Maska – sposób na mocne i gęste włosy

Różne kosmetyki pielęgnacyjne do włosów mają różną wagę. Znajdują się wśród nich te do codziennego stosowania o bardzo delikatnych właściwościach pielęgnacyjnych, podtrzymujące dobrą kondycję fryzury, oraz te do zadań specjalnych. Maska na włosy jest kosmetykiem, który w hierarchii ważności leży pomiędzy odżywką a serum – jest doskonałym kosmetykiem do systematycznego wspomagania utrzymania włosów w idealnej kondycji!

Jak używać kosmetyków pielęgnacyjnych do włosów?

Odżywka do spłukiwania jest kosmetykiem, którego najlepiej używać po każdym umyciu. Jej zadaniem jest wygładzenie włosów, nadanie im połysku i „uspokojenie” ich po procesie mycia. Z kolei maska na włosy jest kosmetykiem o charakterze wzmacniającym – dostarcza większej ilości składników aktywnych w jednej objętości porcji, jej działanie jest zatem nieco silniejsze. Maskę stosuje się średnio co 2-3 tygodnie dla wzmocnienia włosów, zamiast odżywki. Kilkuminutowa ekspozycja bezpośrednio na wilgotne włosy pozwala masce wniknąć głęboko w strukturę włosa i zadziałać. Serum zaś jest kosmetykiem o najsilniejszej koncentracji składników aktywnych, a więc działającym kilkukrotnie silniej niż odżywka czy maska. Stosuje się je okazjonalnie – kilka razy do roku, dla zregenerowania zniszczonych różnymi procesami i czynnikami zewnętrznymi włosów.

Jak działają maski na włosy?

W zależności od rodzaju konkretnego kosmetyku maska na włosy może działać pielęgnacyjnie poprzez silne nawilżenie i odżywienie, może zablokować wydzielanie nadmiaru sebum, zabezpieczyć farbowane włosy przed blaknięciem, a kręcone przed puszeniem się i wyeksponować idealny skręt loków. Efekty działania masek widać niemal od razu po wysuszeniu włosów. Stają się one bardziej miękkie, wygładzone i lśniące, dzięki odpowiedniej zawartości składników odżywczych w składzie masek. Mają też w sobie substancje odbudowujące strukturę włosa, a zatem można liczyć na to, że włosy będą po masce wyraźnie mocniejsze i grubsze. Rezultatów należy się spodziewać przy regularnym stosowaniu masek. Aby móc czerpać to, co najlepsze z kosmetyków pielęgnacyjnych do włosów, warto mieć w łazience przynajmniej 2 różne szampony, 2 odżywki i 2 maski, również o nieco odmiennym działaniu. Na przykład mając włosy farbowane, a przy tym cienkie i suche, można naprzemiennie stosować kosmetyki do włosów farbowanych i tych cienkich oraz łamliwych. Tym sposobem kosmetyki będą działać na dwa fronty, dając spektakularny efekt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here