piesek

Niektórzy już od dziecka wykazują ogromną więź ze zwierzętami. Czasami miłośnicy zwierząt chcą znaleźć taką pracę, w której zamiast z ludźmi będą mieli styczność ze zwierzętami. Czy istnieje taka praca? Oczywiście, że tak! Możliwości jest naprawdę dużo. Możemy starać się o stanowisko behawiorysty, petsittera, zatrudnić się w schronisku dla zwierząt lub otworzyć własny hotel dla zwierząt. Nie jesteśmy do końca przekonani co do powyższych zawodów? Bez obaw! Możemy też spróbować swoich sił jako groomer, czyli psi fryzjer. Jak wygląda praca na takim stanowisku? Jak zostać psim fryzjerem? Zaczynamy!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/jak-zostac-groomerem/ 

Wymagania i obowiązki płynące z zawodu groomera

Pracując jako psi fryzjer, czyli inaczej groomer, musimy liczyć się z tym, że wcale nie jest to praca prosta. Nie jest ona zdecydowanie tak cukierkowa, jak mogłoby się wydawać. Czym dokładnie zajmuje się taka osoba? Słowo groom z angielskiego oznacza pielęgnację. Groomer jest zatem osobą, która zajmuje się zawodowo pielęgnacją psów. Chodzi tutaj nie tylko ich strzyżenie, ale również kąpanie, przycinanie pazurów, czyszczenie uszu, mycie zębów, układanie sierści i wiele innych.

W jaki sposób zostać psim fryzjerem?

Kiedy wiemy dokładnie z czym to się je, czyli jakie obowiązki należą do pracy groomera, z pewnością interesuje nas w jaki sposób zostać fryzjerem? Tak naprawdę mamy do wyboru dwie ścieżki kariery. Możemy pracować u kogoś lub otworzyć własny salon groomerski. Na początku polecamy jednak zatrudnić się na etacie, jako że przy otworzeniu własnego lokalu potrzebne nam będą duże finanse na start, a także ogromna dawka wiedzy i doświadczenia.

Jakie cechy powinien mieć psi fryzjer, aby odnaleźć się w zawodzie?

Musi to być osoba, która przede wszystkim kocha zwierzęta. Dodatkowo ważne jest opanowanie, zdolności manualne i poczucie estetyki. W końcu właściciel, który oddaje psiaka w nasze ręce, chce, żeby ten wrócił z salonu jeszcze piękniejszy niż tam wszedł. Bardzo ważne są też same chęci. Jeżeli posiadamy wszystkie wyżej wymienione czynniki, możemy śmiało rozpoczynać karierę jako psi fryzjer.

Zobacz też: http://www.euroavista.pl/wyglada-praca-groomera/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here