Przez dziesiątki lat powstawały domy murowane – była to jedyna technologia budowania domów. Dzisiaj sięgamy także po inne rozwiązania. Wzorując się na stylu kanadyjskim coraz częściej decydujemy się na domy szkieletowe. Może nowy „trend” nie zastępuje tradycyjnego budownictwa, ale na pewno stwarza pewien wybór między domem murowanym i szkieletowym. Który wybrać?Domy murowane
Domy murowane to te stabilne budynki zbudowane z cegieł lub pustaków, stawiane na pokolenia. Właśnie budując taki dom, główną intencją właściciela jest jego „długowieczność”, nic więc dziwnego, że i jego budowa zajmuje więcej czasu niż postawienie domu szkieletowego (zazwyczaj dwa sezony). To dom dla tych, którzy chcą się osiedlić w jednym miejscu na zawsze.

Domy szkieletowe
Zmiana stylu życia w pewnym sensie przełożyła się też na zmianę technologii w budownictwie. Współczesne społeczeństwo jest mobilne i nie przywiązuje się tak do miejsc. Domy szkieletowe wybierają często ludzie młodzi, którzy żyją „szybciej” i dopuszczają możliwość zmiany miejsca zamieszkania. Ten typ domu buduje się znacznie szybciej, ale jest mniej trwały. Zazwyczaj bez jakiejkolwiek konserwacji dom będzie nam służył przez pół wieku.

skandynawskieinspiracje.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here