Dlaczego warto kupować mokrą karmę dla kotów?

0
kot

O tym, że koty należą do zwierząt mięsożernych, wie z pewnością każdy opiekun. Dlatego stojąc przed wyborem idealnej karmy dla kota, należy w szczególności kierować się jej składem, ale również rodzajem. O ile jeszcze do niedawna wielu właścicieli wybierało karmę suchą jako podstawowy element diety, a mokrą w celu jej urozmaicenia, tak dziś coraz większym zainteresowaniem cieszą się wyłącznie te sprzedawane w jednorazowych opakowaniach. Dlaczego?

Mokra karma dla kota – dlaczego cieszy się tak dużą popularnością?

Na rosnące zainteresowanie wpływa przede wszystkim fakt, że zarówno jej skład, jak i sposób produkcji jest najzdrowszy dla zwierząt i przypomina ich naturalne pożywienie. Co więcej, duża zawartość wody wywiera pozytywny wpływ na układ moczowy, chroniąc przed schorzeniami nerek. A wygodne, jednorazowe opakowanie okazuje się wybawieniem także poza domem, zawsze zapewniając świeże pożywienie.

Czym się różni sucha od mokrej?

Jako największą różnicę między suchą, a mokrą karmą dla kota można wskazać sposób przetworzenia wykorzystanych w niej surowców, co oczywiście nie pozostaje obojętne na trwałość produktu. Suche, choć wyróżniają się małą wilgotnością to jednak tak skomponowane, aby chronić zwierzę przed rozwojem mikroorganizmów. Jednak dla przedłużenia ich zdatności do spożycia muszą zawierać konserwanty, przeciwutleniacze oraz dodatki witamin i minerałów, aby zapewnić zwierzakowi zachowanie odpowiednich wartości odżywczych. Z kolei karma mokra jest wytwarzana z surowców, które uprzednio nie były poddawane przetworzeniu. A ze względu na umieszczenie jej w zamkniętym opakowaniu jednostkowym, nie wymaga konieczności stosowania specjalnych środków konserwujących czy przeciw utleniających. Mokra karma dla kota po otwarciu musi być szybko spożyta, w przeciwieństwie do suchej, której okres ważności jest stosunkowo długi.

Którą wybrać?

To jest zasadnicze pytanie, z którym zmagają się opiekunowie czworonożnych pupili. Generalnie, najlepsza jest ta mokra karma dla kotów, która w swoim składzie zawiera jak największą ilość mięsa oraz produktów pochodzenia zwierzęcego. A przy tym nie zawiera szkodliwych substancji w postaci aromatów, składników poprawiających smak czy sztucznych witamin. W sprzedaży dostępne są jej trzy formy. Pierwsza z nich stanowi dokładnie zmielony pasztet lub mus. Zazwyczaj zawiera znikome ilości mięsa, które dla klasycznego mięsożercy nie są wystarczające dla pokrycia dziennego zapotrzebowania na ten składnik. Drugi rodzaj to kawałki karmy w sosie lub galaretce. W wielu przypadkach taka karma dla kotów w swoim składzie zawiera substancje dodatkowe w postaci zagęstników, skrobi czy składników poprawiających smak i zapach. Ostatni rodzaj stanowi karma dla kotów w postaci grubo zmielonego mięsa, która stanowi dla niego najlepszy wybór.

Wypoczynek w kujawsko-pomorskim. Zacznij od dobrego apartamentu

0
Wypoczynek w kujawsko-pomorskim. Zacznij od dobrego apartamentu

Ludzie mają konkretne wymagania w stosunku do bazy turystycznej, którą spotykają w danym miejscu. Jeśli standardy spadają poniżej pewnego oczekiwanego poziomu, trudno o zadowolenie. Polski turysta jest dziś znacznie bardziej wymagający niż kiedyś. Można powiedzieć, że zaczynamy się w tym względzie wzorować na zagranicznych gościach, którzy z chęcią przyjeżdżają do Polski i także liczą na to, że baza noclegowa czy gastronomiczna będzie odpowiednia. Wygodne noclegi w czasie urlopowego wyjazdu to w XXI wieku nie luksus, a oczekiwana norma.

Ładne pokoje, dobra obsługa – i można być spokojnym

Każdy region w Polsce ma do zaproponowania ciekawe atrakcje. Chodzi zarówno o elementy związane z historią danego terenu, jak i wyjątkową przyrodę czy unikalne ukształtowanie terenu. Poza zgiełkiem wielkich miast czeka na gości przyjemny mikroklimat, w ramach którego wreszcie można oddychać pełną piersią. Znaleźć go można chociażby na Ziemi Dobrzyńskiej, która stanowi jedną z perełek województwa kujawsko-pomorskiego. Region ten nie wszystkim kojarzy się turystycznie, a warto docenić w nim te walory. Także z uwagi na świetne zaplecze hotelowe.

Głównym miastem na tych ziemiach jest Golub-Dobrzyń i właśnie w nim mieści się hotel Dwór Fijewo. Obiekt wyjątkowy pod paroma względami. Po pierwsze jego korzenie sięgają czasów Polski szlacheckiej – zbudowano go bowiem na bazie dawnego majątku. Po drugie działa w sąsiedztwie najważniejszych historycznie miejsc w tym rejonie i jest wyborną bazą wypadową do zwiedzania. Po trzecie to jeden z obiektów o najwyższym standardzie w skali całego województwa, jednocześnie bez wygórowanego cennika. Trudno o lepszy zestaw atutów.

Apartamenty w Golubiu-Dobrzyniu dla wymagających, ale na tym nie koniec

– Jeśli komuś zależy na luksusowych wręcz warunkach pobytu, w hotelu przygotowano komplet apartamentów. Oprócz nich dostępne są standardowe pokoje, w których jednak znalazły się wszelkie niezbędne wygody. Dzięki temu żaden z gości nie ma prawa czuć się u nas źle – wyjaśnia pani Agata Małek, która na co dzień kieruje pracami hotelu. Trzeba podkreślić także to, że w obiekcie działa ceniona restauracja, serwująca bogaty zakres dań kuchni polskiej i europejskiej z uwzględnieniem typowo lokalnych przysmaków.

Pełne wygód apartamenty, a także pokoje w Golubiu-Dobrzyniu warto rezerwować z wyprzedzeniem, ponieważ skala zainteresowania Dworem Fijewo jest spora. Wpisuje się to zresztą w ogólne uznanie, które wśród polskich i zagranicznych turystów wzbudza Ziemia Dobrzyńska jako taka. Z każdym rokiem przyciąga ona kolejne rzesze gości, którym znudził się odwieczny wybór pomiędzy morzem a górami. Urok dawnej zabudowy Golubia, wspaniały zamek krzyżacki (będący areną licznych wydarzeń przez cały rok), a także bliskość naznaczonej obecnością Chopina Szafarni to tylko część powodów, dla których warto się tam pojawić.

Zdrowa dieta idealna dla zapracowanych

0
Zdrowa dieta idealna dla zapracowanych

Cały czas rośnie zainteresowanie cateringiem dietetycznym. Głównie dlatego, że są to smaczne i odpowiednio zbilansowane posiłki, zapewniające wszelkie potrzebne nam składniki jedzenia. Jest to więc zdrowe jedzenie, które jeszcze dodatkowo ułatwia odchudzanie. A kto tego nie potrzebuje, może dzięki niemu zachować swoją wagę.

Nawet pięć posiłków dziennie

Catering dietetyczny to inaczej dieta pudełkowa, ponieważ jedzenie jest dostarczane do klientów właśnie w takich opakowaniach. Jego zaletą jest również to, że znacznie ułatwia codzienne życie, ponieważ nie trzeba wymyślać potraw, martwić się o kupowanie produktów na posiłki, przygotowywać je i cały czas kontrolować liczbę zawartych w nich kalorii. Wystarczy zamówić, zapłacić i odebrać, ponieważ pudełka z jedzeniem zawsze dostarcza są w wyznaczonym terminie na wskazany adres.

Dieta pudełkowa w Gdańsku jest również bardzo popularna. To doskonała propozycja dla osób, które dużo pracują u nie mają czasu codzienne przygotowanie pełnowartościowych posiłków. Dzięki takiej diecie eliminuje się również z jadłospisu śmieciowe jedzenia bez żadnych wartości. To zawsze kompleksowa usługa obejmująca kilka posiłków dziennie. Zwykle od trzech do pięciu. W najbardziej szerokim wariancie obejmuje ona na przykład śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację. Oczywiście nie trzeba zawsze korzystać z każdego z nich. Firmy oferujące takie usługi są w tym względzie bardzo elastyczne. Ilość wykupionych posiłków zależy może zależeć więc od upodobań klientów. Są bowiem tacy, którzy wolą na przykład śniadania lub kolacje jadać razem z bliskimi i nawet samemu je przygotowywać. Gdy wybiera się jeden z takich wariantów należy jednak zawsze pamiętać o tym korzystanie z cateringu dietetycznego ma sens tylko wówczas, kiedy inne posiłki są także odpowiednio zbilansowane i jadane o regularnych porach.

Zróżnicowane menu

Szukając dobrej firmy, której domeną jest dieta pudełkowa w Gdańsku, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę, czy faktycznie ma wśród swoich pracowników prawdziwego dietetyka, który sam przygotowuje menu i dba o odpowiednią liczbę kalorii i skład uwzględniający inne wartości. Trzeba również zapoznać się z tak zwanym jadłospisem na przykład na cały tydzień. Sprawdzić, czy jest on zróżnicowany. Profesjonalna i warta uwagi firma oferująca catering dietetyczny będzie miała do wyboru kilka rodzajów długoterminowego menu. Na przykład różniących się codzienną liczbą kalorii lub dla kobiet w ciąży, czy też z podziałem dla tych, którzy uprawiają sport, stosują dietę bezglutenową, są wegetarianami, mają alergię na niektóre produkty albo nie lubią ryb i owoców.

Must know o kredytach hipotecznych

0
Must know o kredytach hipotecznych

Kredyty hipoteczne to bardzo szerokie zagadnienie – sprawdź, co koniecznie musisz wiedzieć, zanim weźmiesz pożyczkę na kilkanaście lub kilkadziesiąt lat.

Rozliczenie PIT online – jak się do niego przygotować?

0
Rozliczenie PIT online

Przełom stycznia i lutego to okres, kiedy wielu przedsiębiorców przygotowuje się do złożenia deklaracji podatkowej. Coraz więcej osób stara się bowiem złożyć je możliwie wcześnie, aby nie stresować się w ostatnich dniach kwietnia. Co prawda dzięki możliwości przygotowania i wysłania PIT-36 online cała procedura znacznie się uprościła, o tyle nie oznacza to, że do tematu rozliczenia można podejść 30 kwietnia 2020 roku.

  1. Rozliczenie firmy w PIT – jak wygląda?
  2. Jak rozliczyć PIT online?

Rozliczenie firmy w PIT – jak wygląda?

PIT-36, a więc ten formularz podatkowy, który przygotowany jest dla osób prowadzących działalność gospodarczą, znacznie różni się od tradycyjnego PITu dla podatników pracujących w oparciu o umowę o pracę, zlecenie czy dzieło. Druk PIT 36 przeznaczony jest przede wszystkim dla osób uzyskujących dochód z pozarolniczej działalności gospodarczej rozliczanej według progów podatkowych 18 i 32%. Składają je również osoby, które uzyskiwały przychód z wynajmu, podnajmu lub dzierżawy, przychód uzyskiwały za granicą lub też na podstawie prowadzenia specjalnych działów produkcji rolnej. PIT-36 składają ponadto osoby, które prowadziły nierejestrowaną działalność, z której zyski nie przekraczały połowy minimalnego wynagrodzenia, jak również ci, którzy powinni dokonać doliczeń związanych z kredytem podatkowym. W końcu PIT-36 służy do rozliczenia przychodów ze źródeł, które nie wymagały odprowadzenia składek. PIT-36 nie obowiązuje natomiast większości rolników, osób rozliczających się w oparciu o ryczałt ewidencjonowany, a także tych, którzy rozliczają się w oparciu o podatek liniowy. PIT-36 mimo że znacznie różni się od innych formularzy podatkowych również można wypełnić online z pomocą specjalnego programu do rozliczeń. Jest to szczególnie pomocne rozwiązanie w przypadku osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą o małych lub średnich dochodach. Bardzo często tego typu przedsiębiorcy zajmują się również sprawami księgowymi i pomoc, jaką jest program do rozliczenia PIT-36, okazuje się dla nich bezcenna.

Jak rozliczyć PIT online?

Aby rozliczyć PIT-36 przez Internet, wystarczy skrupulatnie odpowiadać na pytania kreatora deklaracji. Rozliczenie PIT online zajmuje zdecydowanie mniej czasu niż samodzielne wypełnianie wszystkich pól. Na podstawie wprowadzonych przez podatnika informacji, program wylicza wysokość zobowiązań podatkowych. Nie trzeba tego więc już robić samodzielnie. Wystarczy podać kwotę przychodów, ponadto wysokości składek i ewentualnych ulg lub odliczeń. Następnie druk PIT-36 wystarczy podpisać. W tym celu potrzebna będzie kwota dochodu za rok 2018, którą należy wziąć z poprzedniego rozliczenia. Po podaniu tych danych gotową deklarację wystarczy wysłać elektronicznie do urzędu. Koniecznie należy zachować UPO, czyli urzędowe potwierdzenie odbioru, które stanowi gwarancję dostarczenia rozliczenia.

Efekty rodem z planu filmowego? Sprawdź stabilizatory do kamer i aparatów warte uwagi

0
stabilizatory do kamer

Jeżeli popatrzymy na nagrania zamieszczane w serwisie youtube np. sprzed 10 lat, to zobaczymy, że nie cieszyły się one zbyt dobrą jakością. Nagrywane były najczęściej kompaktowymi aparatami cyfrowymi, a także prostymi kamerami w klasycznych telefonach komórkowych. Nie dość, że rozdzielczość była (biorąc pod uwagę dzisiejsze standardy) bardzo słaba, to dodatkowo stabilizacja obrazu była często na nikłym poziomie, przez co takie nagrania po prostu oglądało się nieprzyjemnie.

Ogrodowe domki dla dzieci – jaki rodzaj wybrać?

0
jaki domek kupić dziecku do ogrodu?

Ogrodowe domki dla dzieci są marzeniem każdego malucha, który chce posiadać swoje prywatne miejsce, do którego dorośli nie mają wstępu. Jest to jego spełnienie marzeń. Dzieci w takim miejscu mogą się bawić, odpoczywać i przyjmować gości, a gdy będzie taka potrzeba, ukryć się przed całym światem.

Domki ogrodowe dla dzieci

Na rynku modeli domków ogrodowych jest wiele, różnią się od siebie, wielkością, kolorami, materiałem, z którego są wykonane. Do najpopularniejszych domków należą domki wykonane z drewna oraz z plastiku. Wybór powinien być uzależniony od indywidualnych preferencji naszego dziecka. Domek ogrodowy w końcu ma zapewniać mu dobrą zabawę na świeżym powietrzu.

Domki drewniane, są najdroższą wersją domku ogrodowego. Cena wacha się pomiędzy 500 a 200 zł. Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, to ten rodzaj domku gwarantuje je dziecku. Taki domek ma zwykle solidną konstrukcje, dzięki której nie będzie chybotliwości.

Domki ogrodowe dla dzieci

Jeżeli chodzi o wady to są dwie, pierwsza wada to to, że podczas upadku lub uderzenia, może wbić się drzazga dziecku. Druga wada to podatność na działanie warunków atmosferycznych. Dlatego taki domek zawsze należy odmalować i zaimpregnować.

Taki rodzaj domku świetnie imituje prawdziwy dom. Zazwyczaj takie domki wykonywane są z drewna świerku, sosny oraz modrzewia. Duży ciężar sprawia, że jest on niesamowicie stabilny. Polecany jest dla dzieci po trzecim roku życia.

Domki plastikowe, należą do średniej półki cenowej. Taki domek kupimy w sklepie za 300-1000 zł. Wysokojakościowy plastik, który został wykorzystany do produkcji takiego domku ogrodowego, sprawia że konstrukcja jest solidna i wytrzymała. Takie tworzywo jest mniejszym zagrożeniem w przypadku uderzeń. Jego zaletą jest to, że jest odporny na warunki atmosferyczne. Wystarczy czyścić go systematycznie.

Dzięki swojej lekkiej konstrukcji, można go przenosić. Domki plastikowe posiadają wielobarwne dodatki, które są uwielbiane przez dzieci. Taki domek jest marzeniem każdego malucha. Ten rodzaj domku ogrodowego polecany jest dzieciom od dwunastego miesiąca życia.

Przeczytaj też: http://www.netmagia.pl/baseny-ogrodowe-dla-dzieci-czym-kierowac-sie-podczas-wyboru/

Maska – sposób na mocne i gęste włosy

0
Maska – sposób na mocne i gęste włosy

Różne kosmetyki pielęgnacyjne do włosów mają różną wagę. Znajdują się wśród nich te do codziennego stosowania o bardzo delikatnych właściwościach pielęgnacyjnych, podtrzymujące dobrą kondycję fryzury, oraz te do zadań specjalnych. Maska na włosy jest kosmetykiem, który w hierarchii ważności leży pomiędzy odżywką a serum – jest doskonałym kosmetykiem do systematycznego wspomagania utrzymania włosów w idealnej kondycji!

Modna i bardzo wygodna torba-worek

0
torba

Obserwując pokazy mody, bardzo łatwo można zauważyć, że królują na nich torebki-worki. Ten element galanterii stanowi idealne uzupełnienie wielu modnych stylizacji. I nie chodzi tylko o modę sportową. Okazuje się, że torebki w kształcie worka świetnie sprawdzają się w różnych sytuacjach. Dlatego warto nieco bliżej przyjrzeć się charakterystyce tego typu torebek i poznać ich największe zalety.

Do jakich stylizacji pasuje torba-worek?

Specyficzny charakter torebek w kształcie worka już od dawna nie jest kojarzony wyłącznie ze stylem sportowym. Obecnie jest to dodatek do wielu stylizacji. Ten typ świetnie sprawdza się jako stylowa torba miejska, w której bez trudu można zmieścić wszystkie rzeczy potrzebne, aby spędzić cały dzień poza domem. Dlatego też torba skórzana w kształcie worka będzie idealnym wyborem na wycieczkę za miasto. Charakteryzuje się ona prostym fasonem oraz funkcjonalnym systemem zamykania w postaci ściągacza. Naturalnie torby-worki są w dalszym ciągu niezbędnym dodatkiem podczas wyjścia na trening.

Dlaczego torba-worek jest funkcjonalna?

O funkcjonalności tego typu torebki decyduje przede wszystkim jej pojemność, jak również wspomniany wcześniej sposób zamykania. Dzięki dużej pojemności można zmieścić w niej nie tylko drobiazgi takie jak klucze czy dokumenty, ale także strój na siłownię książki czy nawet codzienne zakupy. Obecność wygodnego ściągacza pozwala praktycznie w mgnieniu oka zabezpieczyć całą zawartość torebki. Ten typ torby możemy nosić zarówno na ramieniu, jak i na plecach. To tylko podkreśla jej funkcjonalność i uniwersalność. Dzięki różnym sposobom noszenia można ją dopasować do konkretnej stylizacji.

Jaki kolor torebki-worka wybrać?

W kwestii kolorystyki bezpiecznym wyborem będzie z pewnością żelazna klasyka, czyli worek w kolorze białym lub czarnym. Dużą popularnością cieszą się także worki w kolorystyce beżowej i całej gamie pasteli. Z jednej strony są bardzo stonowane, a jednocześnie podkreślają w subtelny sposób całą stylizację. Producenci odpowiadają także na zapotrzebowanie kobiet lubiących bardziej wyrazistą kolorystykę. Bez trudu można kupić torebkę-worek w kolorowe wzory, która świetnie sprawdzi się w przypadku jednokolorowych stylizacji.

Dlaczego warto kupić torebkę-worek?

Argumentów przemawiających za zakupem torebki-worka jest wiele. Przede wszystkim jest to idealne rozwiązanie w przypadku szybkiego i spontanicznego wyjścia na miasto. Do worka w mgnieniu oka można spakować wszystkie potrzebne rzeczy. Torebki w kształcie worka można dopasować w zasadzie do każdej stylizacji. Tego typu produkty doskonale odnajdują się w stylistyce sportowej oraz typowo miejskim stylu. Świetnie współgrają z dżinsami, legginsami, dresami oraz obuwiem sportowym.

Torebki ze skóry w kształcie worka to stylowe, funkcjonalne i bardzo trwałe elementy galanterii. Z pewnością staną się ozdobą garderoby każdej kobiety.

Proste sposoby na odświeżenie wnętrza

0
Proste sposoby na odświeżenie wnętrza

Chcąc odświeżyć wnętrze pomieszczenia – bez znaczenia czy w mieszkaniu, czy lokalu użytkowym – nie trzeba od razu porywać się na kosztowne, generalne remonty. Można to zrobić tańszym sumptem, decydując się na gotowe rozwiązania, które nie zrujnują portfela, a jednocześnie nadadzą wnętrzu zupełnie nowy wygląd.

ZOBACZ TEŻ

Praca przy komputerze

W pracy coraz częściej spędzamy czas przy urządzeniach elektronicznych, zwłaszcza przed komputerem. Oczywistym jest, że pracodawca powinien zapewnić nam dopasowane i ergonomiczne krzesło. Dzięki...