Kredyt konsolidacyjny

W ostatnim czasie kredyt konsolidacyjny zyskał bardzo dużą popularność wśród kredytobiorców. Tego typu produkt finansowy można dostrzec w ofercie coraz większej ilości banków i jest on łatwiej dostępny niż jeszcze kilka lat temu. W związku z tym na jego zaciągnięcie decyduje się coraz więcej osób, jednak czy jest to dobre rozwiązanie? Czy kredyt konsolidacyjny jest opłacalny? Kto powinien zwrócić uwagę na tego typu ofertę? Razem z doradcami Habza Finanse odpowiemy na te pytania w poniższym artykule.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Najprościej mówiąc, kredyt konsolidacyjny to zobowiązanie bankowe, które pozwala na połączenie kilku różnych kredytów w jedno, nowe zobowiązanie. Zwykle, po konsolidacji kredytobiorca musi spłacać niższą ratę niż do tej pory, co jest znaczącym odciążeniem dla domowego budżetu. Banki przekonują nas o tym, że nowe zobowiązanie zostanie jak najlepiej dopasowane do naszych obecnych możliwości finansowej, a dzięki konsolidacji wyjdziemy na prostą.

Kredyt konsolidacyjny https://habza.com.pl/kredyt-konsolidacyjny/ jest zobowiązaniem celowym. Oznacza to, że środki pozyskane w taki sposób możemy wydać tylko w sposób, który został opisany w umowie kredytu. W tym przypadkiem celem jest spłata kilku różnych kredytów i pożyczek, którą najczęściej zajmuje się bank. W przypadku, gdy w ramach konsolidacji wnioskujesz też o dodatkową gotówkę, to możesz otrzymać ją na konto i wydać w dowolny sposób.

Konsolidacji można poddać kredyty gotówkowe, samochodowe, ratalne, a nawet pożyczki. Zamiast tak jak do tej pory spłacać kilka rat w różnych terminach będziesz musiał pamiętać tylko o jednej. Brzmi to bardzo korzystnie jednak czy dzięki kredytowi konsolidacyjnemu rzeczywiście można oszczędzić?

Czy kredyt konsolidacyjny opłaca się pod względem finansowym?

Mimo tego, że kredyt konsolidacyjny oferuje jedną, niższą ratę, to nie oznacza to, że jest tańszym rozwiązaniem niż spłata dotychczasowych kredytów na obecnych zasadach. Wręcz przeciwnie, konsolidacja jest droższa niż suma wszystkich Twoich kredytów, które chcesz połączyć. Niższa rata jest efektem maksymalnego wydłużenia okresu spłaty. Jak wiadomo, im dłuższy jest okres spłaty, tym więcej pieniędzy musimy oddać bankowi w ramach zaciągniętego zobowiązania. Kredyt konsolidacyjny nie jest więc do końca korzystny pod względem finansowym, ale ma wiele plusów, o których warto wspomnieć.

Po pierwsze pozwala na odetchnięcie od comiesięcznych, wysokich rat kilku zobowiązań. Dzięki temu unikasz stresu i nie musisz się martwić tym, że nie starczy Ci pieniędzy na pokrycie rat oraz „na życie”. Co więcej, dzięki kredytowi konsolidacyjnemu uwalniasz się od kilku różnych wierzycieli i zyskujesz jednego. Kontakt w takiej sytuacji jest o wiele łatwiejszy i nie musisz się też martwić o windykację. Rata nowego kredytu jest dopasowana do Twoich możliwości finansowych dlatego, nie powinieneś mieć problemów z terminową spłatą.

Kto powinien zdecydować się na kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny będzie opłacalny dla osób, które mają zdolność kredytową i chcą odzyskać panowanie nad swoimi zobowiązaniami. Takie zobowiązanie często jest jedynym ratunkiem dla osób, które są o krok od wpadnięcia w pętle długów i chcą tego uniknąć za wszelką cenę. Jeśli chcesz odzyskać kontrolę nad domowym budżetem i znaleźć w nim miejsce na oszczędzanie i przyjemności, to niższa rata uzyskana dzięki konsolidacji powinna Cię zadowolić. Pamiętaj jednak o tym, że nowy kredyt powinien być jak najlepiej dopasowany do Twoich możliwości finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here