Co potrafi zegarek dla triathlonistów?

Osoby, które decydują się w uprawianie trójboju, muszą posiadać zestaw niezbędnych akcesoriów treningowych. Jednym z nich jest specjalny zegarek dla triathlonistów, który nie tylko ma odmierzać czas, ale pełnić również wiele innych ról. Oto najpopularniejsze z funkcji.

GPS i licznik kroków

Triathlon to dyscyplina będąca połączeniem biegów, pływania i kolarstwa. Każda z nich wymaga nie tylko zaangażowania i kondycji, ale również sprawnego poruszania się na wyznaczonym terenie. Bardzo przydatną opcją jest zatem wyposażenie zegarka dla triathlonisty w odbiornik GPS oraz zestaw map wraz z możliwością obserwowania lub wyznaczania na nich określonej trasy.

Odbiornik GPS w zegarku pozwala zawodnikowi sprawdzać prędkość poruszania się oraz informuje go o czasie, w którym pokonał dany odcinek. Sportowiec może dzięki temu kontrolować swoje dokonania i postępy. Dodatkową funkcją, którą posiada dziś niemal każdy zegarek dla triathlonisty, jest także licznik kroków. Dzięki niemu można monitorować swoją aktywność nie tylko podczas treningów czy zawodów.

Pomiar tętna

Sport to zdrowie, dlatego każdy zawodnik powinien zwracać uwagę na swój stan i kontrolować poszczególne parametry. Zegarki dla triathlonistów zazwyczaj wyposażone są czujniki, które odbierają informację o pracy układu krążenia. Dzięki temu możliwe jest sprawdzanie, ile wynosi tętno podczas wykonywania określonych ćwiczeń.

Co ważne, w przypadku zegarków dedykowanych triathlonistom, w grę wchodzi nie tylko klasyczne mierzenie pulsu z nadgarstka. Pomiar może odbywać się także na innych etapach treningu, nie omija zatem także wody. Dane dotyczące tętna podczas pływania mogą być dla zawodnika bardzo cenną informacją.

Muzyka i powiadomienia

W dzisiejszych czasach nawet tak małe urządzenie, jak zegarek dla triathlonisty, może posiadać wiele funkcji dodatkowych, których zadaniem jest poprawa komfortu użytkowania takiego sprzętu. Mnóstwo osób uprawiających sport trenuje przy ulubionych dźwiękach, dlatego możliwość odtwarzania muzyki za pośrednictwem zegarka jest bardzo praktyczna.

Poza tym zegarki dla triathlonistów pozwalają na odczyt powiadomień ze smartfona. Wyświetlenie smsów czy wiadomości, które zostały odebrane np. przez komunikator, to bardzo ciekawa opcja. W ten sposób nawet najdłuższe treningi nie powodują utraty łączności z bliskimi.

Zegarek dla triathlonisty znajdziesz w ofercie Watchbook.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here