Kurier Pocztex dla wymagających klientów

0
7147

Kurier Pocztex to jedna z usług Poczty Polskiej. Dostarcza przesyłki krajowe i zagraniczne na zlecenie klientów indywidualnych i biznesowych. Szczególnie chętnie z tych usług korzysta sektor e-commerce. Nadanie paczki w Pocztex jest możliwe w systemie „do drzwi do drzwi” po zamówieniu telefonicznym lub też przez stronę internetową lub w placówkach pocztowych. Dzięki temu marka odpowiada na potrzeby różnych klientów – tych ceniących tradycyjne rozwiązania, jak i tych, którzy wybierają nowoczesne technologie. Przewoźnik gwarantuje dostawę paczek na następny dzień roboczy po nadaniu jej do godziny 17.00 w miastach wojewódzkich lub do 15.00 w pozostałych miejscowościach. Sprawnie działa również śledzenie przesyłki Pocztex.

Jak nadać paczkę Pocztex?

Pocztex bazuje na infrastrukturze i bazie logistycznej polskiego monopolisty. Tym kurierem można nadać paczki o wadze nawet do 50 kg. Bez problemu można więc wysłać produkty handlowe, dokumenty, przedmioty szklane i kruche, a także żywe rośliny, ptaki i owady. Najczęściej klienci nadają paczki standardowe, choć przewoźnik dostarcza też te wykraczające poza regulaminowe parametry. Wszystkie przesyłki są ubezpieczone do wysokości 1000 zł. Warto pamiętać o tym, że paczkę można wysłać lub odebrać w jednym z 4200 punktów pocztowych lub na jednej z tysiąca stacji Orlen, które są rozlokowane na terenie całego kraju. Punkty Pocztex są chętnie wybierane przez tych klientów, którym zależy na czasie i pewnej niezależności. Kurier dostarcza paczki również w niestandardowych godzinach oraz w soboty, a śledzenie przesyłki Pocztex pozwala na bieżąco monitorować status usługi.

Opcje Pocztex

Pocztex jako jeden z nielicznych przewoźników umożliwia klientom sprawdzenie zawartości przesyłki podczas odbioru. To przydaje się na przykład w procesie reklamacji. Kurier w swojej ofercie ma również różnego rodzaju opcje dodatkowe takie jak na przykład pobranie lub też powtórne doręczenie czy ubezpieczenie powyżej 1000 złotych. Pozwalają one spersonalizować usługę. Klienci niezmiennie korzystają z możliwości, jaką jest śledzenie przesyłki Pocztex. To bezpłatna opcja, która  pozwala na monitorowanie jej drogi w wygodnym panelu online. Nadawcy często zamiawiają informacje SMS lub e-mail o kolejnych etapach realizacji usługi i samym doręczeniu paczki. Aby uruchomić śledzenie przesyłki Pocztex, wystarczy wpisać numer przewozowy w odpowiednie miejsce panelu na stronie internetowej lub w aplikacji. Może to zrobić zarówno nadawca, jak i odbiorca. Numer przesyłki jest również niezbędny przy każdym kontakcie z przewoźnikiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here