Książki, w których pierwsze skrzypce gra miłość, nigdy się nie nudzą. Jest to uczucie nam bliskie i każdy z nas ma związane z nim własne doświadczenia. Świetnie przedstawiona historia zawsze znajdzie swoich zwolenników – i tak właśnie stało się w przypadku serii „After” autorstwa Anny Todd. Ułożona Tessa i porywczy Hardin są ulubieńcami milionów czytelniczek na całym świecie – nie ukrywam, że moimi również.

Dlaczego sięgnęłam po książkę Anny Todd „After. Już nie wiem, kim bez ciebie jestem”?

Po przeczytaniu pierwszego tomu serii „After” czułam ogromny niedosyt i szczerze powiedziawszy, byłam dosłownie wściekła na autorkę, że ucięła historię w takim momencie, gdy na dobre już się w nią wciągnęłam. Zastanawiałam się, jak długo będę musiała czekać na kolejną część – kiedy wreszcie książka „After. Już nie wiem, kim bez ciebie jestem” ukazała się na rynku, natychmiast po nią sięgnęłam. Byłam niezmiernie ciekawa, jak potoczyły się losy Tessy i Hardina – przyznaję, że jestem wielbicielką całego cyklu. Rozpoczynając jego lekturę, prędko zrozumiałam, dlaczego wzbudza tak ogromne zainteresowanie.

Kim jest autorka książki Anna Todd?

Anna Todd to młoda, amerykańska pisarka, rocznik 1989, mieszkająca w Teksasie. Zanim na dobre zajęła się pisaniem imała się różnych zajęć – pracowała w call center, w drogerii, była również asystentką makijażystki. Wyszła za mąż wcześnie, bo w wieku 18 lat – jej mąż jest zawodowym żołnierzem. Swoją twórczość zaczęła publikować w 2013 r. na internetowej platformie Wattpad pod nickiem imaginator1D. Jak się okazało, seria „After” – bo o niej tutaj mowa – szybko zyskała ogromną popularność i stała się jedną z najchętniej czytanych rzeczy w internecie. Doczekała się zatem wydania w wersji papierowej. Autorkę zainspirował boysband One Direction, a mówiąc precyzyjniej, jeden z członków tej grupy, a mianowicie Harry Styles.

O fabule książki „After. Już nie wiem, kim bez ciebie jestem” słów kilka

W „After. Już nie wiem, kim bez ciebie jestem” Tessa dowiaduje się, jakie pobudki kierowały Hardinem na początku ich znajomości. Okazuje się, że dziewczyna i jej cnota były przedmiotem zakładu, który Hardin zawarł ze swoimi znajomymi. Nietrudno zgadnąć, iż Tessa jest zdruzgotana – nie wyobrażała sobie, że ktoś może potraktować ją w tak okrutny sposób. Aby zapomnieć o Hardinie, rzuca się w wir pracy, ale wcale nie jest jej łatwo wymazać z pamięci spędzone z nim chwile. Hardin natomiast nie zamierza się poddawać – to, co początkowo było żartem, szybko przerodziło się w coś innego. Zrozumiał, że naprawdę pokochał Tessę i przy niej stawał się innym człowiekiem. Postanawia ją odzyskać, choć ma świadomość tego, że to niełatwe wyzwanie.

Tessa mu wybacza, ale to wcale nie oznacza, iż nastaje pomiędzy nimi sielanka. Właściwie przez całą książkę bohaterowie się kłócą i zrywają ze sobą, by zaraz się pogodzić. Podobnie jak i w przypadku tomu pierwszego, tak i tutaj autorka zaskakuje zakończeniem – można się zatem spodziewać, że kolejna część zafunduje czytelnikom niemało wrażeń i emocji. Nie zdradzę oczywiście, o co chodzi – jeśli jesteście ciekawi, sami musicie przeczytać „After. Już nie wiem, kim bez ciebie jestem”.

Moja opinia na temat książki „After. Już nie wiem, kim bez ciebie jestem” Anny Todd

Tym, co w pierwszej kolejności przykuwa uwagę po przeczytaniu „After. Już nie wiem, kim bez ciebie jestem” jest fakt, iż Anna Todd nie spoczywa na laurach i rozwija swój pisarski warsztat. Fabuła jest lepiej dopracowana, w związku z czym nawet spora objętość książki nie przeraża – a co więcej, czas przeznaczony na jej przeczytanie upłynął mi bardzo szybko. Niezmiernie podobało mi się to, że autorka ukazała wydarzenia zarówno z perspektywy Tessy, jak i Hardnina. Rozdziały, w których przemawia Hardin, podobały mi się bardziej – zapewne z tego powodu, że jest to znakomicie skonstruowana postać. Jeśli zaś chodzi o Tessę, to wreszcie przystaje być ona grzeczną i ułożoną dziewczynką – mam nadzieję, iż częściej zacznie pokazywać pazurki, bo to akurat wychodzi jej na dobre.

Anna Todd posługuje się lekkim i przyjemnym językiem, dzięki czemu jest w stanie dotrzeć do każdego czytelnika. Potrafi też wpływać na emocje, co jest ogromnym jej atutem. W książce nie brakuje humoru, co przejawia się głównie w błyskotliwych dialogach. No i oczywiście nie sposób przy tej okazji nie wspomnieć o scenach erotycznych stanowiących dość istotny element powieści. Na szczęście nie są one tandetne, mają też do spełnienia określoną rolę – podkreślają to, że związek Tessy i Hardina jest pełen żaru i namiętności.

Czy warto kupić książkę „After. Już nie wiem, kim bez ciebie jestem”?

„After. Już nie wiem, kim bez ciebie jestem” to książka, w której można się bez reszty zatracić. Jeżeli zatem szukacie sposobu na oderwanie się od nudnej i szarej rzeczywistości, ta pozycja jest idealnym rozwiązaniem. Dostarczy Wam wielu niezapomnianych wrażeń – Anna Todd zaprosi Was na karuzelę emocji, a jak już się na niej znajdziecie, to na pewno Wam się spodoba. Nie jest to w żadnym wypadku typowe romansidło, ale nade wszystko opowieść o ludzkich emocjach. O tym, jak brak wiary w siebie i w przyszłość może wyniszczać człowieka od środka – mowa tu oczywiście o Hardinie, który z tym właśnie problemem się boryka. Pomimo rozmaitych trudności, którym bohaterowie muszą stawiać czoła, powieść niesie pozytywny przekaz – miłość czyni ludzi lepszymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here