Trudne kredyty – czym się charakteryzują i jak sobie z nimi poradzić?

0
7331

Trudne kredyty to pojęcie, które dla wielu osób może być czymś całkowicie nowym. Nie jest tak jednak dla dłużników, którzy na co dzień borykają się ze spłatą kilku zobowiązań jednocześnie. Niestety z roku na rok zadłużenie naszych rodaków rośnie i coraz więcej osób popada w spiralę zadłużenia. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Tak naprawdę przyczyn powstania długów może być wiele: utrata pracy, nagła choroba, brak poduszki finansowej, to tylko niektóre z powodów, przez które Polacy popadają w problemy finansowe. Czym są trudne kredyty i w jaki sposób można sobie z nimi poradzić? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Czym charakteryzują się trudne kredyty?

O trudnych kredytach możemy mówić, gdy nie mamy możliwości otrzymania zobowiązania finansowego w oddziale banku, który wydał odmowną decyzję kredytową. W momencie, gdy podobna sytuacja powtarza się w kilku różnych miejscach, dłużnik może poczuć się bezsilny w walce ze swoimi długami. Na taki stan rzeczy może przekładać się jednak kilka różnych czynników. Bank może odmówić przyznania kredytu, ponieważ: kredytobiorca ma zbyt niską zdolność kredytową, dłużnik posiada wiele negatywnych wpisów w BIK oraz znajduje się w rejestrze dłużników, zarobki osoby, która ubiega się o kredyt, są zbyt niskie, a jej praca jest niestabilna.

Warto jednak wiedzieć, że trudne kredyty https://habza.com.pl/trudne-kredyty/ są dostępne i mogą z nich skorzystać nawet osoby z niską zdolnością kredytową. W takiej sytuacji warto jednak skorzystać z pomocy specjalisty, czyli doradcy kredytowego. Doradca kredytowy zaczyna swoje działania od rozmowy z dłużnikiem i dokładnego zapoznania się z jego problemem i oczekiwaniami. Następnie przystępuje on do porównywania ofert kredytowych z różnych miejsc i przedstawia najlepsze swojemu klientowi. Doradca zapozna się też z przyczyną odmowy przyznania kredytu i znajdzie miejsce, w którym dłużnik uzyska pozytywną decyzję.

Jak poradzić sobie z problemami w spłacie długów?

Posiadanie długów może być bardzo stresujące i prowadzi do wielu problemów w życiu prywatnym. Nie warto więc przyjmować bierną postawę w tej sprawie i im szybciej zaczniesz działać, tym lepiej. Tak jak już wspomnieliśmy, dużym ułatwieniem w pozyskaniu nowego zobowiązania na spłatę długów jest współpraca z doradcą kredytowym. Specjalista Habza Finanse pomoże Ci uzyskać nawet najtrudniejszy kredyt, dzięki czemu odciążysz swój domowy budżet. Doradca kredytowy przeprowadzi negocjacje z bankiem i może zaproponować Ci warunki spłaty nowego zobowiązania, których nie uzyskałbyś w pojedynkę.

Nie warto tracić czasu na szukanie magicznych rozwiązań. Problem ze spłatą długów niestety nie rozwiąże się sam i to dłużnik musi postawić pierwszy krok. Pamiętaj jednak, że pozyskanie nowego, tańszego kredytu, którego rata jest dostosowana do Twoich możliwości finansowych, bardzo ułatwi Twoje życie i pozwoli odetchnąć od zbyt wysokich rat kilku pożyczek oraz innego typu zobowiązań finansowych względem banku i prywatnych firm pożyczkowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here