przekąski dla psów

Drobne przekąski dla psów to coś, co powinno być w kieszeni każdego właściciela czworonoga. Są nie tylko małą przyjemnością dla naszych pupili, ale przede wszystkim to nieoceniona pomoc i cenne narzędzie przy szkoleniu i wychowywaniu tak szczeniaków, jak i dorosłych psów. Ciasteczko po przyjściu na zawołanie albo po wykonaniu komendy sprawi, że psiak chętniej będzie takie zachowanie powtarzał w przyszłości, a sucha karma nie zawsze jest wystarczającą nagrodą. Jak więc wybrać psie przysmaki, by były urozmaiceniem diety i dodatkiem między posiłkami?

Przysmaki dla psa do tresury – jakie są najlepsze?

Szczególnie na początku naszej drogi do wychowania czworonoga nie może zabraknąć wszelkiego rodzaju przekąsek dla psów na co dzień. Adoptowanym psiakom po przejściach przydadzą się jako dodatkowa motywacja do stworzenia więzi ze swoim nowym właścicielem, dadzą mu też poczucie, że człowiek wiąże się z samymi przyjemnymi rzeczami, a na dalszym etapie pozwolą łatwiej i szybciej nauczyć go podstawowych komend. Z kolei pełne energii szczeniaki można nagradzać przysmakami za grzeczne zachowanie – spędzanie czasu na swoim legowisku zamiast na łóżku, załatwianie się na trawce, a nie na dywanie, czy za przychodzenie na zawołanie. Łatwo więc sobie wyobrazić, że ilość zjadanych każdego dnia przekąsek dla psów będzie spora. Dlatego też warto zdecydować się na zdrowe smakołyki, pozbawione sztucznych dodatków i szkodliwych substancji. Na co zwracać uwagę? Na prosty skład – im więcej w nim mięsa, tym lepiej. Na rynku dostępne są już przekąski dla psów składające się tylko z suszonego mięsa bądź podrobów, smakują one większości psów, a do tego są pełnowartościowym dodatkiem do diety mięsożercy, więc bez wyrzutów sumienia będziemy mogli je podawać. Pamiętajmy też, by zmniejszyć proporcjonalnie porcję karmy, którą damy psu na obiad! W przeciwnym przypadku możemy doprowadzić do otyłości u naszego zwierzaka.

Przysmaki na zęby, na świeży oddech, na zdrową sierść – o smakołykach funkcyjnych

Przekąski dla psów mogą także spełniać funkcje dla zdrowia. Bez problemu znajdziemy już producentów przysmaków, które wspomagają dbanie o zdrowie zębów czworonogów, zapewnią mu świeży oddech, są wzbogacone o witaminy i minerały, które korzystnie wpłyną na sierść, stawy lub trawienie. Takie dodatki do diety również mogą być wartościowe, byle tylko nie podawać ich w nadmiernej ilości. Pamiętajmy też, że żadne kości na zęby nie są tak skuteczne jak mechaniczne czyszczenie specjalną szczoteczką bądź palcem owiniętym w gazę, a wszelkie niepokojące objawy skórne, zmiana jakości sierści czy podejrzany zapach z pyska są objawami, które powinny zostać skonsultowane z weterynarzem, gdyż mogą świadczyć o chorobie. Mimo to funkcyjne przekąski dla psów sprawią psiakowi dużo radości, a przy okazji dostarczą mu cennych substancji odżywczych, więc raz na jakiś czas możemy podarować mu taki przysmak. Na rynku dostępne są już nawet ciasteczka dla alergików, bo każdy pies zasługuje na odrobinę przyjemności!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here