skórzane etui

Największym ryzykiem dla naszpikowanego elektroniką telefonu jest jego przypadkowe zalanie wodą oraz wszelkiego rodzaju upadki nawet z niewielkich wysokości. Silne wstrząsy są zabójcze nie tylko dla dotykowych wyświetlaczy, ale także dla umieszczonych w obudowie telefonu podzespołów elektronicznych. Dlatego kupując nowe etui na telefon, większość z nas szuka modelu, który przynajmniej częściowo chroni przed konsekwencjami upadków. Jak skórzane pokrowce sprawdzają się w tej roli?

Stylowy wygląd to nie wszystko

Głównymi argumentami przy wyborze eleganckich pokrowców wykonanych z wysokogatunkowych skór naturalnych są zwykle względy estetyczne. Takie akcesoria są w opinii wielu osób znacznie ładniejsze od dużo tańszych pokrowców wykonanych z tworzyw sztucznych. Warto przy tym pamiętać, że skórzana obudowa to nie tylko sposób na zmianę wyglądu telefonu i nadanie mu bardziej luksusowego charakteru, ale także dobra okazja, by zwiększyć jego bezpieczeństwo. Każda dodatkowa obudowa zapewnia pewien poziom ochrony. Przede wszystkim jest to jednak ochrona przed drobnymi rysami i zabrudzeniami, a nie przed uszkodzeniami od uderzeń i wstrząsów. Czy w takim razie pokrowce skórzane mają w ogóle zdolność do amortyzowania przynajmniej części siły uderzeń o twarde powierzchnie?

Ochrona przed upadkami

Amortyzującymi właściwościami charakteryzują się przede wszystkim materiały elastyczne, w tym wykorzystywane do produkcji popularnych nakładek tworzywa sztuczne typu TPU. Tradycyjne etui skórzane pozbawione dodatkowej warstwy amortyzującej wstrząsy jest zatem niemal zupełnie bezbronne w przypadku uderzenia o twardą powierzchnię. W takich serwisach jak https://luxcase.pl/ znaleźć można jednak dość specyficzne modele pokrowców skórzanych typu nakładka. To eleganckie etui o budowie warstwowej. Stelażem dla skórzanych, efektownie prezentujących się plecków, jest w tym przypadku elastyczne tworzywo sztuczne o dobrych właściwościach amortyzacyjnych. Dzięki temu taki luksusowy pokrowiec nie tylko pozwala podkreślić wyrafinowany charakter telefonu, ale także, przynajmniej w pewnym stopniu, chroni go przed uszkodzeniami od upadków z wysokości.

Wykonane z dobrej jakości skóry naturalnej, eleganckie etui na telefon chroni przed wieloma rodzajami zagrożeń, w pewnym stopniu również przed konsekwencjami uderzeń i silnych wstrząsów. Jeśli szukasz jego wersji, która oferuje nieco wyższy poziom ochrony, dobrym pomysłem może być zakup luksusowej nakładki ze skórzanymi pleckami opierającymi się na elastycznym stelażu, który wykonano z materiału o właściwościach amortyzujących.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here