Wózek ręczny nie wymaga uprawnień, dlatego jest dobrym rozwiązaniem, gdy pracownicy ich nie posiadają. Znacznie większe możliwości daje wózek elektryczny, dlatego chętnie kupowany jest do magazynów.

Ręczne wózki widłowe nazywane są paleciakami. To urządzenia pozwalające na bezpieczne i wygodne przemieszczanie ładunków. Wózki elektryczne pozwalają na przewożenie znacznie większych ładunków, dlatego nadają się do dużych magazynów. Mogą nimi kierować wyłącznie osoby posiadające odpowiednie uprawnienia.

Wózek ręczny – do czego służy?

Paleciaki umożliwiają realizacją prac załadowczo-wyładowczych. Mogą być wykorzystywane w ciągach logistycznych na stacjach przeładunkowych, w pomieszczeniach magazynowo-produkcyjnych, a także w warsztatach i centrach handlowych. Udźwig wózka ręcznego wynosi od 500 kg do 3500 kg, a długość wideł wynosi od 800 do 2000 mm. Dostępne są urządzenia z różnymi szerokościami skrzydeł i ze wspomaganiem ruszenia pod wzniesienie.

Wózki paletowe mogą być dostosowane do palet o obniżonej wysokości. Przechylenie skrzydeł można regulować ręcznie lub elektrycznie. Urządzenia są wykonywane z wysokiej jakości stali, co gwarantuje długi czas eksploatacji. Ich funkcjonalność jest jednak znacznie mniejsza niż wózków elektrycznych.

Zalety wózków elektrycznych

Elektryczne wózki widłowe wykorzystywane są przede wszystkim do transportu wewnętrznego. Jednym z urządzeń, które zapewnia wygodę i bezpieczeństwo pracy, a także wydajność i długą eksploatację jest wózek widłowy elektryczny STILL. Wózki z napędem elektrycznym są polecane wszędzie tam, gdzie ze względu na emisję szkodliwych spalin nie można korzystać z wózków gazowych i spalinowych. Maksymalny udźwig wynosi w zależności od modelu od 1,6 tony do nawet 8 ton. Wózki elektryczne znakomicie sprawdzają się zarówno w niewielkich, jak i w dużych magazynach, a przy tym mogą być stosowane wewnątrz oraz na zewnątrz budynków, nawet przy dużej wilgotności i zapyleniu.

Urządzenia te zapewniają maksymalne bezpieczeństwo pracy, wysoką efektywność oraz funkcjonalność. W niektórych modelach można wybierać spośród różnych trybów jazdy, w zależności od aktualnych potrzeb. Wózki elektryczne charakteryzują się niskimi kosztami eksploatacji i wysoką jakością wykonania, w wydajny napęd na trójfazowy prąd zmienny pozwala na nieprzerwaną pracę przez 8 godzin. Przesunięta w bok kabina oraz podwyższone siedzisko operatora to gwarancja dobrej widoczności, co ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo i efektywność pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here