Listwy oświetleniowe – czy warto je zamontować?

Listwy oświetleniowe zyskują na popularności. Estetycznie wyglądają, nadają wnętrzu atmosfery. Jednak czy warto je zamontować? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w niniejszym artykule.

Listwy oświetleniowe za i przeciw

Listwy LED mają niewątpliwą zaletę, którą jest niemal dowolność aranżacyjna. Kupić je można bowiem w każdym kolorze, a więc łatwo dobrać do charakteru danego pomieszczenia w domu. Zimne lub ciepłe światło wydobywające się z diod, zmienia charakter wnętrza i nastrój. Inną zaletą diod jest ich niebywała żywotność sięgająca nawet 50000h, z czym nie może się równać żadna żarówka. Odpadają więc ciągłe wymiany. Trudno jest je też mechanicznie uszkodzić, znoszą bardzo wiele, sprawdzą się więc nie tylko w domach ale i w zakładach pracy. Długowieczność i brak rtęci w składzie sprawiają, że listwy LED są dobrym rozwiązaniem dla osób ceniących środowisko naturalne. Oczywiście listwy mają też wady. Jednorazowy, początkowy ich zakup jest droższy niż oświetlenia żarówkowego, jednak zwraca się on później w rachunkach za prąd. Poza tym im wyższa temperatura, tym diody emitują słabsze światło, nie sprawdzą się więc w zakładach, gdzie panuje gorąco. Niemniej w użytku domowym, zalety przeważają nad wadami. Możemy zainstalować listwy oświetleniowe jedynie w wybranych miejscach, i w ten sposób kontrolować wydatki.

Listwy oświetleniowe – gdzie je można zamontować

Listwy ledowe można zamontować niemalże w dowolny sposób. Mogą być umiejscowione pod sufitem, przy podłodze lub na środku ściany. Na długości w zasadzie ograniczonej jedynie metrażem pomieszczenia. Światło może też padać na kilka sposobów. I np. można zamontować listwę przy suficie tak, że będzie ona oświetlać sufit lub ścianę. Podobna zasada dotyczy też listwy przy podłodze. Listwa na środku ściany może świecić tylko z dołu, z góry lub po obu jej stronach. Jako, że odcinki taśmy LED mogą mieć dowolną długość, doskonale sprawdzi się ona zainstalowana wzdłuż schodów. Oczywiście można taką taśmę zamontować wzdłuż wieszaka w garderobie lub wokół luster.

Listwy oświetleniowe – czy do każdego pomieszczenia?

Kształt listwy, za którą kryje się taśma z diodami może być prosta lub też zdobiona. Do wyboru jest wiele wariantów więc będą one w zasadzie pasować do każdego pomieszczenia w mieszkaniu. Z powodzeniem uzyskamy estetyczny i przyjemny dla oka efekt montując listwę LED w kuchni, łazience, salonie lub sypialni. Dobierając też kolor diod, pomieszczenie może nabrać zupełnie innego wyglądu i charakteru, gdy jest nimi odpowiednio oświetlone. Ciekawie więc będzie się prezentować łazienka z kolorową listwą wokół lub tylko na długości wanny. Na tej stronie znajdziesz różne warianty https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/76-listwy. Sypialnia z łóżkiem, wokół którego zamontowane będą listwy, będzie mieć intymną i wyciszającą atmosferę. Ciepłe światło listw w salonie nada mu przytulności natomiast oświetlenie LED w kuchni może ułatwić dotarcie do lodówki bez potrzeby zapalania dużego światła sufitowego. Odpowiedni dobór wystroju, mebli i listw oświetleniowych sprawi, że w mieszkaniu będzie się przebywać z prawdziwą przyjemnością. Listwy umieszczone na środku ściany są doskonałym rozwiązaniem dla miejsc publicznych jak korytarze klubów bądź biurowców. Rozświetlają te zwykle niedoświetlone miejsca, i poprawiają ich bezpieczeństwo. Tak więc listwy oświetleniowe mogą być z powodzeniem zamontowane w każdym pomieszczeniu, w żadnym wypadku go nie szpecąc a jedynie dodając mu uroku. Są więc wydatkiem wartym pieniędzy na niego zaoszczędzonym, szczególnie, że z czasem będzie się zwracać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here