Przeprowadzka do Szwajcarii

Szwajcaria to bogaty kraj kuszący atrakcyjnymi zarobkami. Jednak nie każdy z nas będzie mógł znaleźć tam pracę bez trudności. Komu najbardziej opłaca się przeprowadzka do Szwajcarii?

Górzyste państwo, bez dostępu do morza, graniczące z Austrią, Francją, Włochami, Niemcami i Lichtensteinem, często wybierane przez osoby lubiąc turystykę górską, znane ze swoich serów, zegarków, czekolady, a także będące siedzibą licznych banków, towarzystw ubezpieczeniowych – Szwajcaria jest również jednym z najbogatszych państw, gdzie średnia zarobków jest dwa razy wyższa niż średnia światowa.

Do pracy w Szwajcarii mogą wyjeżdżać również Polacy. To kraj oferujący szerokie perspektywy związane z karierą w różnych zawodach. Czy jednak każdy będzie mógł bez trudności znaleźć dla siebie wakat w Szwajcarii?

Specjaliści poszukiwani od zaraz

Z zatrudnieniem w Szwajcarii nie powinni mieć żadnych trudności specjaliści – w branży IT, budownictwie, finansach, wysoko wykwalifikowani rzemieślnicy, elektrycy czy ślusarze. Od lat duże zapotrzebowanie dotyczy również zawodów pielęgniarki, lekarza oraz opiekuna osób starszych.

Odpowiednie kwalifikacje i szerokie doświadczenie pozwolą na wyszukanie pracy w krótkim czasie i z perspektywą atrakcyjnych zarobków. Średnia płaca w Szwajcarii wynosi w przeliczeniu nawet około 17 tysięcy złotych, ale, oczywiście, musimy pamiętać o tym, że jest to też kraj drogi i utrzymanie jest tu znacznie bardziej kosztowne niż w Polsce.

Ważne jest jednocześnie posiadanie znajomości jednego z języków obcych stosowanych w Szwajcarii – niemieckiego albo francuskiego. Dużym atutem, szczególnie na stanowiskach, gdzie pracownik ma kontakt z klientem, będzie też znajomość języka angielskiego.

Na pracę mogą liczyć też osoby z niższymi kwalifikacjami

Popyt na specjalistów nie oznacza jednak wcale, że pracy w Szwajcarii nie znajdą osoby z niższymi kwalifikacjami. Tutaj warto wskazać w szczególności na pracowników fizycznych, pracowników branży produkcyjnej, hotelarskiej, a także pracowników budowlanych. Zatem nawet osoby dopiero rozpoczynające swoją karierę mogą znaleźć dla siebie pracę z atrakcyjną płacą – w przeliczeniu w wysokości od około 7-8 tysięcy złotych miesięcznie do nawet kilkunastu tysięcy.

Także w przypadku niższych kwalifikacji znajomość języka obcego jest bardzo ważna – gdy planujemy wyemigrować do Szwajcarii, warto zapisać się na odpowiedni kurs języka obcego.

Do pracy samodzielnie albo z agencją

Zatrudnienia w Szwajcarii można poszukiwać zarówno samodzielnie – na taką opcję decydują się przede wszystkim poszukiwani specjaliści.

Drugie rozwiązanie to skorzystanie z jednej z wielu agencji pracy zajmujących się pośrednictwem pracy. Z agencji pracy korzystają przede wszystkim osoby z niższymi kwalifikacjami, a także te, które poszukują dla siebie pracy sezonowej.

Jak zorganizować przeprowadzkę do Szwajcarii?

Jeśli również planujesz wyjechać do Szwajcarii i rozpocząć tam pracę, warto zaplanować swoją przeprowadzkę w szczegółach. Dzisiaj osoby chcące przenieść się za granicę nie muszą jednak organizować wszystkiego na własną rękę. Do dyspozycji mamy również wykwalifikowane firmy przeprowadzkowe, które zapewniają kompleksową obsługę w przenosinach.

Usługi przeprowadzkowe do Szwajcarii oferuje firma Jupiter Przeprowadzki, która ma wieloletnie doświadczenie w ich prowadzeniu na terenie wielu krajów europejskich. Zapewnia swoim klientom pełne wsparcie, między innymi w zakresie pakowania mienia, jego wynoszenia z lokalu i wnoszenia, transportu do celu, a także usługi dodatkowe jak sprzątanie, utylizacja mienia, magazynowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here