Pod koniec lutego odbyły się ważne targi MWC 2018 w Barcelonie. Tam właśnie swoją premierę miał nowy Samsung Galaxy S9 i S9+, a smartfon Sony Xperia L2 został zaprezentowany w styczniu tego roku. Na kolejne nowe smartfony od pozostałych producentów będziemy musieli jeszcze chwilę poczekać, tymczasem zachęcamy do lektury. Oto nasze subiektywne zestawienie najciekawszych premier początku tego roku.

Początek każdego roku oznacza ostrą rywalizację producentów sprzętu, m.in. smartfonów. Na organizowanych targach można oglądać nowe modele, które niemal do ostatniej chwili są trzymane w ścisłej tajemnicy. To prawdziwa chwila prawdy nie tylko dla klientów, ale przede wszystkich producentów. Zapowiada się kilka ciekawych premier – oto nasz TOP 3.

Samsung Galaxy S9 i S9+

Nowy Samsung Galaxy to jedna z najbardziej oczekiwanych w tym roku premier, dlatego cieszy nas fakt, że mamy ją już za sobą. Co prawda najnowszy flagowiec koreańskiego producenta do oficjalnej sprzedaży trafi na początku marca, to już teraz można go zamawiać w przedsprzedaży na stronie Samsunga. A czym nas zaskoczył nowy Galaxy S9?

Przede wszystkim rewolucyjny aparat z obiektywem wyposażonym w dwie przesłony (F2.4 i F1.5), dzięki któremu zdjęcia mają być wyraźne nawet wtedy, kiedy zostaną zrobione w ciemnym pomieszczeniu lub w nocy. Do tego nowy Galaxy S9 zyskał nowe głośniki stereofoniczne, które powstały przy współpracy z firmą AKG.

Smartfona można zamówić w przedsprzedaż

Huawei P20

Premiera tego modelu już niebawem. Co ciekawe, będzie można wybrać jedną z aż trzech wersji – standardową, Plus lub Pro. Czym poszczególne z nich będą się różnić? Na dokładne informacje musimy jeszcze poczekać, ale różnice będą zapewne w ilości pamięci wbudowanej, wydajności procesora i jakości wyświetlacza oraz aparatu.

Intersujące mogą też być zmiany w designie, ale jest to już niemal wyczekiwana zmiana. Samsung Galaxy S9 oraz Huawei P 20 to dwie z trzech interesujących nowości – wart uwagi jest także Sony Xperia L2.

Sony Xperia L2

Z niższej półki niż nowy Samsung Galaxy warto wspomnieć o modelu Sony – Xperia L2 jest co prawdą tylko jedną z nich, gdyż producent zapowiada znacznie więcej nowych modeli na 2018 rok. W styczniu, poza tym modelem, ujrzeliśmy też Xa2 oraz XA3, czyli modele ze średniej półki. Xperia L2 to najtańszy telefon od Sony, ale oferuje naprawdę wiele, mimo że nie ma tu żadnej rewolucji.

Wygląd pozostaje podobny do poprzedników. Ponadto L2 zostanie wyposażony w 5,5-calowy ekran HD, czytnik linii papilarnych zamieszczony z tyłu. To nowość w tańszych modelach od Sony – do tej pory czytnik montowano w panelu przednim. Nowy Samsung Galaxy czy Huawei P20 to propozycje z wyższej półki – jeśli zaś szukasz czegoś tańszego, odpowiedni będzie Sony Xperia L2. Przedsprzedaż Galaxy S9 zaplanowano na marzec, Xperię L2 można już kupić, a Huawei też niebawem trafi do sklepów. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here