Spraw, aby twój salon był niepowtarzalny i postaw na modne plakaty

0
6731

Jeszcze całkiem niedawno o reprezentacyjnym pokoju w domu mówiło się “stołowy”, dzisiaj to określenie trąci myszką, zamiast niego mamy w domu salon. W salonie skupia się życie całej rodziny, tutaj oglądamy telewizję, czytamy, przyjmujemy gości, jest to więc pomieszczenie, o które – poza sypialnią – staramy się dbać najbardziej, chcemy, żeby było piękne i przytulne. Bardzo modnym trendem w ostatnim czasie stało się dekorowanie salonu plakatami. Oferta sklepów dotycząca plakatów jest bardzo bogata, z jednej strony to dobrze, z drugiej możemy czuć się nieco zagubieni, robiąc zakupy do salonu. Czym się kierować, wybierając plakat do salonu? Dobrze, aby tematyka była dopasowana do stylu wnętrza, trzeba także zwrócić uwagę na kolorystykę pokoju i wziąć pod uwagę własne upodobania. One też są ważne, jeśli we własnym salonie mamy się dobrze czuć. Oto kilka propozycji do salonu w stylu skandynawskim, stylowym i nowoczesnym.

Plakaty do salonu w skandynawskim stylu

Plakaty do salonu w skandynawskim stylu

https://redro.pl/plakaty/przeznaczenia/do-salonu/

Styl skandynawski inspirowany jest kolorami skandynawskiej natury, odcieniami szarości z Morza Północnego i bieli z Białych Nocy. Jego podstawową cechą jest prostota i funkcjonalność, prostota nie wyklucza jednak elegancji, wręcz przeciwnie, elegancja tkwi właśnie w prostocie. Oszczędność form i ilości przedmiotów sprzyja odpoczynkowi, wyciszeniu, nie znaczy to jednak, że w takim wnętrzu nie ma miejsca na ozdoby, z powodzeniem mogą nimi być plakaty do salonu. Styl skandynawski ma jednak swoje wymagania. Jakie? Zobaczmy! Skoro styl skandynawski wykazuje bliskie związki z naturą, to właśnie natura może znaleźć się na plakatach. W jasnym, przestronnym salonie można powiesić plakat z grafiką drzewa. Bardzo wymowny w swej prostocie ukazuje zimowe drzewo we mgle, nawiązując w ten sposób do związków człowieka z naturą, a równocześnie w żaden sposób nie zakłóca tej przysłowiowej już prostoty stylu skandynawskiego. W takim wnętrzu bardzo dobrze będą wyglądały plakaty do salonu z suszonymi roślinami lub deseniem drewna. Natura to nie tylko rośliny. Miłośnicy zwierząt będą zachwyceni plakatem przedstawiającym rysunki kilku zwierząt leśnych na szaroróżowym tle. Ten plakat znakomicie podkreśli skandynawski styl wnętrza.

Stylowe wnętrza i plakaty – mariaż tradycji i nowoczesności

Stylowe wnętrza i plakaty - mariaż tradycji i nowoczesności

https://redro.pl/plakaty/

Mimo ekspansji nowoczesności wciąż istnieje wielu zwolenników tradycyjnych czy wręcz stylowych wnętrz. Z reguły są one stylizowane na vintage, ponieważ rzadko kto może pozwolić sobie na wyposażenie salonu samymi antykami. Określenie stylowy salon nie jest może zbyt precyzyjne, bo odnosi się zarówno do vintage, art deco jak i glamour. Skupmy się zatem na tym ostatnim. Glamour łączy w sobie elementy barokowe ze współczesnymi i powierzchnie matowe z błyszczącymi, zatem dobranie odpowiedniego plakatu nie powinno stanowić większego problemu. Aby zachować efekt luksusu, możemy w takim salonie zawiesić plakat przedstawiający marmurkowy wzór w stylu kamieni szlachetnych, w zielonych, różowych lub  niebieskich odcieniach. Będzie on świetnie i luksusowo wyglądał na ciemnej ścianie ozdobionej sztukaterią. Odrobina błękitu na plakacie dopasuje się do złotych dodatków w salonie i jeszcze lepiej podkreśli elegancki styl wnętrza. Jeśli jesteśmy wierni stylowi vintage, możemy się zdecydować na plakat przedstawiający samochód retro. Skoro jednak glamour lubi łączyć tradycję z nowoczesnością, czemu nie wykorzystać tej opcji? Proponujemy plakat z twarzą kobiety, która pokryta jest wzorami przypominającymi kunsztowne koronki. Taki plakat ma nieco mroczny, tajemniczy charakter, ale jest też bardzo oryginalny.

Plakaty jak dzieła sztuki w nowoczesnym salonie

Plakaty jak dzieła sztuki w nowoczesnym salonie

Plakaty bywają alternatywą dla droższych obrazów i można dzięki nim osiągnąć znakomity efekt dekoracyjny. Są one bardziej nowoczesnym rozwiązaniem, dlatego znakomicie pasują do dzisiejszych salonów. Styl modernistyczny zmierza w kierunku prostoty, minimalizmu i otwartych powierzchni. Lubi stal, chrom, drewno i skóry. Ograniczona liczba dekoracji otwiera wielkie możliwości dla plakatu. Nowoczesne plakaty do salonu nie zakłócą w żaden sposób zakładanego przez właścicieli umiaru. Świetnie będzie tutaj pasował kosmiczny plakat ze znakiem zodiaku, zresztą plakaty o tematyce kosmicznej świetnie korespondują z nowoczesnymi wnętrzami.  Jeśli chcemy troszkę podkręcić atmosferę w salonie, zawieśmy na ścianie kolorowy plakat, który wniesie do surowego wnętrza mnóstwo energii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here