Witaminy dla psa

Zbilansowana dieta jest gwarantem szczęścia każdego zwierzaka. Nie inaczej jest w przypadku czworonogów, które potrzebują odpowiedniej dawki zdrowych składników odżywczych. Które witaminy i minerały są najważniejsze dla psów? W jakiej karmie można je znaleźć? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w treści niniejszego wpisu.

Jakich minerałów potrzebuje Twój pies?

Czworonożny pupil będzie mógł rozwijać się dobrze, jeśli w jego diecie nie zabraknie witamin i minerałów. Niestety, na rynku istnieje wiele karm ubogich w podstawowe składniki. Aby być świadomym właścicielem, który będzie w odpowiedni sposób żywił swojego psa, warto poznać najważniejsze elementy dobrej diety pupila. W dobrej karmie dla psa nie może zabraknąć:

  • kwasów omega-3 – gwarantują sprawny umysł Twojego zwierzaka,
  • prebiotyków – to one odpowiadają za prawidłową perystaltykę jelit i procesy metaboliczne
  • glukozaminy i chondroityny – odpowiedzialnych za zdrowe stawy,
  • tauryny – podstawowego składnika wspierającego odporność,
  • oleju rybiego – to dzięki niemu psia sierść jest miękka i lśniąca,
  • dodatków roślinnych – które doskonale wspomagają trawienie.

Odpowiednia dawka skoncentrowanych składników gwarantuje zwierzakowi smaczny i odżywczy posiłek.

Mięso, jako podstawa psiej diety – która karma go dostarcza?

Kolejnym składnikiem, który jest bardzo ważny w diecie czworonoga jest mięso. To dzięki jego obecności karma jest nie tylko pyszna i aromatyczna, ale też dostarcza odpowiednie ilości energii. Przykład posiłku, który zawiera jego odpowiednią ilość to Pan Mięsko karma dla psów. W składzie produktu znajduje się aż 51,5% składników pochodzenia zwierzęcego. Ponadto, w formule zastosowano liczne dodatki wyciągów roślinnych, które są dobrym źródłem cennych witamin i minerałów.

Karma Pan Mięsko wyróżnia się bardzo wysoką zawartością cynku, selenu i łatwo przyswajalnego białka. Jednocześnie, produkt o właściwościach hipoalergicznych jest w pełni bezpieczny dla większości czworonogów, również tych o specjalnych potrzebach żywieniowych. Receptura produktu została opracowana przez psich dietetyków, którzy wiedzą jak powinno się odpowiednio karmić zwierzęta.

Właściciele psów bardzo często zastanawiają się czy możliwe jest dobre i tanie żywienie zwierzaka. Opisana wyżej karma dostarcza pupilowi cennych składników odżywczych, a jednocześnie jej zakup jest korzystny cenowo. Produkty tego typu gwarantują zwierzakowi smaczny i sycący posiłek. Z tego względu warto zastanowić się nad zakupem omawianej karmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here