Czystek jako roślina o prozdrowotnym działaniu

0
Czystek jako roślina o prozdrowotnym działaniu

Czystek jest to niewielki krzew, którego spotkać można na dzikich obszarach w południowej części Europy. Fioletowo-różowe płatki i subtelny wygląd sprawiają, że wiele osób uprawia tę roślinę w doniczkach i traktuje ją jako ozdobę. Jednakże, czystek słynie nie tylko z dumnego prezentowania się na parapetach zabieganych gospodyń domowych, ale również jako wspaniała roślina lecznicza. Wszystko to za sprawą prozdrowotnego działania zawartych w czystku polifenoli, stanowiących największą grupę naturalnych przeciwutleniaczy zawartych w roślinach. Plusy picia naparu z czystka można mnożyć. Najważniejszymi z nich są właściwości antyoksydacyjne, czyli neutralizowanie wolnych rodników, działanie antyalergiczne, czy zdolność zwalczania grzybów i drobnoustrojów atakujących układ odpornościowy. Lekarze polecają stosowanie czystku w takich schorzeniach jak problemy skórne, choroby układu krążenia, przeziębienia czy nawet borelioza, bowiem badania wykazały pomocnicze działanie naparu z czystka w walce z tą chorobą. Czystek wydaje się więc być rośliną doskonałą, jednak wielu kobietom może się nasunąć pytanie – czy czystek w ciąży jest bezpieczny? Jak pokazują badania – jak najbardziej! Roślina ta jest niezwykle łagodnym zielem, co daje przyszłym mamon możliwość jego spożywania w formie naparu nawet do kilku filiżanek dziennie. Czystek bowiem nie wyzwala żadnych uporczywych skutków ubocznych i zalecany jest nawet w stosowaniu dla starszych ludzi oraz dzieci. Co więcej, roślinie tej przypisuje się działanie łagodzące uciążliwych objawów ciąży, a także działanie przeciwzapalne. Wszystkie te czynniki sprawiają, iż czystek oraz napar z niego rysuje się jako panaceum na wiele dolegliwości, a picie jego zapewnia długą młodość i dobre zdrowie. Należy jednak pamiętać, że czystek nie jest produktem medycznym, a jego działanie, mimo że niezaprzeczalnie pozytywnie wpływające na zdrowie człowieka, jest wciąż niewystarczające do samodzielnego leczenia wszelkiego typu schorzeń. Jednak, badacze jasno wskazują – picie czystka pomaga w zachowaniu zdrowia, a więc bez oporów może sięgnąć po niego osoba w każdym wieku!

silawnas.pl

Profesjonalne przedłużanie włosów

0
Profesjonalne przedłużanie włosów

Przedłużanie włosów jest dziś jedną z usług fryzjerskich i chociaż podobnie, jak dredy czy afro nie każdy takie usługi wykonuje, to przy odrobinie cierpliwości i zasobnym portfelu można długie włosy mieć w kilka godzin. Poszukując sposobu, jak przedłużyć włosy najlepiej udać się do zakładu i zapytać.Nie zawsze to, co przeczytamy w Internecie może być dobre w naszym przypadku. Wiele zależy od gęstości i jakości własnych loków, dlatego to fryzjer powinien doradzić nam, jak przedłużyć włosy. Sposobów jest kilka, ale każdy wiąże się z koniecznością długiego czasu spędzonego na fryzjerskim fotelu, dlatego przed podjęciem decyzji trzeba się uzbroić w cierpliwość. Większość nowoczesnych metod na to jak przedłużyć włosy jest bardzo praktyczna, ponieważ takie loki można zarówno bez problemów myć, jak i układać na szczotki lub wałki. Zaletą ich jest także możliwość podciągania pasemek, gdy pojawią się odrosty. Fryzjer wykonujący taki zabieg musi mieć bardzo sprawne palce i dużo cierpliwości, ponieważ musi doklejać setki niewielkich pasemek do naturalnych włosów, dlatego zabieg sporo kosztuje. Zastanawiając się jak przedłużyć włosy można zajrzeć na profesjonalne strony internetowe i poczytać o metodach. Wyobraźnia z pewnością podpowie, czy jesteśmy na to gotowi.

wiecejnizeko.pl

Zakup depilatora a cena

0
Zakup depilatora a cena

Są panie, które nie wiedzą, jaki depilator wybrać. A jest im to urządzenie niezbędne, bowiem chcą odpocząć od codziennego usuwania niechcianego owłosienia. Jako że depilator wyrywa włoski wraz z cebulkami, korzystanie z niego pozwala na przeprowadzenie zabiegu co kilkanaście dni.Nie da się jednak ukryć, że wybór tego rodzaju rządzeń jest ogromny. Jaki depilator wybrać, biorąc pod uwagę kryterium cenowe? Warto mieć świadomość, że w sklepach znajdziemy takie urządzenia, które kosztują zaledwie kilkadziesiąt złotych, jak i takie za które trzeba zapłacić nawet kilkaset złotych. Skąd się bierze taka różnica. Zastanawiając się, jaki depilator wybrać, warto zwrócić uwagę na to, że niektóre urządzenia wyposażone są w dodatkowe nakładki. Dzięki nim można do minimum zredukować dyskomfort związany z wyrywaniem włosków wraz z cebulkami. Takie nasadki masują oraz chłodzą skórę. Oczywiście nie należy spodziewać się zaskakujących efektów, aczkolwiek takie działanie jest pomocne. Jeśli zastanawiamy się, jaki depilator wybrać, i skąd się biorą tak wysokie ceny niektórych urządzeń, Warto zwrócić uwagę na urządzenia, z których można korzystać bez konieczności podłączenia do sieci. Takie depilatory są spotykane i najczęściej – ze względu na dość skomplikowane technologie – są dużo droższe od najbardziej typowych urządzeń.

olejzycia.pl/

Wybielamy zęby metodami naturalnymi

0
Wybielamy zęby metodami naturalnymi

Zdrowe i białe zęby są najlepszą wizytówką każdego z nas. Są także doskonałym powodem do dumy, a także gwarancją sukcesu zarówno na polu osobistym, jak i zawodowym. Mając piękne zęby, częściej się uśmiechamy, jesteśmy bardziej pewni siebie, a to tylko sprzyja w nawiązywaniu nowych kontaktów. Niestety, zaniedbania w higienie jamy ustanej, jak również palenie papierosów, czy picie kawy powodują, że nasz uśmiech traci na swej atrakcyjności. Co robić w takiej sytuacji?Najlepszym sposobem na piękny uśmiech jest wybielenie zębów. Profesjonale zabiegi bywają bardzo drogie, warto więc spróbować metod naturalnych. Zastanawiacie się, jak naturalnie wybielić zęby? Oto kilka rad. Najprostszym sposobem (niestety wymagającym czasu) jest stosowanie wybielających past. Codzienne szorowanie nimi zębów, przyniesie w końcu oczekiwane efekty. Jak naturalnie wybielić zęby? Dobrym sposobem na to jest woda utleniona. Musicie jednak wiedzieć, że na samym początku możecie odczuwać pieczenie dziąseł. Płuczcie jamę ustną wodą utlenioną przez minutę, a następnie wypłuczcie ją wodą. Jak naturalnie wybielić zęby? Może was to zdziwi, ale dobrym sposobem jest jedzenie truskawek. Dlaczego? Bo zawierają one środki wybielające. Na pytanie, jak naturalnie wybielić zęby, odpowiadamy także – sodą i kwaskiem cytrynowym. Sodą oczyszczoną możecie zarówno płukać jamę ustną, jak i nasączyć nią szczoteczkę. Dobrze sprawdzi się także proszek do pieczenia. Ważne jest także, aby w trakcie stosowania tych „zabiegów” unikać spożywania ciemnych napojów i palenie papierosów.

prywatnezdrowie.pl

Piękna bez cellulitu

0
Piękna bez cellulitu

Wygląd odgrywa ważną rolę dla każdej kobiety, jedne skupiają się na nim bardziej inne mniej. Najważniejsze to mieć zdrowe i wypielęgnowane ciało, gładkie, jędrne i o pięknym kolorycie. Cellulit jest tym co dręczy większość kobiet, nienawidzimy go na udach i pośladkach, jak pozbyć się cellulitu? Tak naprawdę nie ma złotego lekarstwa, można walczyć z nim w pierwszej kolejności dietą, następnie ćwiczeniami i systematycznymi masażami w kąpieli.Na pytanie jak pozbyć się cellulitu prosto można odpowiedzieć, jakkolwiek byleby ruszając ciało. To właśnie ruch jest zbawienny na wszystko, także na walkę z pomarańczową skórką. Kobieta, która pyta jak pozbyć się cellulitu powinna wiedzieć, że nie należy palić papierosów, spożywać w nadmiernych ilościach alkoholu, ale także żyć płynnie i spokojnie ( stres działa destrukcyjnie na cały organizm i powoduje powstawanie cellulitu). Niektóre kobiety uważają, że solarium czy opalanie na słońcu jest dobre dla skóry, owszem w pewnym stopniu poprawia jej wygląd, jednak w nadmiarze powoduje także powstawanie cellulitu. Jak pozbyć się cellulitu? Ograniczać wszystkie wyżej wymienione działania, zmienić styl życia i obserwować swoje ciało.

sport-guru.pl

Choroby wątroby

0
Choroby wątroby

Wątroba, podobnie jak każdy narząd czy gruczoł występujący w naszym organizmie narażona jest na różnego rodzaju schorzenia, dolegliwości oraz choroby. Dlatego też warto znać jej położenie, gdyż czasami możemy samodzielnie określić, czy ból, jaki odczuwamy dotyczy właśnie wspomnianego gruczołu. Trzeba bowiem wiedzieć, że niektóre choroby wątroby mogą być dla nas bardzo niebezpieczne i nie należy ich wówczas bagatelizować, a raczej trzeba jak najszybciej udać się na konsultacje do lekarza i wykonać niezbędne badania. Wątroba narażona jest oczywiście na zatrucia, a te bardzo często spowodowane są nadmiernym spożywaniem napojów alkoholowych. Pomimo tego, że wątroba neutralizuje alkohol, to jednak jego nadmiar może nam bardzo zaszkodzić. Zatrucia mogą być także wynikiem nieodpowiedniej diety, bo przecież jest to gruczoł niezmiernie wrażliwy na niektóre składniki naszego pożywienia. Innymi chorobami są pasożyty, które im wcześniej wykryte, tym mniejsze mają szanse na dalsze plądrowanie naszego organizmu. Niebezpieczne są również nowotwory oraz infekcje wirusowe, takie jak wirusowe zapalenie wątroby typu A, B albo C, które występują stosunkowo często.

bezformy.pl

Transport

0
Transport

Transport ludzki odbywa się za pomocą różnego rodzaju usług komunikacyjnych. Wiele firm państwowych i prywatnych oferuje przewóz osób. Do najbardziej znanych należą przede wszystkim usługi oferowane przez kolej.Transport ludzki odbywa się za pomocą różnego rodzaju usług komunikacyjnych. Wiele firm państwowych i prywatnych oferuje przewóz osób. Do najbardziej znanych należą przede wszystkim usługi oferowane przez kolej. Bardzo popularny jest także przewóz osób za pomocą autokarów i busów. Podróżowanie pociągami jest wygodne i dosyć komfortowe. Korzysta z nich duża liczba ludzi na całym świecie. Kolej oferuje przewóz osób zarówno na krótszych dystansach, jak i w przypadku większych odległości. Za pomocą transportowych usług autobusowych przemieszcza się również spora część społeczeństwa. W obecnych czasach coraz więcej ludzi dysponuje jednak własnymi pojazdami – tym samym liczba użytkowników przedsiębiorstw oferujących przewóz osób, maleje. Wciąż jednak usługi przewozowe są potrzebne i spora część społeczeństwa z nich korzysta – czy to sporadycznie, czy regularnie. Powstają więc również prywatne firmy, które oferują przewóz osób w przystępnych cenach i komfortowych warunkach. Prywatne linie przewozowe, to przede wszystkim alternatywa dla kursów na trasach rzadko obsługiwanych przez przedsiębiorstwa państwowe. Zwykle obsługują one krótkie odcinki drogi na terenie jednej miejscowości lub dwóch ze sobą sąsiadujących.

namotorze.pl

Lista prezentów dla kobiet

0
Lista prezentów dla kobiet

14 luty – Walentynki, 8 marca – Dzień Kobiet, 24 grudzień – Boże Narodzenie… A gdzie jeszcze Święta Wielkanocne, gdzie urodziny, imieniny, dzień czekolady, rocznica ślubu, rocznica poznania się i tym podobne święta i okazje. No i standardowo bez okazji też.
Każdy osobnik płci męskiej ma problem w tych dniach i datach co na prezent dla dziewczyny kupić.
Jak wiemy kobieta zmienną jest. Jest piękna istotą o wielu humorach i temperamentach. Nie znajdziesz na całym świecie dwóch takich samych kobiet. Jednak można zauważyć jedną charakterystyczną wśród wszystkich kobiet cechę wspólną bez podziału na pochodzenie, kolor skóry, wiek i stan cywilny.
A są to – prezenty, prezenty i jeszcze raz prezenty.
Każda istota płci pięknej lubi, gdy jest obdarowywana prezentami. Jednak prezenty dla kobiet stanowią dla płci męskiej największą zagadkę we wszechświecie.
Dla ułatwienia waszego męskiego życia chcemy podsunąć Wam kilka pomysłów co na prezent dla dziewczyny można kupić, co wywoła na jej twarzy piękny i szczery uśmiech.
Na pierwszym miejscu są kwiaty. Niezależnie czy jest to jeden kwiat czy bukiet zawsze się sprawdzi.
Kolejne miejsce to czekolada! Kwiatów nie można zjeść a czekoladę już tak:) Więc ten pomysł jest dla kobiet nie roślinożernych:P
Kobieta jak sroka lubi świecidełka, a więc biżuteria to marzenie. A jeszcze jak znajdzie się tam grawer dla tej jedynej to buziaka masz jak w banku!
Romantyczki będą zachwycone gdy w prezencie dostaną najnowszy bestseller z ich ulubionej księgarni.
Część kobiet woli bardziej praktyczne prezenty, jak na przykład kosmetyki, nowy gadżet do kuchni lub zegarek.
Przy wyborze prezentu należy pomyśleć czy nasza króla serca ostatnio podczas zakupów nie „przykleiła” się do jakieś witryny sklepowej. Jeśli tak to już wiesz jakim tropem prezentów podążać.

normalsi.pl

Mole spożywcze.

0
Mole spożywcze.

Mole spożywcze – nieproszeni goście w kuchni, ale jakże często znajdujemy w szafkach ich larwy lub dorosłe owady. Najbardziej lubią produkty sypkie typu mąka, kasze, ryż, makaron, płatki owsiane. Nie gardzą orzechami włoskimi lub laskowymi, pestkami słonecznika a także innymi nasionami, których używamy na przykład do pieczenia chleba. Skąd się biorą mole? Najczęściej przynosimy je wraz z zakupami. Nawet nie wiemy, że w paczce z kaszą czy mąką już są larwy moli spożywczych i może się zdarzyć, że używając mąkę nieprzesianą albo niewypłukaną kaszę spożyjemy larwy owadów.
Jeśli już zagoszczą się mole w naszym domu, to walka z nimi przypomina wojnę pozycyjną – długą i wyniszczającą. Co na mole spożywcze działa najlepiej? Zwolennicy działań nowoczesnych stosują rozwiązania chemiczne; wyrzucają wszystkie produkty a w szafkach umieszczają pułapki na owady nasączone feromonami, które zwabiają szkodniki. Ale pułapki nie niszczą wszystkich larw – czekanie aż się wylęgną dorosłe mole i się złapią na przynętę trwać może nawet kilka tygodni. Można sobie poradzić z molami bez zastosowania chemii. Wszystkie produkty zaatakowane należy wyrzucić. Opróżnione szafki dokładnie umyć ciepłą wodą z dodatkiem łagodnych detergentów. Po umyciu należy każdą półkę i ściankę szafki przetrzeć ściereczką zamoczoną w wodzie z dodatkiem octu. Mole spożywcze nie znoszą zapachu octu, ale podobnie nie tolerują szafek o zapachu wanilii, pomarańczy, cytryny, goździków. Wystarczy w czystych szafkach przechowywać produkty w szczelnie zamkniętych pojemnikach i wykładać skórki pomarańczy, cytryny, rozsypywać goździki, aby mieć pewność, że mole już nie wrócą.

wpudrze.pl

Dzień Dziecka

0
Dzień Dziecka

Każdy kto posiada dzieci z roku na rok zastanawia się co na dzień dziecka kupić swojej córce/ synowi w dniu ich święta aby było zadowolone i aby zakupiony prezent nie wylądował w kącie po pierwszych dziesięciu minutach zabawy. O ile jest łatwiej jak dzieci są już większe, ponieważ można się ich spytać o zdanie o tyle jest problem z mniejszymi, którzy nie mówią, jednak krzykiem potrafią okazać swoje niezadowolenie.
Trzeba pamiętać, że wraz z wiekiem dziecka rosną również ich oczekiwania odnośnie prezentów, więc im dziecko starsze tym jego wyobrażenie prezentu jest większe.
Jest parę zasad którymi trzeba się kierować przy wyborze zabawki, gry, rowerka, autka i tym podobne. Po pierwsze to przedział wiekowy, wyobraźmy sobie, że mamy na przykład dwa lata i dostajemy na prezent grzechotkę, która jest przeznaczona dla noworodka, to wiadomo, że odrzucamy tą zabawkę i nie będziemy się nią bawić, ponieważ nie jest dla nas interesująca i tak samo ma się sprawa jeżeli byśmy dostali coś dla pięciolatka, zasady i obsługa zabawki jest za trudna i nie dostosowana do wieku więc po co się tym bawić, skoro nie wiemy jak. W obydwu przypadkach bardziej czulibyśmy się zdenerwowani niż szczęśliwi z zabawki.
Po drugie obserwujmy dziecko czym się interesuje, czy lubi majsterkować, czy lubi malować, czy woli czas spędzać an podwórku czy w domu, czy lubi muzykę czy woli sport. Dziecko na wiele sposobów pokazuje co lubi, trzeba tylko umieć się wsłuchać w jego potrzeby.
Jeżeli nauczymy się obserwować swoje dzieci to wybór prezentu będzie dal nas przyjemnością a nie obowiązkiem.

ladychwila.pl

ZOBACZ TEŻ

Prowadzenie transportu własnego

Posiadając swoją własną firmę większość z nas musi się naprawdę mocno starać, aby nie wypaść z rynku, który jest miejscem bardzo chwiejnym. W wielu...