Jak skuteczni zrzucić tłuszcz z brzucha

Bardzo wiele osób ma problemu z nadmiernym odkładaniem się tłuszczu, posiadaniem tzw. boczków, zastanawiają się jak pozbyć się tłuszczu z brzucha, czy też za szerokiej talii. Jednak skutecznie zredukowanie wagi, a co za tym idzie pozbycie się tłuszczu z brzucha nie jest takie proste jakim się może wydawać.
Po pierwsze powinniśmy zmienić swoje nawyki żywieniowe na znacznie zdrowsze i bardziej sprzyjające naszej redukcji wagi. Na początku nie musimy głodować się, stosować radykalnych diet. Takie zachowanie może prowadzić do efektu jojo, czyli wrócenia do wyjściowej wagi. Wystarczy, że zaczniemy od zamieniania słodyczy, nie zdrowych przekąsek na zdrowsze. Może być to na przykład jakiś owoc, warzywo czy też zdrowa sałatka przygotowana z samych zdrowych składników. Warto również pamiętać aby gazowane, słodzone płyny zamienić na wodę, albo napoje bezkaloryczne. To również pozwoli nam skuteczniej pozbyć się tłuszczu z brzucha.
Kolejnym ruchem z naszej stronę będzie zwiększenie aktywności fizycznej. Jedziesz do sklepu samochodem, lepiej wybierz się na spacer. Masz pracę siedzącą, staraj się co kilkanaście lub kilkadziesiąt minut wstać i przejść kawałek. Jeżeli masz czas i możliwości dobrym krokiem będzie udanie się na siłownie, jogging czy też zwykły spacer. Jednak przy tym należy zachować zdrowy rozsądek, przecież nie chcemy nabawić się niepotrzebnej kontuzji, która pozbawiła by nas sprawności na jakiś czas lub nawet do końca życia. Dlatego należy mierzyć siły na zamiary lepiej iść na półgodzinny spacer, podczas którego zrelaksujemy się i zaczerpniemy świeżego powietrza, niż męczyć się z trudnym treningiem cardio. Jednak należy pamiętać że z czasem należy stopniowo zwiększać nasz wysiłek aby redukować tłuszcz w regularny i liniowy sposób.
Ostatnim punktem będzie ograniczanie jedzenia. Nie możemy zapomnieć o tym, że jeżeli chcemy schudnąć to nasz bilans kaloryczny powinien znajdować się na ujemnym poziomie. Dlatego zaleca się nieco zmniejszenie kaloryczności posiłków. Jednak nie musi to się równać z zmaleniem objętości naszych dań. Dla porównania 100 g brokuł zawiera 31 kcal, a 100 g czekolady ponad 500 kcal.

www.workshopofnature.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here