Górny Śląsk to wyjątkowa kraina, która kojarzy się głownie z przemysłem ciężkim. Warto jednak pamiętać, że Górny Śląsk to liczne atrakcje turystyczne, których trudno szukać w innych zakątkach kraju. Wycieczki po tej krainie mogą się okazać wspaniałą przygodą, a biorący w niej udział turyści będą zaskoczeni różnorodnością i bogactwem regionu. Nie brak tu miejsc atrakcyjnych pod względem przyrodniczym, nie brak ciekawych perełek dawnej architektury.
Na jakich atrakcjach turystycznych można się tu skupić? Na terenie Górnego Śląska wspaniałym tematem niejednej wycieczki mogą się okazać powstania śląskie. Dzięki licznym zabytkom techniki można też skupić się na dziejach przemysłu oraz na poznawaniu losów znanych przemysłowców. Zabytkowa kopalnia w Tarnowskich Górach, „Guido” w Zabrzu oraz robotnicze osiedle Nikiszowiec – oto wybrane atrakcje, którym warto poświęcić nieco więcej uwagi podczas pobytu w tej części kraju. Nie brak też na Górnym Śląsku pięknych rezydencji, w gronie których znajduje się m. in. zamek w Pszczynie, Zamek Piastowski w Gliwicach oraz zamek w Bielsku-Białej. Dumą Górnego Śląska są też piękne kościółki drewniane, które można poznawać dzięki tak ciekawej trasie, jaką jest Szlak Architektury Drewnianej.
Wspaniałe atrakcje turystyczne czekają w najpiękniejszych miastach regionu. Rybnik, Gliwice, Cieszy i Opole- wszędzie czekają na zwiedzających cenne zabytki i atrakcje, dzięki którym miejskie wycieczki stają się wspaniałą przygodą.

innebrzmienia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here