Rower stacjonarny - dobry sposób na odchudzanie?

Wiosna to dobry czas, by wziąć się za siebie i zgubić kilka zbędnych kilogramów. Nawet, jeśli nie czujemy potrzeby nagłego odchudzania – warto ruszyć się z kanapy i ćwiczyć regularnie nasze ciało, by długo było zdrowe, sprawne i jędrne. Nie zawsze jednak czujemy się na siłach, by zacząć chodzić na siłownie czy zajęcia fitness. W takiej sytuacji warto zainwestować w chociaż jeden sprzęt do ćwiczeń, który umieścimy w naszym domu. Spoglądanie na niego – zmusi nas do treningu. Co więc warto kupić? O to nasze propozycje.

1. Rower stacjonarny
Rower stacjonarny cieszy się dużą popularnością w wielu domach od dobrych kilku (a nawet kilkunastu) lat. To bardzo dobry pomysł, by rozpocząć przygodę z ruchem. Jest idealny zarówno dla pań, jak i panów w każdym wieku. Ponadto, warto postawić rower przed telewizorem, i oglądając ulubiony film lub serial – trenować. Trenerzy personalni zgodnie twierdzą, iż półgodzinna jazda na takim rowerze trzy razy w tygodniu znacznie poprawia naszą kondycję, wydolność i siłę mięśni. Rower stacjonarny odchudzanie to angażowanie przede wszystkim mięśni nóg i pośladków. Wykonując na nim treningi różnorodne (np. pedałując raz szybciej, raz wolniej lub na stojąco), możemy w szybki sposób poprawić swoją kondycję, wykształcić mięśnie a już na pewno zgubić zbędne kilogramy. Przyjmuje się, iż przy godzinnym treningu na rowerze stacjonarnym przy średnim wysiłku można spalić od 400 do 500 kalorii.

2. Gdzie kupić rower stacjonarny i za ile?
Rower stacjonarny na odchudzanie kupimy w każdym sklepie ze sprzętem do ćwiczeń, w sklepach internetowych a nawet w wielu marketach. Warto jednak postawić na rower, który będzie wyposażony w podstawowe funkcje pomagające przy treningu oraz taki, który posłuży użytkownikowi przez co najmniej kilka lat. Dobry rower stacjonarny dla początkującego sportowca można kupić już od 700 – 800 zł wzwyż. Oczywiście ostateczna cena zależy od konkretnego modelu, firmy czy wyposażenia oraz funkcji. Aktualnie jest dobry czas na tego typu zakupy. Wiele sklepów posiada bowiem liczne promocje oraz wyprzedaże sprzętów, więc można kupić naprawdę dobry model nawet za połowę ceny. Warto z nich skorzystać. Na początek taki rower do domowych treningów będzie strzałem w dziesiątkę.

3. Po rowerze – postaw na matę do ćwiczeń
Rower stacjonarny może nas nieźle wymęczyć. Jeżeli chcemy rozluźnić mięśnie (a jest to wskazane po każdym treningu) warto więc wyposażyć się w dobrą matę do ćwiczeń. Taką matę do ćwiczeń można kupić w wielu sklepach za kilkadziesiąt złotych. Jest ona lekka, łatwo można ją zwinąć i nie zajmuje w domu wiele miejsca. Jest niezbędna, gdy chcemy wykonać tzw. stretching czyli rozciąganie. Taka mata do ćwiczeń może okazać się dobrym pomysłem również wtedy, gdy będziemy chcieli urozmaicić nasze treningi. Wystarczy zainspirować się programami do ćwiczeń dostępnymi w internecie lub na płytach cd, które pokierują nas krok po kroku przy kolejnych ćwiczeniach. To dobra alternatywa dla rowerka i na urozmaicenie przygody ze sportem.

abczdrowia.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here