Ultrabook

Czym są ultrabooki? Najlepszy ultrabook do codziennego użytkowania — Jaki ultrabook wybrać?

Ultrabook to w zasadzie laptop, czyli urządzenie przenośne, które możemy zabrać ze sobą, gdziekolwiek jesteśmy. To prawda, że komputery stacjonarne zazwyczaj są szybsze, ale to, co czyni komputery przenośne niezwykle popularnymi to mobilność. Najlepsze laptopy wyposażone są w dobrej jakości, wydajny procesor najlepiej procesor intel core i5 najnowszej generacji. Procesor intel core i5 został już dopracowany w taki sposób, żeby ultrabook automatycznie wykrywał chipset. Procesor intel core i5 nadaje się i w zupełności wystarcza do pracy w microsoft terms itp. pod warunkiem, że zakupiony sprzęt posiada odpowiednią grafikę.

Mozna też zwiększyć budżet i dopłacić, żeby kupić nieco nowszy intel core i7, który w przeciwieństwie do procesora intel core i5 1135g7 posiada większe taktowanie. Oba procesory są maksymalnie małe co pozwala zmieścić im się pod obudowę ultrabooków. Tańsze modele zazwyczaj posiadają grafikę zintegrowaną nieco tańsze laptopy posiadają kartę intel uhd graphics. Nie jest dużo gorsza i na pewno wystarczy do pracy jeśli nie jesteś grafikiem komputerowym. Ponadto intel uhd graphics poradzi sobie ze starszymi, ale dobrymi produkcjami ze świata gier.

Ultrabooki – na co zwrócić uwagę przy zakupie? Czy karta graficzna intel iris jest dobra do pracy?

Dla przykładu: Karta graficzna intel iris, która jest dobrej jakości kartą zintegrowaną z procesorem intela znakomicie wpisuje się w konstrukcje ultrabooka. Karta graficzna intel iris xe graphics jest bardzo dobrą kartą, która w pełni pozwala edytować materiały video, materiały graficzne i inne prace, które wymagają lepszej karty graficznej niż zwykła — przestarzała. Karta graficzna intel iris pozwala grać w większośc gier w rozdzielczości 1080 na średnich ustawieniach, jednak głównym jej przeznaczeniem jest praca i ogladanie video. Jeśli szukasz laptopa, który służy do gier, a nie do pracy koniecznie sprawdź nasze laptopy gamingowe dostepne pod tym linkiem: https://www.neonet.pl/laptopy/gamingowe.html

Pamięć ram, dysk ssd, jakie taktowanie? Ile pamięci mają nowoczesne dyski ssd

Oprócz procesora i karty należy pamiętać, żeby ultrabook był wyposażony w odpowiednią wielkość pamięci ram. Dobry laptop powinien mieć wielkość pamięci ram minimum 16 GB, dlatego że sam szybki procesor i wydajna karta graficzna nie wystarczy. Pamięć ram podobnie jak procesor przyśpiesza pracę komputera, co ma pozytywny wpływ na pozostałe podzespoły. Zanim przejdziemy do podsumowania i sprawdzimy czym różni się dysk ssd od zwykłego dysku hdd sprawdźmy jakie wymagania systemowe mają programy do obróbki graficznej. Dla przykładu Photoshop ma zalecane wymagania 16 gb ramu, dysk ssd, karta graficzna minimum 2 gb.

Przyjrzyjmy się teraz dyskom. Czym się różnią dyski hdd i dyski ssd? Podstawową różnicą jest cena. Dysk hdd jest wolniejszy i tańszy. Różnica między dyskiem hdd a dyskiem ssd jest taka, że system windows 10 działa o wiele szybciej. Laptop, na którym zainstalowany jest system operacyjny windows 10 możesz znaleźć pod tym linkiem: https://www.neonet.pl/komputery/laptopy.html wybór jest szeroki, a laptopy posiadają świetny stosunek ceny do jakości. Laptop, na którym System operacyjny windows 10 zainstalowany jest na ssd działa dużo szybciej. Jednakże pojemność dysku musi wynosić co najmniej 128 gb. Wtedy dysk twardy powinien pozostać tylko miejscem na system. Biorąc to pod uwagę, najlepiej kupić jest laptopa z dwoma dyskami. Polecamy więc ultrabooki, których  dysk hybrydowy spełnia swoje zadanie wyśmienicie.

W co powinny być wyposażone nowoczesne ultrabooki?

Czy ultrabook wyposazony w intel xe graphics wystarczy? Nie wystarczy, tak samo jak nie wystarczy sam procesor intel core i5 ani procesor intel core i7. Sprzęt, który powinien się znaleźć w nowoczesnym ultrabooku to czytnik linii papilarnych, żeby zabezpieczyć się przed niechcianymi użytkownikami. Zabezpieczenie nowoczesne i dużo lepsze niż zwykłe hasło. Umożliwia logowanie się do banku i na profil zaufany. Niektóre ultrabooki wyposażone są w ekran dotykowy, który znacznie podnosi komfort pracy. Większość ultrabooków, które polecamy, wykonane są z włókna węglowego i mają charakterystyczny, czarny kolor obudowy. Natomiast możesz też znaleźć model dostepny w innym kolorze. Ekran laptopa powinien być wyraźny i duży a bateria powinna gwarantować długą pracę. Najlepsze ultrabooki posiadają rozdzielczość ekranu 4k, mają matową matrycę i obudowę wykonaną z wysokiej jakości tworzywa. Dobrej jakości ekran powinien być takim samym standardem jak podświetlana klawiatura, która umożliwia pracę również w nocy, nie męcząc oczu białym, mocnym światłem.

Ultrabooki — podsumowanie

Niezależnie od tego czy ultrabook ma służyć do pracy, czy do oglądania filmów powinien być sprawdzonej firmy. Szczególnym uznaniem cieszą się marki laptopów lenovo oraz asus (asus zenbook), ale nie powinniśmy się ograniczać tylko do tych dwóch firm zajmujących się produkcją laptopów. Najważniejszą rzeczą w laptopie są jego parametry i funkcjonalność. Pamiętaj, że szybkie uruchamianie systemu to podstawa przy wyborze wymarzonego ultrabooka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here