Orbitrek – urządzenie 3w1, które zastąpi rower, steper i bieżnię

0
6702

Aby poprawić swoją kondycję fizyczną, wiele osób kupuje orbitrek. To nowoczesne urządzenie zastępuje bieżnię, rower stacjonarny i steper, nie zajmuje dużo miejsca, a pozwala na efektywne treningi w domowym zaciszu. Ważne jest jednak, aby używać go zgodnie z przeznaczeniem. Jak ćwiczyć na orbitreku?

  1. Odchudzanie na orbitreku
  2. Orbitrek pomoże wrócić do formy

Prawidłowy trening na orbitreku ułatwia samo urządzenie. Obecnie większość modeli posiada komputer i wyświetlacz, na którym można sprawdzić aktualne tętno, ilość spalonych kalorii, przebyty dystans, czas treningu i prędkość.

Odchudzanie na orbitreku

Trening na orbitreku należy do grupy ćwiczeń cardio, a więc takich, które poprawiają bilans tlenowy. Aby osiągnąć maksymalnie efektywny wynik treningów na tym urządzeniu, warto przede wszystkim zachować zdrowy rozsądek. Nie można zapomnieć o rozgrzewce, a więc rozciągnięciu mięśni i poprawie krążenia krwi. Taka rozgrzewka powinna trwać około 10 min – można wykonywać ją już na orbitreku, korzystając z minimalnego oporu koła. Po rozpoczęciu właściwego treningu, należy stopniowo zwiększać obciążenie do momentu, w którym możliwe będzie utrzymywanie stałej prędkości. Taki trening – w stałym tempie – powinien trwać od 10 do 15 min. Z czasem długość treningu można wydłużyć, pod warunkiem, że ćwiczenia podejmowane są regularnie. Ostatnim etapem powinny być ćwiczenia rozluźniające, wykonywane przez około 5 min. W tym czasie należy stopniowo zmniejszać tempo, a zakończyć trening na ćwiczeniach bez obciążenia. Trzeba też pamiętać, aby stale utrzymywać właściwą postawę, a więc wyprostowane plecy, stopy ułożone pako na pedałach, uniesioną głowę i ręce na uchwytach drążków.

Orbitrek pomoże wrócić do formy

Niezależnie od tego, czy ćwiczenie na orbitreku ma być sposobem powrotu do formy czy metodą na odchudzanie, jeszcze przed zakupem urządzenia warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim, nie należy oszczędzać – dobrej jakości orbitrek to koszt około 500 zł, jednak na rynku dostępne są również te znacznie droższe. Fikcjonalny rower eliptyczny będzie wyposażony w komputer z wyświetlaczem, pozwalający kontrolować przebieg treningu, a także w program ćwiczeń, który ułatwi korzystanie z urządzenia osobom niedoświadczonym, dopiero rozpoczynającym swoją przygodę z treningiem. Orbitrek to dobre rozwiązanie dla każdego, również dla osób z nadwagą lub otyłych – ten rodzaj ćwiczeń chroni stawy i ścięgna, które podczas biegania lub jazdy na rowerze są znacznie bardziej obciążone.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here