Kosmetyczne zakupy w sieci - jakich błędów nie należy popełniać

E-zakupy stale zwiększają swoją popularność. Coraz więcej osób korzysta w końcu z usług drogerii internetowych i bardzo to sobie chwali. Mimo wszystko nawet taka forma zdobywania nowych kosmetyków ma swoje minusy. Aby więc nie dać się naciąć, warto zapoznać się z najczęstszymi błędami popełnianymi podczas zakupów w e-drogeriach.

Błąd nr 1 – niesprawdzanie oryginalności produktów

Ten błąd tyczy się akurat przede wszystkim perfum. Niestety, ale nawet na polskim rynku internetowym można natknąć się na wiele sklepów, które – według opinii Internautów – sprzedają po prostu piękne podróbki, niemające nic wspólnego z oryginalnymi zapachami. Na to trzeba oczywiście uważać. A jak nie da się nabrać na podróbkę?

Jedynym sposobem na uniknięcie takiej sytuacji jest zaufanie opiniom klientów. Niektóre portale weryfikują wiarygodność poszczególnych drogerii właśnie na podstawie wystawianych im recenzji. Trzeba je przejrzeć i w ten sposób sprawdzić, czy wybrana drogeria internetowa rzeczywiście sprzedaje oryginalne produkty.

Błąd nr 2 – wybór nieodpowiedniego koloru

Niestety, ale w przypadku zakupów w e-drogeriach tego koloru nie da się zbyt dokładnie sprawdzić. Oczywiście lepsze sklepy internetowe zawsze umieszczają w opisach produktów zdjęcia ich poszczególnych odcieni, ale trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że nawet najlepsze aparaty często przekłamują kolory, które są dodatkowo wzmacniane w programach graficznych.

Aby obejść ten problem, najlepiej byłoby najpierw sprawdzić kolory produktu w drogerii stacjonarnej, by dopiero potem zamówić go przez Internet. Pomocne w e-zakupach okazują się też specjalne aplikacje, do do których wystarczy przesłać swoje zdjęcia, aby na ich podstawie program pomógł w doborze odpowiedniej wersji produktu.

Błąd nr 3 – niesprawdzanie opinii

A w tym momencie klient powinien sprawdzić opinie klientów na temat danego sklepu, zanim złoży w nim zamówienie. Niemalże każda drogeria internetowa jest regularnie recenzowana zarówno przez zwykłych ludzi, jak i przez blogerki czy Youtuberki, które w swoich materiałach potrafią przekazać wiele cennych informacji.

Oczywiście nie wszystkie opinie znalezione w Internecie będą wiarygodnym źródłem informacji, ale mimo wszystko warto się na nich oprzeć – przynajmniej częściowo.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z drogerii internetowej Kosmetykizameryki.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here