Dywaniki do zadań specjalnych

Każdemu chociaż raz zdarzyło się wylanie jakiegoś płynu w samochodzie. Zazwyczaj kończyło się to plamą na tapicerce lub ubraniu. W najgorszym przypadku koniecznością prania wnętrza auta lub wymianą pewnych elementów eksploatacyjnych. Takich sytuacji nie da się uniknąć, ale warto się przed nimi zabezpieczyć, aby dbać o wnętrze samochodu.

Jak zabezpieczyć auto?

Dbanie o pewne detale w samochodzie ma nie tylko aspekt estetyczny, ale przede wszystkim funkcjonalny. Wiedzą to doskonale rodzice małych dzieci, które potrafią uszkodzić lub zabrudzić w aucie niemal każdy element.

Chcąc oszczędzić koszty związane z usuwaniem plam czy zabrudzeń warto zaopatrzyć się we wszelkiego rodzaju pokrowce. Funkcję ochronną pełnią również dywaniki samochodowe gumowe, które chronią podłogę przed wodą, śniegiem czy błotem.

Model ma znaczenie

Dywaniki samochodowe gumowe są dostępne na rynku w wielu wzorach i modelach. Najpopularniejsze są dywaniki o niskim rancie, o wysokości 1 cm. Dla samochodów rodzinnych polecane są natomiast tradycyjne dywaniki samochodowe gumowe, nazywane korytkowymi.Tego typu dywaniki mają wyższy rant, wynoszący około 3 cm, a dzięki temu lepiej zabezpieczają całą powierzchnię podłogi.

Dodatkowo do tego rodzaju dywaników można dokupić osłony na tunel między dywanikami, co znacznie poprawia funkcjonalność i zabezpiecza przed nieprzewidzianym przemieszczaniem się mat.

Tanie czy drogie

Dywaniki samochodowe gumowe można kupić w markecie już za kilkanaście złotych. Decydując się na taki zakup, należy jednak pamiętać, o kilku ważnych kwestiach. Cena dywanika jest uzależniona od jakości jego wykonania, stopnia dopasowania do konkretnego modelu oraz dodatkowych funkcjonalności.

Tani dywanik będzie służył jeden lub dwa sezony, a później trzeba go będzie niestety wymieniać. Droższe dywaniki samochodowe gumowe są wykonane z wysokiej jakości surowców, które zapewniają lepszą jakość i dłuższe użytkowanie.

Dodatkowo droższe dywaniki zazwyczaj są lepiej dopasowane do płyty podłogowej, co wpływa na większe ograniczenie wnikania w głąb wszelkich zanieczyszczeń czy płynów. Tego typu produkty mają również gniazda do mocowania oraz ciekawszą kolorystykę. Tanie są zazwyczaj dostępne tylko w kolorze czarnym.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Specjal.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here