Najważniejsze AGD do domu

Sprzęty AGD w domu są dla nas ogromnym ułatwieniem i wygodą w codziennym życiu. Korzystamy z nich każdego dnia, chociaż możemy nie zdawać sobie sprawy z tego, jak wiele od nich zależy. Dlatego gdy właśnie przygotowujemy swoje pierwsze mieszkanie lub gdy remontujemy to posiadane już jakiś czas, warto zastanowić się nad przeglądem i wymianą tych elementów AGD, które są już dość leciwe, wymagają naprawy czy po prostu nie przystają stopniem zużycia mediów do współczesnych wymagań. Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

  1. AGD do domu – dlaczego warto wybrać rozważnie?
  2. Wybór pralki – na co zwrócić uwagę?
  3. Wybór lodówki – o czym warto pamiętać?
  4. Wybór kuchenki – lepsza wolnostojąca czy do zabudowy?
  5. Jak dobrać AGD do wystroju kuchni i łazienki?

AGD do domu – dlaczego warto wybrać rozważnie?

Remontując czy doposażając mieszkanie chcemy mieć pewność, że wszystkie meble i sprzęty, na jakie się zdecydujemy, faktycznie będą użyteczne i ułatwią nam codzienne życie. To właśnie dlatego, zanim zdecydujemy się na konkretny model lodówki, pralki czy zmywarki, dobrze jest poświęcić chwilę na poszukanie egzemplarza najbardziej odpowiadającego naszym potrzebom. W ten sposób nie tylko zapewnimy sobie dobrej jakości wyposażenie, ale również nie będziemy musieli martwić się o ewentualny serwis, naprawę czy też stopień zużycia wody i prądu.

Wybór pralki – na co zwrócić uwagę?

To, na jaką pralkę się zdecydujemy będzie zależeć o miejsca, w którym chcemy ją umieścić oraz od wielkości naszej rodziny. W sprzedaży znajdziemy bardzo szeroką gamę modeli, zaczynając od takich o ładowności 4-5 kg, a skończywszy na wariantach zdolnych pomieścić nawet 12 kg ubrań. Jeżeli nasze gospodarstwo domowe liczy standardowe 3 lub 4 osoby, powinniśmy szukać w kategorii od 5 kg w górę, co z kolei zostawia nam większe pole manewru w przypadku modeli ładowanych od boku, niż od góry. Wybierając pralkę powinniśmy zwrócić uwagę na pobór wody i prądu, ponieważ rozbieżności potrafią być naprawdę duże – nawet do kilkudziesięciu litrów wody na jedno pranie. Bardzo ważne jest również to, czy planujemy urządzenie zabudowywać, czy będzie ono stało swobodnie, bez otoczki z mebli. W tym pierwszym przypadku przed zakupem trzeba upewnić się, że wymiary upatrzonej pralki Whirlpool będą odpowiadać wnęce, w której chcemy go zmieścić.

Wybór lodówki – o czym warto pamiętać?

Lodówka to kolejny bardzo istotny sprzęt w domu. Powinna być ustawiona w kuchni, aby zapewnić tak zwany trójkąt roboczy, czyli możliwość sprawnego sięgnięcia do zlewu, kuchenki i lodówki właśnie. Podobnie jak w przypadku pralki, wielkość tego rodzaju AGD powinna być dobrana do ilości domowników, jak i do wymiarów samej kuchni. Jeżeli zależy nam na ekonomicznym korzystaniu ze sprzętu, warto wybrać lodówkę o możliwie jak najwyższej klasie energetycznej – dzięki temu będziemy mieć pewność, że nie przepłacimy za prąd. Równie ważny jest sposób chłodzenia, ponieważ to od niego zależy, czy będziemy musieli skrobać lód z tylnego panelu urządzenia. Najlepszymi obecnie systemami do wyboru jest semi No Frost lub pełny No Frost, które rozprowadzają chłód równomiernie i zapobiegają zbieraniu się kryształków lodu. Lodówki Whirlpool są dostępne w bardzo szerokiej gamie wymiarów i modeli, dzięki czemu bez problemu znajdziemy coś na nasze potrzeby.

Wybór kuchenki – lepsza wolnostojąca czy do zabudowy?

Kuchenka i piekarnik to kolejne bardzo istotne elementy wyposażenia kuchni. Obecnie – nie bez powodu – bardzo popularne jest wykorzystywanie płyt indukcyjnych lub gazowych, z osobnym piekarnikiem do zabudowy. Jeżeli również chcemy wyposażyć się w taki zestaw, powinniśmy bardzo dobrze wymierzyć miejsca na oba sprzęty AGD, a następnie uwzględnić to przy poszukiwaniach. W przypadku płyty do zabudowy ważne jest także to, jakie dodatkowe funkcje posiada. Jeżeli mamy dzieci, blokada grzania jest pierwszą rzeczą, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę, ponieważ zabezpiecza pociechę przed przypadkowym zrobieniem sobie krzywdy. Wiele modeli Whirlpool posiada tę i wiele innych, dodatkowych opcji, dzięki czemu korzystanie z nich jest przyjemne i bezproblemowe.

Jak dobrać AGD do wystroju kuchni i łazienki?

Zwrócenie uwagi na funkcje sprzętów AGD to bardzo ważna rzecz, jednak poza tym warto również mieć na względzie ich design. Obecnie najprościej jest dobrać wyposażenie do wnętrz nowoczesnych i minimalistycznych, ponieważ ze względu na prostotę i wysoką estetykę wizualną wielu producentów decyduje się właśnie w taki sposób projektować swoje produkty. Jeżeli planujemy kuchnię i łazienkę w innym stylu wnętrzarskim, możemy mieć większy problem ze znalezieniem pasującego egzemplarza, jednak nadal jest to możliwe. Zamiast samym wyglądem możemy „zagrać” również innymi atrybutami, jak na przykład kolor, wygląd pokręteł i tak dalej. Inną opcją jest wybieranie elementów wyposażenia do zabudowy, co pozwala na ukrycie nowoczesnego AGD we wnętrzu stylizowanym na inną modłę. Ten sposób świetnie sprawdzi się na przykład w przypadku kuchni retro lub takiej w stylu skandynawskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here