Jakie rodzaje odświeżaczy do auta są najpopularniejsze

Kilkanaście lat temu najczęściej wybieranym modelem samochodowego odświeżacza była tzw. choinka, czyli nasączony aromatem, odpowiednio wyprofilowany kawałek kartonika (pierwotnie miał właśnie formę choinki) z zawieszką na lusterko lub kratkę wentylacyjną auta. Współcześnie oferowane odświeżacze samochodowe mają coraz częściej atrakcyjniejszą formę. Są trwalsze, a niekiedy oferują również możliwość samodzielnego dozowania intensywności zapachu.

Odświeżacze żelowe

To jedna z najpopularniejszych kategorii odświeżaczy samochodowych, ceniona przede wszystkim ze względu na korzystny stosunek ceny do trwałości i umiarkowanej intensywności oferowanych zapachów. Produkty tego typu przybierają najczęściej formę wyciętej w fantazyjny kształt żelowej figurki, którą przy pomocy specjalnej przyssawki mocuje się do powierzchni szyby lub deski rozdzielczej auta, ewentualnie formę woreczka z żelowymi kuleczkami, który podobnie jak zapachową choinkę można zawiesić na lusterku wstecznym lub kratce wentylacyjnej. Odświeżacze samochodowe w formie żelowych kulek powoli uwalniaj zamknięty w nich zapach, dzięki czemu aromaty nie są przesadnie intensywne, a jedynie w delikatny sposób modyfikują zapach powietrza we wnętrzu auta.

Zapachy w płynie i elektryczne odświeżacze do gniazda zapalniczki

Prócz wspomnianych na wstępie dość tanich choinek zapachowych i odświeżaczy samochodowych w formie żelowych nakładek czy woreczków z żelowymi kulkami, w sprzedaży znajdziemy również zapachy w płynie. Najczęściej mają one formę niewielkiej buteleczki z drewnianym korkiem, ewentualnie innym rodzajem dozownika, który stopniowo nasącza się zapachowym płynem i uwalnia jego aromat we wnętrzu auta. Takie odświeżacze samochodowe są bardzo ekonomiczne, a uwalniany przez nie zapach nie jest przesadnie intensywny, dzięki czemu nie powinien drażnić kierowcy czy jego pasażerów. Ciekawym, ale nieco droższym rozwiązaniem są elektryczne dozowniki zapachów, które instaluje się w gnieździe zapalniczki samochodowej. Największą ich zaletą jest możliwość regulacji intensywności emitowanych aromatów. Pewną wadą, konieczność podłączenia do źródła zasilania.

Dostępne w sprzedaży odświeżacze samochodowe pomogą nadać wnętrzu auta przyjemny, preferowany przez kierowcę zapach. Ich duża różnorodność zapewnia możliwość wyboru takiego aromatu, który w możliwie największym stopniu będzie dopasowany do indywidualnych upodobań każdego użytkownika auta. Jeśli zależy nam na szybkim odświeżeniu powietrza, na przykład po praniu tapicerki, zawsze można sięgnąć również po klasyczny odświeżacz w sprayu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here