Monitoruj objawy przez kilka godzin po rozpoczęciu reakcji. Reakcje alergiczne mogą się rozpocząć od 5 minut do godziny po skontaktowaniu się z alergenem. Łagodne objawy mogłyby przebiegać w bardziej poważnej reakcji. Jeśli w jakimkolwiek momencie wystąpi krótki oddech, swędzenie w ustach i gardle lub kłopoty z oddychaniem, niezwłocznie wezwij służby ratownicze. Jeśli obrzęki utrudniają twoją drogę oddechową, możesz w ciągu kilku minut upaść.

Kiedy reakcja alergiczna przebiega, zaplanuj spotkanie z alergologiem. Aparat alergologowy sprawdzi, co powoduje reakcję alergiczną i może przepisać leki lub dać alergie, aby pomóc w leczeniu objawów.

Należy pamiętać o ryzyku anafilaktycznej. Alergie mogą być tak poważne, że są zagrożeniem życia ze względu na ich wpływ na oddychanie i krążenie krwi. Stan ten nazywany jest anafilaksją i jest uznawany przez Czerwony Krzyż za „traktuj najpierw, a następnie wezwij” nagłe, ze względu na potencjalną szybkość i nasilenie reakcji.

Jeśli masz na miejscu wiele osób pomocniczych, skontaktuj się z serwisem ratunkowym, kiedy potraktujesz możliwą anafilaksję, jak opisano poniżej. Jeśli nie, a u pacjenta występują objawy poważnych objawów (patrz poniżej), nie należy opóźniać leczenia.

bodyandmind.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here