Nazywane miastem trzech jezior Tuczno jest jedną z ciekawszych miejscowości na terenie Pomorza Zachodniego. Jedną z największych atrakcji jest tu pałac należący do rodu Tuczyńskich, który powstał na przesmyku pomiędzy dwoma jeziorami. W centrum miasteczka zaś zachwyca późnogotycka świątynia oraz klasztor Elżbietanek.
Miejscowy pałac, odbudowany po zniszczeniach wojennych, ma charakter okazałej, renesansowej siedziby magnackiej. Dziś jest to Dom Pracy Twórczej, z którego korzysta Stowarzyszenie Architektów Polskich. Przy pałacu rozciągają się piękne ogrody, a w jego pobliżu rozciągają się malownicze jeziora.
To właśnie jeziora są największą atrakcją Tuczna. Najmniejsze z nich to jezioro Zamkowe. Drugie pod względem wielkości jest jezioro Tuczno, zaś największym jest Jezioro Liptowskie. Nad jego brzegami niczym grzyby po deszczu wyrastają ośrodki wypoczynkowe oraz kąpieliska. Dużą atrakcją w rejonie Tuczna jest rezerwat torfowiskowy „Mszary Tuczyńskie” , który tak chętnie odwiedzają miłośnicy przyrody.
Samo Tuczno znane jest ze swego położenia na skaju Wału Pomorskiego. Sprawia to, że zaglądają tu nie tylko miłośnicy kąpieli w jeziorze, ale i fascynaci II wojny światowej. Umocnienia Wału Pomorskiego, budowane w latach 30-tych XX wieku przez Niemców, są jedną z największych atrakcji w tej okolicy. W Mirosławcu można najlepiej zapoznać się z historią tych potężnych fortyfikacji, a to za sprawą mieszczącego się tam Muzeum Walk o Wał Pomorski.

warsawovernight.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here