Jak przeciwdzaiałać bólowi kolan?

Wielu z nas często cierpi na różnorodne uciążliwe dolegliwości. Wśród wielu z nich można wymienić bóle reumatyczne różnych partii naszego ciała. Najczęściej wielu osobom dokucza ból kręgosłupa czy ból kości i stawów w okolicach rąk oraz nóg. Zatem co na ból kolana jest najlepsze?
Ból w okolicy kolan zazwyczaj jest bardzo uciążliwy, gdyż uniemożliwia nam zginanie nogi, a co za tym idzie wykonywanie codziennych czynności umożliwiających nam prawidłowe funkcjonowanie. Może on być spowodowany różnymi przyczynami. Wśród wielu z nich można wymienić ból spowodowany intensywnym bieganiem, wspinaczką lub też noszeniem ciężkich rzeczy. Ból kolana może być też spowodowany
niebezpiecznymi urazami takimi jak: skręcenie czy zwichnięcie nogi. Może też występować z powodu niebezpiecznych zapaleń bakteryjnych. Inną przyczyną bólu w okolicy kolan mogą uszkodzenia metaboliczne na przykład – dna moczanowa lub bóle występujące z powodu przewlekłych schorzeń zwyrodnieniowych kończyn dolnych czy górnych.
Ten niezwykle uciążliwy ból najczęściej charakteryzuje się ograniczeniem ruchomości stawów oraz obrzękiem w okolicy kolan, który często powstaje po intensywnym wysiłku fizycznym.
Pierwszą zasadą mającą na celu uśmierzenie bólu jest przede wszystkim rzucenie wszelkiej aktywności fizycznej, a następnie zastosowanie odpowiednich środków przeciwzapalnych. Gdy ból się zmniejszy, wówczas wskazane jest wykonywanie ćwiczeń w odciążeniu. Idealnym sportem zalecanym przy tej dolegliwości jest jazda na rowerze stacjonarnym, podczas której powierzchnie stawowe oddalają się znacznie od siebie.

naszauroda.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here