Aplikacja nie uruchamia się właściwie

Próbujesz uruchomić wybraną aplikację, ale wyświetla się błąd „0xc00007b”, czyli „aplikacja nie została właściwie uruchomiona”? Jeśli nie wiesz, jak sobie z tym poradzić, skorzystaj z naszej porady.

0xc00007b – częsty błąd Windows

Możesz mieć taką sytuację, w której podczas uruchamiania wybranej aplikacji lub gry nagle wyświetli się informacja o błędzie – „aplikacja nie została właściwie uruchomiona”. Windows wyświetla taki komunikat, jeżeli nie ma w bibliotekach programu Visual Studio kompatybilności, co wiąże się z kolei z różnicami w wersjach 32- i 64-bitowych. Nie ma znaczenia, której wersji Windows używasz – najnowszego Windows 10, a może Windows 7.

Komunikat „Aplikacja nie została właściwie uruchomiona (0xc00007b). Kliknij przycisk OK, aby zakończyć aplikacje” pojawia się w przypadku gier, ale i programów. Sytuacja ta jest dość powszechna, dlatego postanowiliśmy przygotować poradę, co należy wtedy zrobić. Wyjaśnienie, jak szybko naprawić ten błąd, pozwoli Ci odzyskać dostęp do komputera i korzystanie z niego, dlatego warto poświęcić chwilę na lekturę.

Dlaczego pojawia się ten błąd?

Można wymienić kilka powodów występowania błędu 0xc00007b, za najczęstsze uznaje się:

– wysokie wymagania techniczne gry względem możliwości komputera,

– próba uruchomienia aplikacji 32-bitowej na systemie 64-bitowej,

– stara wersja biblioteki DirectX.

Jak można naprawić błąd 0xc00007b?

Uruchomienie aplikacji z poziomu Administratora systemu. Spróbuj uruchomić grę czy inną aplikację jako Administrator, czyli na ikonie aplikacji kliknij prawym przyciskiem myszki i wybierz opcję „Uruchom jako administrator”. Może okazać się, że takie działanie będzie wystarczające – jest proste i szybkie, więc warto od niego zacząć. Jeśli jednak błąd nadal się pojawia, skorzystaj z drugiej porady.

Pobierz brakujące pliki DDL. Skutecznym sposobem jest też pobranie brakujących lub uszkodzonych plików DDL, czyli między innymi xinput1_1.dll, xinput1_2.dll, xinput1_3.dll, xinput1_4.dll oraz xinput9_1_0.dll. Pobierz je, a następnie skopiuj do folderu C:\Windows\SysWOW64. Jeśli wyświetli się pytanie, czy zamienić istniejące pliki na nowe, kliknij OK, a następnie uruchom komputer ponownie i sprawdź, czy uda się już włączyć grę czy program, w przypadku którego pojawiał się błąd 0xc00007b.

Instalacja NET Framework. Instalacja nowej wersji NET Framework może rozwiązać ten problem, ale wcześniej skasuj wszystkie starsze wersje. Najbezpieczniej będzie pobrać NET Framework ze strony oficjalnej Microsoft.

Więcej porad na temat błędu 0xc00007b oraz innych problemów znajdziesz na portalu LenovoZone: https://lenovozone.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here