Jakie słuchawki bezprzewodowe z ANC warto wybrać

Słuchawki to jedno z akcesoriów, które wielu z nas towarzyszą praktycznie każdego dnia. Chyba każdy pamięta ten moment rozczarowania, kiedy w trakcie podróży pociągiem lub autobusem zdajemy sobie sprawę, że zapomnieliśmy słuchawek. W takiej sytuacji dalsza podróż upłynie nam bez możliwości posłuchania ulubionych piosenek, audiobooka czy obejrzenia serialu bez zakłócania spokoju podróży innym pasażerom. Co więcej, w zależności od tego, jakie mamy oczekiwania, słuchawki mogą pełnić różne funkcje.

Pomimo tego, że kiedyś jedynym wyborem była słuchawki nauszne, w obecnych czasach posiadamy znacznie większe możliwości wyboru i możemy dopasować je do swoich preferencji. Idealnym przykładem okażą się słuchawki bezprzewodowe z redukcją szumów marki Samsung. Jakie słuchawki bezprzewodowe z redukcją szumów warto wybrać? Sprawdź!

ANC – co to jest?

Zanim omówimy, jakie słuchawki bezprzewodowe z redukcją szumów warto wybrać, zacznijmy od początku. ANC – co to jest?

Słuchawki bezprzewodowe z ANC, czyli z aktywną redukcją hałasu są dostępne na rynku już od dłuższego czasu. Mimo to od stosunkowo niedawna stały się bardziej popularne i chętniej wybierane przez użytkowników. Co ciekawe, samo ANC powstało na potrzeby pilotów samolotów, którzy przez wiele godzin przebywali w uciążliwym hałasie.

Słuchawki bezprzewodowe douszne z redukcją szumów posiadają bardzo ważne zadanie, jakim jest zredukowanie dźwięków docierających do użytkownika z otoczenia. W ten sposób możesz całkowicie poświęcić się ulubionej muzyce czy audiobookowi. Możesz także zastosować samą redukcję hałasu i odpocząć bez rozpraszających bodźców docierających do Ciebie z otoczenia.

W jaki sposób uzyskuje się technologię ANC? Mamy tutaj do czynienia z dwoma rozwiązaniami: tłumieniem mechanicznym oraz tłumieniem elektronicznym. Tłumienie mechaniczne polega na osiągnięciu jak najlepszego wytłumienia przy wykorzystaniu wysokiej jakości materiałów, ale również rozwiązań projektowych, jak np. właściwa konstrukcja słuchawek. Z kolei tłumienie elektroniczne wiąże się z podstawową zasadą działania ANC. Mamy tutaj do czynienia z elektroniczną redukcją hałasu poprzez zbieranie dźwięku z otoczenia, a następnie odwracanie go w fazie.

Jak działają słuchawki bezprzewodowe z ANC?

Choć słuchawki bezprzewodowe z redukcją szumów marki Samsung prezentują się w dość minimalistyczny sposób, ich konstrukcja okazuje się o wiele bardziej skomplikowana. W porównaniu z modelami tradycyjnymi, słuchawki bezprzewodowe z ANC muszą sprostać znacznie większym wymaganiom. Słuchawki z ANC łączą dobrą jakość dźwięku oraz skuteczne tłumienie odgłosów z zewnątrz. Dlatego też warianty bezprzewodowe z ANC marki Samsung (jak Galaxy Buds2 Pro) zostały zaprojektowane tak, aby ich obudowy mogły odbijać jak najwięcej fal dźwiękowych z zewnątrz. Z kolei fale, których nie da się odbić, są redukowane wewnątrz.

Słuchawki bezprzewodowe z ANC – dla kogo będą odpowiednie?

Kto powinien zdecydować się na słuchawki bezprzewodowe z ANC? Galaxy Buds2 Pro bez wątpienia będą bardzo dobry wyborem dla osób, które chcą z przyjemnością słuchać swoich ulubionych piosenek nawet w najbardziej hałaśliwym otoczeniu, na przykład w komunikacji miejskiej i odizolować się od szumów czy rozmów innych pasażerów. To także bardzo dobry wybór dla osób podróżujących samolotami: ANC skutecznie redukuje dokuczliwy szum silników.

 

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

 

źródło: https://www.samsung.com/pl/smartphones/learn-hub/sluchawki-samsung-z-aktywna-redukcja-szumow/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here