Złoto ma różną cenę

Od dawien dawna pieniądze były tym, co napędzało ludzkość. W dalekiej przeszłości, gdy nie znano jeszcze pieniądza, ludzie stosowali różne formy płatności. Bardzo popularny był barter, czyli zamiana towaru za towar. Trudność w tym przypadku polegała na tym, że barter wymagał zamiany jednego określonego przedmiotu za drugi określony przedmiot. W związku z tym, aby doszło do obustronnie zgodnej transakcji musiało być dwie osoby z których jedna posiadała towar, który ta druga chciała nabyć i na odwrót.
Barter powodował wiele problemów, w związku z czym ludzie postanowili zastanowić się nad innymi formami prowadzenia transakcji. Powstały pieniądze. Najpierw w prymitywnej formie, później nieco bardziej skomplikowanej, aż doszliśmy do dzisiejszych czasów, gdzie każda waluta posiada wiele zabezpieczeń i znaków wodnych tak, aby trudno było ją podrobić.
Warto zauważyć, że stosunkowo niedawno ludzie stracili zaufanie do pieniądza. W związku z tym, Amerykanie, aby wzbudzić zaufanie ludności, postanowili skorzystać z rozwiązania, w którym udział brało złoto. Drukowane dolary, czy te, które były już w obiegu, miały swoje pokrycie w tym drogocennym kruszcu. Koniec końców po pewnym czasie postanowiono zaprzestać stosowania takiego rozwiązania. Niemniej jednak można wywnioskować, że od wielu wielu lat złoto jest drogocennym kruszcem.
W dzisiejszych czasach złoto nie zniknęło z obiegu. Złoto może służyć jako materiał z którego wyrabia się biżuterię, jednak równie dobrze może być towarem inwestycyjnym,
Wiele osób często chce złoto kupić, bądź sprzedać. W takiej sytuacji powstaje pytanie o to, ile kosztuje gram złota.
Warto wspomnieć, że na pytanie ile kosztuje gram złota nie można odpowiedzieć jednoznacznie. Ceny zmieniają się dynamicznie, poza tym dużo zależy od tego, czy ma to być czyste złoto inwestycyjne, czy złoto z którego wyrabia się biżuterię. Generalnie rzecz biorąc za sztabkę złota o wadze 1g należy średnio zapłacić w granicach 150-180 zł w zależności od tego, kto będzie sprzedawcą.

pouczyc.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here