Europejski sen o wspólnej walucie

Bez względu na to czy wybieramy się na zagraniczne wakacje w góry lub nad morze, czy do stolicy któregoś z europejskich krajów, aby zarezerwować swój pobyt musimy wpłacić zaliczkę. O ile mieszkasz i pracujesz w strefie euro i w tej walucie osiągasz swoje dochody, nie ma z tym większego problemu. Po prostu robisz zwykły przelew na wskazane konto i po sprawie. Problemy pojawiają się w momencie, gdy dochody uzyskujesz w innej niż euro walucie. Jest kilka rozwiązań tego problemu. Po pierwsze, o ile mamy rodzinę lub znajomych w którymś z krajów strefy euro, możemy poprosić ich, aby za nas dokonali tej wpłaty, a my przy najbliższej okazji zwrócimy im te pieniądze w gotówce. Jest to sposób nazwijmy go „rodzinny”. Nie jest to zazwyczaj operacja szybka. Ale czy tania? To zależy, jeżeli hołdujemy zasadzie, że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu, to może się okazać, że taka przysługa w przyszłości może nas bardzo drogo kosztować.

Bankowe rozwiązania

Innym pomysłem jest wpłata ze zwykłego konta osobistego. Niestety zazwyczaj taka transakcja kosztuje dużo drożej niż zwykły przelew do innego banku w tej samej walucie. Ponadto zachodzi tu konieczność przewalutowania naszej waluty na euro po kursie wskazanym przez bank. Nie jest to operacja tania z uwagi na spready bankowe aczkolwiek dosyć wygodna, bo możemy to zrobić za pomocą internetu bez wychodzenia z domu. Podobnym sposobem jest dokonanie takiego przelewu z posiadanego konta walutowego. Jednak to wymaga to od nas po pierwsze założenia takiego konta, za które zazwyczaj płacimy więcej niż za zwykły rachunek osobisty. Po drugie, wpierw musimy skądś zdobyć walutę, wpłacić ją na to konto, za co bank też pewnie pobierze opłatę i dopiero po jej zaksięgowaniu możemy wykonać taki przelew – obarczony oczywiście stosowną prowizją.

Korzystaj ze sprawdzonych stron

Ostatnim, najnowszym rozwiązaniem są różnego rodzaju serwisy transakcyjne np. https://eurotransfer24.com/. Polegają one na tym, że bez rejestrowania się do pewnej wysokości po prostu deklarujemy kwotę euro, którą chcemy wpłacić na konto, a serwis sam pobierze te pieniądze z naszej karty płatniczej – kredytowej. Możemy też sami uregulować takie pieniądze zwykłym przelewem na podane konto. Zaletami tych transakcji jest niska prowizja, wynosząca w tym wypadku jedynie 1 euro oraz bardzo korzystne w porównaniu z bankiem kursy przewalutowania. Jest to niezwykle bezpieczny i wygodny sposób na dokonywanie wpłat. Możemy to zrobić za pomocą sieci, odwiedzając odpowiednią domenę internetową. Ponadto, koszty tej transakcji na pewno będą dużo bardziej atrakcyjne niż gdybyśmy taką operację wykonali za pośrednictwem placówki bankowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here