT-37.

Naprawa samochodu. Co możesz zrobić samodzielnie

0
fotolia.com, 67465298 | Autor: industrieblick

Chociaż z większością problemów z samochodem lepiej zgłosić się do dobrego mechanika, to niektóre drobne naprawy i czynności możemy wykonać samodzielnie. W przypadku każdego auta nadejdzie czas, że coś ulegnie zużyciu lub pojawi się usterka. Niektóre z nich są na tyle proste lub pojawiają się na tyle często, że warto radzić sobie z nimi we własnym zakresie. W ten sposób zaoszczędzisz pieniądze i zyskasz cenne doświadczenie.

ZOBACZ TEŻ

Nie musisz sam borykać się ze spłatą długów. Zobacz, kto może Ci pomóc

Długi obciążają nie tylko Twój portfel, ale są też przyczyną stresu i złego samopoczucia. Jak poradzić sobie z tym problemem, gdy Twoja sytuacja finansowa...

Najlepsze podkładki pod mysz

Chociaż najczęściej mysz komputerowa zazwyczaj działa na blacie biurka, to jednak znacznym ułatwieniem będzie zainwestowanie w podkładkę pod myszkę. Gadżet ten nie tylko poprawia...

Świetny prezent na każdą okazję – Mate 10 lite

Szukasz nowoczesnego i praktycznego podarku dla bliskiej osoby? Nie wiesz, co wybrać, a czasu na podjęcie decyzji coraz mniej? Weź pod uwagę komórkę –...

Czym są fundusze sekurytyzacyjne?

Czy wiesz, że sekurytyzacja to jedna z najprężniej rozwijających się gałęzi rynku finansowego na całym świecie? Okazuje się, że inwestowanie w wierzytelności może być...

Jak dobrać właściwe opakowania magazynowe? Skuteczne porady dla prowadzących własny biznes

Od lat rośnie liczba podmiotów gospodarczych o charakterze logistycznym. Wszystko to za sprawą niesamowicie silnie rozwijającej się dziedziny jaką jest spedycja. Zwiększające się zaś...