Proste sposoby na odświeżenie wnętrza

Chcąc odświeżyć wnętrze pomieszczenia – bez znaczenia czy w mieszkaniu, czy lokalu użytkowym – nie trzeba od razu porywać się na kosztowne, generalne remonty. Można to zrobić tańszym sumptem, decydując się na gotowe rozwiązania, które nie zrujnują portfela, a jednocześnie nadadzą wnętrzu zupełnie nowy wygląd.

Dodatki, które nadadzą nowego charakteru

Najprostszym i zdecydowanie najtańszym sposobem na odświeżenie wnętrza jest wymiana dodatków. Można to robić stopniowo, co pozwala w pełni zapanować nad budżetem. Jest to dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie potrzebują natychmiastowej i diametralnej odmiany. Można zacząć od drobnych zmian – inne poduszki, nowe krzesła czy lampy.

Obecnie panujące trendy w architekturze wnętrz pozwalają na łączenie ze sobą wielu stylów. Eklektyzm jest teraz ceniony, dzięki czemu można być spokojnym o dopasowanie zmian do ogólnego wyglądu pomieszczenia. Dobrze wygląda połączenie stylu nowoczesnego czy industrialnego z klasycznym. Można bawić się łączeniem drewna z metalem czy imitacją cegły. Może też, chcąc np. oddzielić wizualnie przestrzeń, przemalować jedną czy dwie ściany. Nada to zupełnie nowego charakteru oraz – jeśli dobrze rozplanowane – pozwoli optycznie powiększyć pomieszczenie.

Pobaw się meblami – nie wszystko musi być jak z katalogu!

Innym dobrym sposobem na zmianę wyglądu pokoju, biura czy każdego innego miejsca jest wymiana mebli. Można oczywiście pójść do salonu i wybrać spójny komplet, ale nie jest to konieczne. Oczywiście, wiele zależy od typu pomieszczenia. Do biznesowego biura będzie to dobre rozwiązanie, ale do pokoju dziennego czy miejsca pracy, gdzie panuje luźniejsza atmosfera, można skorzystać z innych opcji.

Różnorodne formy i kolory pomagają ożywić przestrzeń i stają się pozycją wyjściową do zabawy przestrzenią. Wracające do mody oldschoolowe bryły, które królowały w latach 60. czy 70., daje wiele możliwości tworzenia ciekawych kompozycji. To pozwala na wybór wielu modeli, które z pozoru niepasujące do siebie, tworzą interesującą całość.

Fotele, sofy, kanapy, krzesła czy stoły – nawet niewielka liczba tych elementów pozwoli łatwo i szybko odnowić wnętrze i nadać mu wyjątkowy charakter.

A co zrobić z tą ścianą?

Ze ścianami często jest problem, ponieważ ogrom pomysłów, które początkowo są na ich wykończenie, ostatecznie kończy się wyjściem najbezpieczniejszym, czyli pomalowaniem na jednolity kolor. Z czasem jednak ten się nie tylko nudzi, ale też traci swój pierwotny kolor w związku z działaniem światła i osadzającym się kurzem. Wtedy warto pomyśleć nad odświeżeniem wyglądu.

Ale po co ponownie chwytać za farbę, skoro jest wiele innych rozwiązań. Można np. położyć licówki imitujące cegłę, które nadadzą nieco surowego charakteru. Innym ciekawym i popularnym rozwiązaniem jest fototapeta. Daje ona niemal nieograniczone możliwości nadania ścianie nowego życia. Wykonana w technice druku offsetowego jest niezwykle trwała i dokładnie odwzorowuje pierwotną grafikę. Można w ten sposób zagospodarować całą ścianę lub jej część. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od pomysłu oraz wyobraźni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here