Gaz dla domu

Stosunkowo tani, skuteczny, wielofunkcyjny i ekologiczny. Tak kojarzy się nam przeważnie gaz. Nic dziwnego, że to obecnie jeden z powszechniejszych sposobów ogrzewania polskich domów.

Wybór właściwego sposobu ogrzewania to jedna z kluczowych decyzji towarzyszących budowie domu. Klasyczne piece odchodzą do lamusa, kominek, choć popularny, pełni często głównie funkcję ozdobną, nie grzewczą. Zwykle wybieramy więc między ogrzewaniem gazowym a elektrycznym. Które będzie tańsze? Które bezpieczniejsze? W artykule postaramy się przybliżyć temat gazu dla domu.

Gaz dla domu czy mieszkania?

Podłączenie instalacji gazowej w mieszkaniu jest nieco bardziej złożone niż w budowanym domu jednorodzinnym. Jeżeli chcemy ogrzewać mieszkanie gazem (albo kupić sobie kuchenkę gazową) musimy się najpierw upewnić, czy do budynku jest doprowadzone przyłącze gazowe. W przypadku bloków mieszkalnych nie ma zwykle tego problemu, są one bowiem już przyłączone do sieci ciepłowniczych. W przypadku kamienic czy innych budynków współdzielonych, na doprowadzenie gazu ziemnego będą musieli się najpierw zgodzić wszyscy sąsiedzi.

W domu jednorodzinnym przyłącze gazowe nie jest niezbędne. Można je zastąpić gazem płynnym LPG. Można też zamontować piec lub kocioł gazowy. Specjaliści zalecają zazwyczaj to drugie rozwiązanie. Nie wymaga ono bowiem trzymania zbiornika z gazem na terenie posesji i ułatwia eksploatację. Kotły zapewniają gaz dla domu w celach grzewczych (ciepła woda w kaloryferach i w kranie) oraz umożliwiają podłączenie kuchenki gazowej w kuchni.

Do prądu dodaj gazu, czyli najciekawsze oferty

Najciekawsze i najkorzystniejsze oferty na gaz dla domu możemy znaleźć… u sprzedawców prądu. Pewna cena GAZ to kompleksowy pakiet oferowany przez spółkę Enea. Decydując się na niego, zyskujemy gwarancję niezmiennej stawki za gaz i stałej opłaty abonamentowej do końca 2021 roku, a także komfort załatwiania wszystkich formalności i opłacania rachunków u jednego podmiotu. Zmiana dostawcy gazu na Eneę nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi wymogami, jak wymiana instalacji gazowej. Jeżeli już wcześniej nasze gospodarstwo domowe było podłączone do sieci Polskiej Spółki Gazownictwa, zmiana sprzedawcy będzie tylko kwestią formalności, które w dodatku Enea weźmie na siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here