Jaki prezent dla gracza

Pierwszą rzeczą, jaka przychodzi do głowy, kiedy myślimy o prezencie dla gracza, jest oczywiście gra. A co jeśli chcemy podarować mu coś innego, jednak nadal związanego z jego hobby? Pomysłów i możliwości jest całkiem sporo. Oto najciekawsze z nich.

Na początek dobra wiadomość – prezent dla gracza nie musi być drogi. Przydatny, wartościowy gadżet możesz kupić w każdym przedziale cenowym. Warto jednak poświęcić dłuższą chwilę na rozeznanie się w prawdziwych potrzebach osoby, którą chcemy obdarować, żeby nasz podarunek sprawił jej przyjemność.

Mysz gamingowa

To upominek przydatny, ale również bezpieczny. Nawet jeśli nasz gracz jest zadowolony z aktualnej myszy i nie planował zakupu nowej, zapasowy model na pewno mu się przyda. Dobrą mysz można kupić w atrakcyjnej cenie, nie będzie więc rujnującym portfel wydatkiem. Trzeba jednak wiedzieć, że modele warte uwagi muszą spełniać kilka kryteriów. Dobra mysz gamingowa powinna posiadać przede wszystkim wydajny procesor i wysoką rozdzielczość. Nie bez znaczenia jest oczywiście ergonomiczna konstrukcja, która zapewni komfort grania. Prawidłowo dobrana mysz może zdecydowanie pomóc w komputerowych starciach, ale trzeba wiedzieć, do czego będzie używana. Jeżeli do prostych, relaksujących rozgrywek – wystarczy nam model z podstawowym sensorem i niewielką liczbą przycisków. Wymagający gracze będą potrzebowali bardziej rozbudowanej wersji z dodatkowymi funkcjami, przyciskami i rolkami.

Klawiatura na prezent dla gracza

Dobra klawiatura do gier to dosłownie multum funkcji pod ręką, które pozwalają wygrać niejedną komputerową rozgrywkę. Zapewnia precyzję i szybkość reakcji, odznacza się również lepszą ergonomią niż zwykła klawiatura. Można powiedzieć, że porządna klawiatura do gier przenosi gamera na inny poziom tego hobby. Jednocześnie z powodzeniem można jej używać do pracy biurowej, dlatego taka inwestycja zwyczajnie się opłaca. To raczej drogi prezent, bo na dobrą klawiaturę wydamy kilkaset złotych, warto więc skonsultować ten zakup z osobą, która będzie z niej korzystała. Najlepiej, jeśli przyszły użytownik sam sprawdzi dopasowanie klawiszy do dłoni, rozmieszczenie przycisków i wyskalowanie.

Pad dla towarzyskiego gracza

Niegłupim i równie bezpiecznym, co mysz, prezentem, jest pad, nawet jeśli nasz gamer posiada już swój ulubiony czy wymarzony model. Dodatkowy pad przyda się zawsze, a zwłaszcza wtedy, kiedy z wizytą wpadną znajomi spragnieni wspólnej rozgrywki. Poza tym, nawet ci gracze, którzy wolą posługiwać się myszką i klawiaturą, wiedzą, że niektóre gry są wręcz stworzone do gamepada.

Słuchawki – doskonały prezent dla gracza

Słaby dźwięk popsuje każdą grę, trudno więc o bardziej pożądany prezent dla gamera niż wysokiej jakości słuchawki. Wybierając odpowiedni model, zwróćmy uwagę na ich konstrukcję: najlepiej sprawdzają się te nauszne i wokółuszne z wbudowanym mikrofonem, który przydaje się zwłaszcza w rozgrywkach zespołowych. Ważna jest także częstotliwość dźwięku w zakresie od 20 do 20 tys. Hz. O wygodzie i jakości wykonania nie trzeba chyba wspominać – słuchawki muszą być komfortowe, żeby czas spędzany przy komputerze nie stał się udręką.

Jakie gadżety przydadzą się graczowi?

To oczywiście nie wszystko, co możemy podarować gamerowi. Jeśli dysponujemy większą kwotą, zastanówmy się nad kupnem profesjonalnego monitora albo fotela gamingowego. Z kolei jeżeli dysponujemy dużo mniejszym budżetem, pomyślmy o innych akcesoriach, takich jak podkładka pod mysz, zewnętrzny dysk do konsoli, karta graficzna albo karta pamięci RAM.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz w serwisie Gram.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here