Potrzebna Ci nowa pieczątka. Co więc robisz? Idziesz do punktu, w którym możesz zamówić jej przygotowanie, czekasz dzień czy dwa, odbierasz gotową pieczątkę.. A gdyby ten proces dało się jeszcze bardziej skrócić i uprościć? To możliwe – wystarczy zdecydować się na samodzielny wyrób pieczątek.

Pieczątki są niezbędne każdej firmie. O ile małe przedsiębiorstwa potrzebują maksimum kilku stempli, z których każdy posłuży bez zmian co najmniej kilka lat, o tyle duże korporacje mają znacznie większe oczekiwania. Szczególnie w tych firmach, które każdego dnia wystawiają dziesiątki czy setki umów, na których znaleźć się musi stempel z nazwiskiem doradcy, samodzielna produkcja pieczątek może się okazać dobrym rozwiązaniem.

Wyrób pieczątek może trwać krócej niż 5 minut

Tak krótki czas przygotowania nowego stempla można uzyskać, produkując stempel za pomocą maszyny błyskowej opartej o technologię Sun Stamper. Takie rozwiązanie oferuje m.in. firma Modico. Jak to działa w praktyce? Do przygotowania pieczątki tą metodą potrzebujesz:

  • maszyny błyskowej – najmniejsze modele wielkością przypominają drukarkę i zmieszczą się choćby w niewielkim gabinecie,
  • drukarki cyfrowej – nawet modele domowe podołają wydrukowi,
  • komputera ze standardowym oprogramowaniem,
  • specjalnej folii, cartridge’a, gumki światłoczułej oraz oprawki pieczątki.

Co dalej?

  1. Przygotowujesz projekt pieczątki, a więc napis, który ma się na niej znaleźć – zrobisz to na zwykłym komputerze.
  2. Zaprojektowany wzór drukujesz na specjalnej folii, wykorzystując do tego celu drukarkę cyfrową.
  3. Folię mocujesz w maszynie błyskowej taśmą przeźroczystą wraz z gumką światłoczułą oraz folią ochronną.
  4. Zatrzaskujesz klamrę w maszynie i naciskasz przycisk „START” – maszyna automatycznie dopasowuje liczbę błysków.
  5. Wyjmujesz gotową gumkę z maszyny, a następnie wraz z cartridgem zatrzaskujesz w oprawce i… gotowe.

Krótkie przeszkolenie wystarczy, by z przygotowaniem pieczątki poradziła sobie osoba, która wcześniej nie miała z tym zadaniem do czynienia.

Czy samodzielne wyrabianie pieczątek to rozwiązanie dla każdej firmy?

Pieczątki można wyprodukować w warunkach biurowych zapewnianych przez większość firm. Jednak nie zawsze zakup maszyny do wyrobu pieczątek to opłacalna inwestycja. Jeśli każdego roku w Twojej firmie powstaje kilkadziesiąt – kilkaset nowych stempli, a Tobie zależy na czasie, samodzielna produkcja to dobra decyzja. Natomiast przy kilku pieczątkach rocznie, po prostu poszukaj punktu, który oferuje nowoczesne pieczątki, zapewniające pracę bez wymiany tuszu nawet do 7 lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here