Czy składanie prześcieradła z gumką ma sens?

Sen jest tak naprawde jedną z najważniejszych czynności w ciągu dnia. To wtedy regenerujemy nasze ciało i umysł, pozwalamy wypocząc mięśniom i przejść mózgowi do stanu relaksu i zwolnionych obrotów.

Pomijany element
Dlatego bardzo ważne jest, aby spać w komfortowych warunkach. Bardzo wiele uwagi po święca się doborowi odpowiedniego materaca. Również wpływ kształtu i miękkości poduszek na jakość snu został szeroko opisany. Wielu z nas zwraca także szczególną uwagę na pościel – jej kolor, miękkość, fakturę. Często staramy sie dobrać ją tak, by współgrała z wnętrzem sypialni lub po prostu była w naszym ulubionym kolorze. Ze wszystkich elementów otaczających nas we śnie najmniej uwagi poświęcamy prześciaradłu, a przecież to ono dzieli nas od starannie dobranego materaca i często ma bezpośredni kontakt z naszym ciałem. Zwłaszcza, jeśli śpimy w bardzo lekkim stroju.

Prześcieradło z gumką – zalety
Pośród prześcieradel możemy wyróżnić przede wszystkim te klasyczne i z te z gumką. Modele z gumką rozwiązują pewien niezwykle irytujący problem, który może spędzać sen z powiek. Chodzi o wysuwanie się prześcieradła spod materaca, a następnie jego fałdowanie i zawijanie się. Spanie na fałdach lub rulonikach materiału nie należy do przyjemnych. Na szczęście ktoś kiedyś wpadł na pomysł, aby do brzegów prześcieradła wszyć gumkę. Dzięki temu prześcieradło jest napięte na materacu, a gumka dodatkowo stabilizuje jego położenie utrudniając zsuwanie i zawijanie.

Wady prześcieradeł z gumką
Niestety, nawet i tak genialne rozwiązania mają swoje wady. W tym przypadku nie chodzi jednak o samo użytkowanie, ale o przechowywanie: jak złożyć prześcieradło z gumką? Kazdy, kto chociaż raz próbował to zrobić wie, jak karkołomne jest to zadanie. W zasadzie nie da się złożyć prześcieradła z gumką w tradycyjnym pojęciu składania. W zasadzie można je jedynie próbować złożyć, a raczej robić wszystko, aby na takie wyglądało.

Składać czy nie składać?
Można teraz się zastanowić jaki jest w takim razie sens składania prześcieradła z gumką. Po co składamy prześcieradła? Aby zajmowały mniej miejsca! Czemu by ich po prostu nie zwijać byle jak? Ale przecież wtedy się pomną… Tak, to drugi ważny powód dla którego chcemy je złożyć. Ale tu z pomocą przychodzi nam znów wszysta w brzegi gumka. Przecież takie prześcieradło po nałożeniu na materac i tak jest na nim rozpięte niczym płótno na ramie i w większości samo się wyprostuje!

wizjatv.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here