Okno drewniane czy plastikowe? Tak naprawdę przede wszystkim powinniśmy wziąć pod uwagę miejsce zamontowania okna. Bezpośrednia ekspozycja na promienie słoneczne, opady deszczu i wilgotność powietrza nie są bez znaczenia. Zatem, starając się odpowiedzieć na pytanie – które okno (plastikowe czy drewniane) będzie lepsze, musimy uwzględnić pełny kontekst.Okna od południa
Wybierając rodzaj okna rozważmy to, z której strony zamierzamy je zamontować. Tam, gdzie słońce grzeje najdłużej, wybierzmy okna z surowca naturalnego, czyli drewna. Ekspozycja plastiku na promienie słoneczne może spowodować odkształcenia ramy, a także zmianę koloru. Pamiętajmy, że ciemne kolory nagrzewają się szybciej od jasnych, jeśli więc koniecznie zależy nam na oknach plastikowych od strony południowej, wybierzmy raczej te w białym kolorze.

Wilgotność powietrza
Przy dużej wilgotności powietrza i w miejscach wystawionych na działanie wody, a więc tam gdzie brak zadaszeń czy okapów lepiej sprawdzą się okna PCV. Źle zabezpieczone okna drewniane są bardziej narażone na uszkodzenia powierzchniowe.

Najważniejsza jakość
Jeżeli okno jest wykonane z materiałów wysokiej jakości, przetrwa nawet w wyniku oddziaływania czynników atmosferycznych.

makemyplace.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here