ems

Wiele osób pragnących pozbyć się niepotrzebnych kilogramów poszukuje sprawdzonych form treningu, które pozwolą szybko osiągnąć pożądane rezultaty. Najczęściej, decydujemy się wówczas na rozpoczęcie treningu na siłowni, gdzie będziemy wyciskać sztangi i hantle. Trening taki ma swoje plusy i minusy – do tych ostatnich należy konieczność zainwestowania dużej ilości czasu oraz niemały wysiłek. Na szczęście – istnieją alternatywy względem tradycyjnych form treningu, po które może sięgnąć każdy z nas. Do nich należy między innymi trening EMS.

Trening EMS – skuteczna metoda treningowa

Trening EMS uważany jest za jedną z najskuteczniejszych metod treningu w ogóle. W czym tkwi jego wyjątkowość? Przede wszystkim należy wskazać na zastosowanie specjalnej technologii w czasie wykonywania poszczególnych ćwiczeń. Składają się na nią specjalna kamizelka, pas oraz obręcze, do których podpięta jest duża ilość niewielkich elektrod. Są one połączone ze specjalną konsolą sterującą, profesjonalnego urządzenia monitorującego przebieg treningu.

W czasie wykonywania ćwiczeń, elektrody emitują minimalne impulsy elektryczne, które trafią do określonych części mózgu. Następnie, mózg aktywuje określone mięśnie i wszystkie składające się na nie włókna. Dotyczy to zarówno włókien ulokowanych w głębi organizmu, które w czasie zwykłego treningu na siłowni pozostają nienaruszone.

Trening EMS – jak się przygotować?

Do treningu EMS należy się oczywiście odpowiednio przygotować. Przed rozpoczęciem wykonywania ćwiczeń, należy przeprowadzić określone badania, które pomogą naszemu fizjoterapeucie dobrać idealny plan treningowy. Najważniejszym badaniem jest analiza składu ciała. W jego rezultacie dowiadujemy się, jaki dokładnie procent naszej masy stanowi tkanka tłuszczowa, mięśniowa i pozostałe.

Z treningu EMS mogą korzystać niemal wszyscy. Wyjątek stanowią osoby z chorobami serca lub układu krążenia. O ich występowaniu należy powiadomić fizjoterapeutę jeszcze przed rozpoczęciem treningu.

Zadaniem naszego trenera będzie również opracowanie dokładnego planu treningowego. Warto przy tym podkreślić, że sesja ćwiczeniowa z wykorzystaniem technologii EMS trwa stosunkowo krótko – często zaledwie 20-30 minut. Mimo to, w jej trakcie mięśnie pracują zdecydowanie bardziej efektywnie niż podczas zwykłego treningu.

Gdzie szukać profesjonalistów od treningu EMS?

Trening EMS można rozpocząć w wielu polskich miastach. Szczególną popularnością cieszą się treningi oferowane przez MEON EMS, który tworzą profesjonalni fizjoterapeuci, trenerzy i inni specjaliści. Zaletą treningów oferowanych w MEON jest zastosowanie specjalnej aparatury bezprzewodowej, co czyni trening niezwykle komfortowym.

Przed rozpoczęciem treningu, wszyscy klienci przechodzą przez szereg badań mających na celu pomóc w dobraniu idealnego planu treningowego. Na jego przebiegam, a także nad wykonywaniem konkretnych ćwiczeń, czuwa wykwalifikowana kadra pracowników. Z pomocy MEON korzystają zarówno osoby pragnące poprawić swój wygląd – wyszczuplić sylwetkę i spalić niepotrzebne kilogramy – jak i osoby cierpiące na różnego typu dolegliwości. Do tej ostatniej grupy zaliczyć można osoby z różnymi problemami chorobowymi w obrębie stawów i mięśni szkieletowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here