Jak rozpoznać kosmetyki wegańskie?

Kosmetyki wegańskie to produkty niszowe, które jednak, co istotne, zyskują coraz większą popularność na rynku. Osoby, które świadomie rezygnują z jedzenia produktów pochodzenia zwierzęcego, wybierają też kosmetyki bez takich dodatków. Nie zawsze jednak wiedzą, jak je odpowiednio rozpoznać.

Specjalne oznaczenia kosmetyków wegańskich

Kosemtyki dla wegan posiadają specjalne oznaczenia w widocznym miejscu. Są to tzw. „cruelty-free”, okreslane także jako „vege”, „vegan” czy „eco”. Posiadają też certyfikaty, które potwierdzają ich skład i brak zastosowania produktów zwierzęcych na każdym etapie produkcji. Co więcej, certyfikaty potwierdzają również, że kosmetyki nie był testowane na zwierzętach, co ma znaczenie dla osób żyjących w zgodzie z naturą.

Dla osób, którym bliskie są zagadnienia wegańskie, oznaczenie we właściwy sposób stanowi gwarancję tego, że kupują kosmetyki w pełni wege. Tym samym wiedzą, że w kosmetykach wegańskich nie znajdziemy produktów pochodzących z upraw z dodatkiem chemicznych środków, produktów z zastosowaniem GMO i innych, a żadne zwierzę nie zostało wykorzystane i nie cierpiało na etapie testowania.

Kosmetyki wegańskie w sklepach z tego typu asortymentem

W wielu miastach można już znaleźć sklepy, w których znajdziemy kosmetyki dla wegan. To znacznie wygodniejsze rozwiązanie niż szukanie kosmetyków w drogeriach i zastanawianie się nad ich prawdziwym składem. W ten sposób zyskuje się pewność, że produkty w całości są wege, a żadne zwierzę nie ucierpiało na jakimkolwiek etapie ich produkcji oraz w trakcie testowania. Ich cena, co prawda, różni się od tego, ile zapłacimy np. w sieci, ale pewność, że sięgamy po sprawdzone produkty, ma w tym przypadku duże znaczenie.

Alternatywą dla sklepów stacjonarnych są te w sieci, gdzie asortyment również jest szeroki. Co więcej, można w nich liczyć na ciekawe oferty specjalne, np. dołączając do klubów i zbierając punkty, wymieniane potem na produkty. Co ciekawe,w sieci można też znaleźć sklepy, które posiadają różnorodny asortyment, a niektóre produkty wegańskie nie mają specjalnego oznaczenia. Warto wówczas zapoznawać się z informacjami, jakie znajdują się na stronach wwww. Można też znaleźć ciekawe informacje dla samych miłośników wege.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here