Wygodne paczkomaty

Z oczekiwaniem na paczkę wiąże się zawsze dużo emocji. Przede wszystkim zależy nam na tym aby paczka była dostarczona szybko i w dogodnym dla nas terminie. Każdy, kto doświadczył opóźnienia w dostarczeniu przesyłki, wie ile może to powodować frustracji.
Jeszcze do niedawna jedynymi formami dostarczenia przesyłki było wysłanie paczki lub listu za pośrednictwem Poczty Polskiej lub nadanie jej za pomocą firmy kurierskiej. Pierwsze rozwiązanie generowało konieczność udania się do urzędu i odstania czasu w kolejce w celu nadania przesyłki. Drugie zaś zazwyczaj było wygodniejsze pod względem logistycznym – gdyż można było zlecić by przesyłkę odebrał kurier z domu lub miejsca pracy – jednak związane było z wyższą opłatą.
Niestety, w sytuacji gdy adresat jest niedostępny, paczka zazwyczaj wędruje do urzędu pocztowego lub – w przypadku firmy kurierskiej – do sortowni paczek, zlokalizowanej zazwyczaj na peryferiach
Twórcy paczkomatów trafili na doskonałą niszę. Wykorzystując niezadowolenie klientów z czasu dostarczania przesyłki, ograniczonych możliwości jej odebrania w godzinach wieczornych oraz zbyt wysokich cen, wprowadzili rozwiązanie doskonałe: stworzenie automatycznych terminali umożliwiających samodzielne nadawanie i odbieranie przesyłek 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu.
Niektórzy obawiają się tego rozwiązania nie wiedząc jak działa paczkomat, tymczasem jest to bardzo proste. Aby odebrać paczkę w paczkomacie wystarczy wskazać nadawcy jego adres i numer. Samemu nadawcy do wysłania przesyłki potrzebna jest znajomość tylko naszego maila oraz numeru telefonu. Po wysłaniu paczki, zaczyna ona standardową drogę, którą możemy śledzić za pomocą linku, który otrzymujemy mailem. W momencie, gdy paczka znajdzie się we wskazanym przez nas paczkomacie, otrzymujemy mailem i smsem informację, że jest gotowa do odbioru wraz z kodem, który należy wpisać samodzielnie w terminalu aby otworzyła się skrytka, w której znajduje się nasza przesyłka. Możemy ją odebrać w ciągu kilku dni (zazwyczaj 3) od nadania. Jest to rozwiązanie wygodne i bezpieczne, polecane np. przy korzystaniu z zakupów realizowanych przez internet.

genotype.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here