Sposoby na łysienie androgenowe

Gdy pojawia się łysienie androgenowe objawy mogą przekładać się na codzienne życie. Problem ten często jest źródłem kompleksów i gorszego samopoczucia. Warto zatem poznać kilka metod radzenia sobie z łysieniem.

Łysienie androgenowe leki

Jedna z głównych dróg walki z łysieniem to stosowanie odpowiednio dobranych leków, zgodnie z poleceniem specjalisty, czyli dermatologa i trychologa. Wizyta w gabinecie powinna nastąpić zaraz po zaobserwowaniu symptomów. W przypadku choroby takiej jak łysienie androgenowe objawy to nadmierne wypadanie włosów i zatrzymanie powstawania nowych. Często towarzyszy temu nadprodukcja łoju skórnego. Co zatem może polecić lekarz? Jeśli problem rzeczywiście jest poważny i ma związek z zaburzeniami hormonalnymi (nadmierną ilością DHT), proponowane są środki farmakologiczne w postaci preparatów miejscowych i tabletek doustnych. Leki te parte są przede wszystkim na dwóch elementach, które stymulują mieszki włosowe. Pierwszym z nich jest minoxidil, natomiast drugim – finasteryd. Na efekty ich działania czeka się z reguły 10-12 tygodni.

Łysienie androgenowe – zabiegi

Stosowane przy schorzeniu takim jak łysienie androgenowe leki niestety nie zawsze okazują się skuteczne. Zdarza się również, że ich działanie z różnych przyczyn jest ograniczone i nie daje efektów zgodnych z oczekiwaniami pacjenta. Co robić w takich przypadkach? Mnóstwo porad znajduje się na stronach internetowych, jak np. Łysienie androgenowe Blog. Witryna zawiera wiele cennych wskazówek, m.in. dotyczących alternatywnych form terapii. Na pewno coraz większą popularnością cieszą się różnorodne zabiegi wykonywane w gabinetach lekarskich. Jednym z nich jest zastosowanie laserów, które usprawniają krążenie krwi na skórze głowy. Znana jest także mezoterapia, czyli nakłuwanie skóry za pomocą cienkich igieł i wstrzykiwanie odpowiedniej substancji pobudzających wzrost włosów. Łysienie androgenowe często kończy się również przeszczepem. Na tę metodę decyduje się coraz więcej kobiet i mężczyzn w każdym wieku.

Pielęgnacja i dieta

Preparaty, tabletki i zabiegi nie wykluczają jednak innych sposobów walki z wypadającymi włosami. Większość informacji w tym zakresie znaleźć można w sieci (m.in. na Łysienie androgenowe blog), warto zapytać również o poradę swojego lekarza. Na pewno często pomocne są rozmaite odżywki, maski i inne produkty kosmetyczne, które zawierają cynk, miedź, zestaw witamin, keratynę czy proteiny. Zalecana jest także odpowiednio zbilansowana dieta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here