Wędrówki śladami historii mogą nam dostarczyć wielu niezapomnianych wrażeń. Takie wycieczki to szansa na wspaniałą przygodę, a jednocześnie – wyjątkowa lekcja historii. Regionem, który dla miłośników historii, zabytków i pięknych widoków może się okazać wspaniałym celem niejednej wyprawy, jest Dolny Śląsk. To tu czeka taj piękna trasa turystyczna, jaką jest Szlak Zamków Piastowskich. Jakie atrakcje turystyczne czekają na tych, którzy postanowią tę trasę pokonać?

Szlak Zamków Piastowskich to propozycja dla tych, którzy na Dolnym Śląsku chcą spędzić kilka dni. Trasę tę można pokonać samochodem, choć wielu osób traktuje ją jako idealną propozycję dla rowerowej ekspedycji. Bez względu na to, w jaki sposób trasa ta zostanie pokonana, uczestnicy takiej wycieczki będą mogli zobaczyć wiele ciekawych zabytków i poszerzyć swą wiedzę na temat historii. Jakie obiekty czekają na tej trasie?
W gronie tych atrakcji turystycznych, z którymi można się spotkać na Szlaku zamków Piastowskich na terenie Dolnego Śląska, wyróżnia się zamek Książ w okolicy Wałbrzycha. Innym zamkiem, który w oczach turystów zyskał wielkie uznanie, jest piastowski zamek w Bolkowie. Wspaniale prezentuje się też zamek Grodziec, znany jako wspaniały punkt widokowy oraz miejsce pobytu św. Jadwigi i Henryka Brodatego. Ta gotycko-renesansowa budowla to kolejna perełka dawnej architektury, z której Dolny Śląsk może być wyjątkowo dumny i której nie można pominąć w trakcie wycieczki po tej części kraju.

czarodziejskieliny.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here