Jaka powinna być dobra drukarnia? To pytanie zadają sobie zarówno klienci, jak i właściciele firm poligraficznych. Rynek poli-graficzny bujnie się rozrasta, przedstawiając coraz atrakcyjniejsze oferty. Jak wybrać najlepszą drukarnię online? Oto 5 elementów, które ułatwią Ci dokonanie dobrego wyboru.

Jak wybrać dobrą drukarnię?

Niezależnie od tego, czy chcesz wydrukować duży, czy niewielki nakład – warto dobrze przemyśleć wybór wykonawcy. Dobra drukarnia będzie równie dobrze dbała  o jakość wydruku 1 sztuki, jak i nakładu 1000 sztuk. Oto 5 elementów, które pozwolą wybrać Ci najlepszą drukarnię online.

1. Dobra drukarnia = dobra strona internetowa

Dobre drukarnie często można rozpoznać już na pierwszy rzut oka. Widząc stronę internetową danej drukarni, zwróć uwagę zarówno na jej budowę i intuicyjność, jak i na stylistykę. Jeśli dana firma nie dba o własną stronę, jest duże ryzyko, że i drukowanie naszego wizerunku pozostawi wiele do życzenia. Jeśli szukasz dobrej drukarni – zaufaj pierwszemu wrażeniu i wybierz tę, która wzbudzi Twoje zaufanie.

2. Drukuj z dobrym stosunkiem jakości do ceny

Szukasz dobrej drukarni, oferującej dobrą cenę? Świetnie, ale nie zapomnij o jakości – a przede wszystkim o stosunku jakości do ceny. Tak naprawdę dobre wydruki muszą swoje kosztować, a zbyt niska cena zdecydowania powinna wzbudzić Twoją czujność. Warto wybrać złoty środek – czyli dobrą jakość druku z adekwatną ceną. Niestety zaniżone ceny często wynikają z kiepskiej jakości tuszy, papierów i procesów obróbki – a to, prędzej czy później – na pewno się zemści. Uważaj też na ukryte koszty – te często są przemycane w opłatach za dostawę. Dobra drukarnia poda Ci dokładne parametry produktu, dzięki czemu będziesz wiedzieć, za co płacisz. A koszty przesyłki? Najlepsze drukarnie online po prostu wezmą je na siebie.

3. Różnorodne technologie druku i podłoża

Jeśli szukasz profesjonalnej drukarni, zwróć uwagę na różnorodność oferty. Im więcej produktów i wydruków na różnych podłożach, tym większa szansa na udaną współpracę. Dlaczego? Drukowanie rozmaitych materiałów reklamowych w jednej drukarni pozwala nie tylko na szybszą realizację i wysyłkę zamówienia, ale także zwiększa szansę na otrzymanie spójnych kolorystycznie i jakościowo wydruków. Jeśli więc nie chcesz tracić czasu na szukanie kolejnych wykonawców – wybierz jedną, a dobrą drukarnię, w której zrealizujesz dowolny nakład różnorodnych wydruków, a całość otrzymasz szybko i w jednej paczce.

4. Dobre drukarnie = dobry kontakt

Im lepsza drukarnia, tym większy nacisk kładzie na obsługę klienta i aktywność na różnych kanałach. Upewnij się np. czy drukarnia szybko odpowiada na zapytania – czy posiada czat na stronie i czy regularnie aktualizuje swój blog i fan page. Dobre drukarnie mogą też oferować dodatkowe usługi projektowe i profesjonalną pomoc poli-graficzną. Drukarnia powinna być otwarta na kontakt z klientami – na różnych kanałach i w różnych sprawach. Opłaca się wybrać drukarnię, która będzie Twoim partnerem, na którego zawsze możesz liczyć.

5. Najlepsza drukarnia to ta z darmowymi szablonami

Na deser to, co lubimy najbardziej – czyli słodkie gratisy. Szukając dobrej drukarni, warto wybierać taką, która oferuje darmowe szablony produktów do druku. Jeśli te szablony są autorskie, unikalne i wykonane naprawdę starannie – z powodzeniem można je personalizować i wykorzystać do promocji swojej firmy. Dzięki temu można „od ręki” otrzymać profesjonalny projekt i spójne wydruki reklamowe – bez konieczności zatrudniania grafika. Jeśli drukarnia za darmo udostępnia bazę szablonów swoich produktów – warto dodać ją do ulubionych i zobaczyć, jak wiele czasu i pieniędzy dzięki temu możesz zaoszczędzić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here