Od dziecka, czyli prawie od zawsze silnie reagowałam na zmiany pogody, ciśnienia atmosferycznego czyli to co na zewnątrz.
Te moje osobiste reakcje wyglądały jak humorki- rozdrażnienie, zmęczenie, niepokój.
Gdy byłam starsza zaczęłam się zastanawiać skąd się biorą, co jest ich przyczyną.
Niekorzystny biomet – co to jest i czym się objawia meteoropatia dowiedziałam się znacznie później. Gdy moje reakcje zaczęły wyglądać jak początki histerii połączonej z hipochondrią.Meteoropatia jest chorobą cywilizacyjną. Cierpi na nią co druga ( średnio) osoba. Wystarczy delikatne słoneczko, kilka chmurek na niebie, a powietrze suche- ja wtedy czuję się jak młody bóg. Nie ma dla mnie rzeczy ani wyzwań, których nie mogłabym osiągnąć czy dokonać.
A meteoropatia jest nadwrażliwością na to co sie dzieje w przyrodzie.
Wystarczy burza w pobliżu, mnie bierze na sen połączony z takim odczuciem zmęczenia, że nie wytrzymuje bez najmniejszej nawet drzemki. I co z tego, że huczy, błyska albo grzmi? Mój organizm wpada w sen i dopóki nie wyrówna się różnica ciśnień radzi sobie śpiąc.
A gdy niekorzystny biomet trwa dłużej- bo i takie przypadki się zdarzają wiem już z doświadczenia, że żadna twórcza praca nie ma racji bytu.
Nie potrafię się skupić, o pomysłach mogę zapomnieć. Wtedy tylko mogę wszystko przeczekać.
A w domu? tylko proste prace fizyczne takie jak: mycie okien, pranie, sprzątanie. Bo nawet gotowanie, które wymaga odrobiny polotu sprowadza się do zrobienia twarożku oraz ugotowaniu jajek na twardo.
Niektórzy, jeszcze bardziej wrażliwi niż ja kończą w takim przypadku z migreną. Leżeniem w łóżku oraz wyciszeniem i bez dostępu światła.
Gdybym jeszcze mieszkała gdzieś poza miastem, bliżej natury. Z naturalnym światłem i blisko zieleni to jest duża szansa, że moja wrażliwość byłaby stępiona czy zmniejszona po prostu. Nagłe burze, obniżenie lub szybki wzrost ciśnienia atmosferycznego lub silny wiatr może spowodować znaczne obniżenie samopoczucia. Ból głowy, osłabienie, senność a nawet dolegliwości ze strony układu pokarmowego- to wszystko mogą być niekorzystne objawy meteoropatii.
Każdy inaczej sobie radzi z takim stanem. Mnie pomaga herbatka z melisy i dziurawca a oprócz tego dobra książka albo film.
Trudno być wrażliwcem.

sztukapielegnowania.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOwoce figowca
Następny artykułZdrowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here