3D Chili to właściwie nie dieta, to raczej rodzaj kuracji. Nie ma tutaj mowy o liczeniu kalorii czy głodówkach, o eliminacji składników odżywczych. Pozytywne rezultaty mają wynikać ze stosowania przypraw przyspieszających przemianę materii.
Przyprawy, które powinniśmy wkomponować do naszych posiłków, można podzielić na trzy zasadnicze grupy, usystematyzowane pod względem kolorów. Są to: żółty, czerwony i zielony. Osoba, chcąca skorzystać z tej metody, powinna dobierać odpowiednie ilości poszczególnych przypraw i łączyć je ze składnikami jadłospisu. Poprawne wcielenie w życie tej zasady powinno wywołać – postulowany przez twórców metody – trójwymiarowy efekt spalania kalorii.
Przyprawy czerwone, które powinniśmy stosować, to przede wszystkim papryczka chili, od której kuracja wzięła swoją nazwę. Wśród pozostałych przypraw czerwonych znajduje się sproszkowana papryka (ostra i słodka), pepperoni, czarny pieprz i curry. Wszystkie wymienione przyprawy zawierają w swoim składzie kapsaicynę, która przyspiesza przemianę materii i spalanie tłuszczu. Właśnie dlatego powinniśmy nimi doprawiać w szczególności kolację.
Przyprawy żółte to przede wszystkim: cynamon, imbir i kardamon. Ich zadaniem jest stymulacja pracy przewodu pokarmowego, a więc procesu trawienia, oraz produkcja soków żołądkowych. Poza tym przyprawy żółte hamują apetyt, dzięki czemu pomagają zachować silną wolę tak ważną w unikaniu podjadania. Warto dodać je w szczególności do obiadu.
Ostatnia grupa przypraw to przyprawy zielone: przede wszystkim wszystkie możliwe zioła, w szczególności zaś: oregano, bazylia, mięta, tymianek oraz szałwia. Wpływają one kojąco na żołądek, zmniejszają niestrawność, dołączone do śniadania pomagają przygotować układ pokarmowy do funkcjonowania w ciągu dnia.
Kuracja ta nie wymaga od osoby, która ją stosuje, praktycznie żadnych wyrzeczeń. W trakcie jej stosowania ważne jest w zasadzie tylko to, by nie pomijać posiłków, zwłaszcza śniadań. Dostępnymi przyprawami możemy urozmaicać dotychczas spożywane produkty.
Pamiętać jednak należy, że nie wszystkie przyprawy mogą być stosowane przez wszystkich konsumentów. Zwłaszcza w przypadku osób borykających się z dolegliwościami żołądka warto skonsultować się wcześniej z lekarzem. Nie możemy też raczej liczyć na spektakularne efekty – jeśli zależy nam na silnej redukcji wagi, powinniśmy zwracać uwagę na skład poszczególnych posiłków. 3D Chili to raczej sposób na wspomożenie działania diety odchudzającej.

super-fit.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here