Tablet Samsung Tab A8
Jeszcze do niedawna jedynymi platformami, z których mogli korzystać zapaleni gracze, były komputery gamingowe i dedykowane konsole. Czasy się jednak zmieniają, a rozrywka mobilna nie jest już traktowana z przymrużeniem oka przez wszystkich fanów wirtualnej rozrywki. Obecnie można grać także na smartfonie albo na tablecie, czego przykładem może być tablet Samsung Tab A8 – najnowszy tablet gamingowy marki Samsung. Jak radzi sobie on w tej funkcji?

Tablet Samsung Tab A8 – informacje ogólne

Tablet Samsung Tab A8 to nowa propozycja marki Samsung dla graczy, jednak uniwersalność tego urządzenia sprawia, że odnajdzie się ono także w innych zadaniach. Co możemy o nim powiedzieć na pierwszy rzut oka? Zdecydowanie jako pierwszy można zauważyć spory ekran, który z całą pewnością docenią miłośnicy gier i zwolennicy pracy na ekranie swojego tableta. Jego przekątna to dokładnie 10,5 cala – tablet Samsung Tab A8 nie jest więc typowym tabletem 10 cali i chociaż może się wydawać, że to pół cala nie robi większej różnicy podczas pracy czy gier, jest zupełnie inaczej, a większy i ergonomiczny ekran świetnie pomaga nam w codziennych zadaniach.

Jakość wykonania także stoi na bardzo wysokim poziomie, do czego zdążyła nas już przyzwyczaić marka Samsung. Plecki urządzenia są wykonane z aluminium, natomiast ekran zabezpiecza znane i wytrzymałe szkło Gorilla Glass 5. Warto zwrócić uwagę także na cztery głośniki wbudowane w obudowę urządzenia, które czuwają nad zapewnieniem nam dźwięku odpowiedniej jakości podczas każdej wirtualnej rozrywki.

Tablet gamingowy – jak Samsung Tab A8 sprawdza się w tej roli?

Czy tablet Samsung Tab A8 to dobry tablet gamingowy? Zdecydowanie tak i wpływ ma na to bardzo wiele czynników. Jednym z nich bez wątpienia jest ośmiordzeniowy procesor, który nie ma najmniejszych problemów z poradzeniem sobie nawet z dużą ilością obliczeń w tym samym czasie. Wspomagają go 4GB pamięci RAM, które można wirtualnie rozszerzyć za pomocą technologii Samsung RAM Plus.

Nie bez znaczenia w kontekście odbioru gier na ekranie tabletu Samsung Tab A8 jest także obraz i dźwięk. Cztery głośniki, o których zdążyliśmy już wspomnieć, działają zgodnie z technologią Dolby Atmos, więc nie musimy się martwić o zapewnianą przez nie jakość dźwięku. Jak natomiast wygląda kwestia obrazu?

Bardzo dobrze! Rozdzielczość zapewniana przez ekran tego tabletu gamingowego to Full HD, co skutkuje właściwym zagęszczeniem pikseli na cal i sprawia, że każda wybrana przez nas aplikacja będzie mogła wyglądać wręcz fenomenalnie.

Tablet nie tylko do gier

Tablet Samsung Tab A8 to tablet przede wszystkim gamingowy, jednak swoje zastosowanie będzie mógł znaleźć nie tylko w obsłudze wirtualnej rozrywki. Dlaczego? Posiada on chociażby funkcję dzielonego ekranu, który może bardzo przydać się nam w pracy z arkuszami kalkulacyjnymi czy dokumentami tekstowymi.

Jeśli ktoś szuka uniwersalnego tabletu, za pomocą którego będzie w stanie zagrać w najnowsze tytuły gier mobilnych, ale jednocześnie takiego urządzenia, któremu niestraszne będą też inne obowiązki, Samsung Tab A8 może się okazać trafionym wyborem.

 

Artykuł powstał we współpracy z Samsung.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here