Jedzenie mamy karmiącej

Mamy, które właśnie urodziły noworodka i decydują się karmić piersią, zazwyczaj zastanawiają się, co mogą jeść, żeby nie zaszkodzić maluszkowi.

Co może jeść matka karmiąca?
Wszystko to, co zjadamy przenika do pokarmu i wpływa na rozwój dziecka, dlatego też unikamy alkoholu i innych używek. Mamy, które lubią kawę i myślą, że muszą z niej całkowicie rezygnować, nie muszą się martwić, mogą pozwolić sobie na jedną filiżankę każdego dnia, ponieważ nie przenika kofeiny aż tak dużo do pokarmu. Podobnie jest z innymi produktami, trzeba po prostu zachowywać umiar. Dzięki temu dziecko dostanie wszystko czego potrzebuje do rozwoju, a my nie będziemy miały poczucia, że coś tracimy. Trzeba urozmaicać swój jadłospis, jeść dużo warzyw i owoców, ale nie należy eliminować innych pokarmów, takich jak białko czy węglowodany. Trzeba pamiętać, że w momencie laktacji mamy duże zapotrzebowanie na kalorie, a ograniczanie sobie energii dostarczanej w pożywieniu może spowodować, że będziemy czuły się osłabione, a przecież musimy mieć dużo sił do opieki nad niemowlakiem.

Nocne wstawanie, całodobowa opieka sprawiają, że jesteśmy często przemęczone, dlatego musimy jeść to, co lubimy, ale pamiętając o tym, że najważniejsze jest, aby było to zdrowe i nie trzeba przyjmować zbyt dużo pustych kalorii, ponieważ może to sprawić, że trudno będzie nam zrzucić zbędne kilogramy, które z pewnością mamy po ciąży. Warto pamiętać, że ważna jest również aktywność fizyczna, która pomaga utrzymać nasze ciało w dobrej kondycji i daje poczucie satysfakcji.

kosmetomania.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here