Peruki Sklep – jak dbać o peruki?

0
5245

Osoby walczące z różnego typu chorobami i zaburzeniami objawiającymi się nadmiernym wypadaniem włosów ukrywają swoje problemy pod perukami wykonanymi z włosów syntetycznych lub naturalnych. Wysokiej jakości peruki mogą przez lata służyć w nienagannej formie, wiernie zastępując utracone pukle. Jednak, żeby tak się stało, trzeba poświęcić im odrobinę uwagi. Sprawdź, jak należy dbać o peruki z syntetycznych włosów.

Mycie i pielęgnacja

Podstawowym czynnikiem wpływającym na żywotność peruk jest usuwanie z nich zanieczyszczeń. Modele tkane ze sztucznych włosów nie wymagają tak częstego mycia, jak peruki naturalne (optymalny efekt uzyskasz, jeśli będziesz czyścił swoją perukę mniej więcej dwa razy w miesiącu). Pierwszy etap mycia peruki obejmuje jej dokładne wymoczenie w misce wypełnionej wodą z dodatkiem szamponu dedykowanego syntetycznym włosom. Po piętnastu minutach takiej kąpieli możesz przystąpić do mycia zasadniczego, czyli wygniatania kłąbu. Zabieg należy wykonywać bardzo delikatnie, unikając tarcia. Wyczyszczone pasma należy dokładnie wypłukać poprzez dwukrotne moczenie ich w misce z czystą wodą. Po myciu warto zastosować odżywkę, która ujarzmi i nabłyszczy pasma. Mokrą perukę należy odsączyć z nadmiaru wody, po czym pozwolić jej wyschnąć. Nie należy rozczesywać mokrych pasm.

Stylizacja? Niekoniecznie!

Włosy produkowane mechanicznie pozbawione są ochronnych łusek, przez co są bardziej podatne na uszkodzenia. Kontakt pukli z gorącym powietrzem z suszarki, rozgrzaną lokówką i prostownicą może spowodować nieodwracalne zniszczenia. Peruki syntetyczne mają formę gotowych fryzur, których struktury nie należy zmieniać.

Elektryzowanie? Żaden problem!

Posiadacze syntetycznych peruk często skarżą się na elektryzowanie się pukli. Aby wyeliminować ten problem dający o sobie znać szczególnie w okresie jesienno-zimowym, wystarczy przed założeniem spryskać fryzurę mgiełką antystatyczną.

Przechowywanie

Nieużywana peruka nie powinna mieć kontaktu z czynnikami zewnętrznymi, dlatego należy przechowywać ją w bezpiecznym miejscu (na przykład pudełku w szafie).

Zobacz więcej porad na:  Sklep z perukami Szlak 24 Kraków

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here